Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Hogyan találhatnám meg a...

Hogyan találhatnám meg a nagyszüleimet?

Figyelt kérdés
hogyan kell elkezdenem a nyomozást ha meg akarom találni a nagyszüleimet? apukámat árvaházba adták még régen és csak az anyukája nevét tudom
2013. nov. 27. 21:37
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha tudod melyik városban fogadták örökbe, akkor abban a városban a gyámügyhöz vagy Tegyez-hez kell bemenni és ott tudnak neked segíteni. :) Mondjuk csak akkor tudnak segíteni ha adott meg magáról több információt is mint a neve. De mindenesetre ott érdeklődj. Először telefonon, hogy megtudd melyikbe kell menned :) Apukád tudja hogy keresed a mamádat?
2013. nov. 27. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
nem, nem tudja. nem is akarja tudni, hogy kik a szülei...
2013. nov. 28. 09:21
 3/4 anonim ***** válasza:
akkor viszont nem biztos hogy jó ötlet ha elkezdesz te kutakodni... az hogy a nagypapát is megtaláld annak iszonyú kicsi az esélye. ugyanis örökbe adásnál többnyire a szülőanya egy fals nevet ad meg, lehet még ő sem tudja ki volt az apa. Egyedülálló anyák szoktak örökbe adni. Pláne abban a korban amikor még apukádat adták. Családos nő biztos nem tett volna ilyet. Mert gondolom 35-40 éves körül biztos van már apukád. Gondold át ezt még egyszer, hogy apukádra milyen hatással lenne ha a háta mögött kutakodnál. Mennyi idős vagy te? Mert azt tudom hogy ha apukád keresné (tehát az örökbe fogadott gyerek) csak 18 éves korától keresheti a szüleit önszántából, unoka esetében erre nem tudom milyen jogszabályok vannak. De kétlem, hogy egy pl. 14 éves gyereknek kiadjanak bármiféle információt. Apukád intézetbe nevelkedett, vagy örökbe adták?
2013. nov. 28. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Apukád árvaháza, anyakönyvvezető
2013. dec. 10. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!