Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Honnan szerezzek türelmet,...

Honnan szerezzek türelmet, hogy elviseljem a sógorom?

Figyelt kérdés

Sajnos együtt élünk, már fél éve. Engem kikészít, egyszerűen gyomoridegem van már tőle. Nem nagy dolgok, sok kis apróság.

Például ha bármiről beszél, rögtön hangosan, szinte kiabálva teszi. Folyton megy a zene, mindig át kell menni szólni, hogy halkítsa le. De azóta már szóvá tette, hogy miért tegye, ha őt ez kapcsolja ki. Buta, felelőtlen, egyáltalán nem lehet számítani rá. A szava semmit nem ér. Jártunk már úgy, hogy megígérte, hogy bevásárol és főz ebédet, ezért mi nyugodtan elmentünk sétálni. Hazafelé kora délután összefutottunk vele a boltban, kérdeztük, hogy még csak most áll neki? Ja nem, nincs kedve, nem is vásárolt be, csak tusfürdőt vett magának. De az eszébe se jutott, hogy legalább szóljon.

Elköltözni nem tudunk, a lakást ketten fenntartani nem tudjuk, még legalább fél évig ez az áldatlan állapot lesz. A párom nagyon szereti, jó testvérek, pedig őt is kikészíti. De ha egy rossz szót szólok rá, rögtön megvédi.

Komolyan nem tudom, mit tegyek. Igazából tényleg nincs nagy gáz vele, de én nagyon érzékeny vagyok és emiatt nehezen viselem. Hogy lehetne jobb?


2014. jan. 12. 13:35
 1/5 anonim válasza:
Hány éves vagy? Neked vannak testvéreid?
2014. jan. 12. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Hú, nekem egyszer volt egy ilyen barátnőm (barát) és ez tényleg idegtépő. Ő is ígérgetett mindent, már konkrétan le voltak szervezve programok, számítottunk rá, erre az utolsó pillanatban lemondta, mert neki nincs kedve. Meg volt olyan is, hogy hajnalban odarendelt magához, mert programot szerveztünk, megkajáltunk, erre indulás előtt közli, hogy neki még sincs kedve. Az ilyen hülye, mint a bot, nem lehet vele mit csinálni. Akárhogy is ordítasz vele, vagy oktatod ki, nem lesz okosabb, csak hülyébb.
2014. jan. 12. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

25 éves vagyok, és igen, vannak testvéreim. Sőt, a húgom is hasonlóan felelőtlen, bár legalább nem buta, de vele se tudtunk együttélni. Nem volt harag, egyszerűen jobb testvérek vagyunk, ha csak heti 1-2 alkalommal találkozunk.

De itt ebbe nincs beleszólásom :(

2014. jan. 12. 13:51
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem kötelező vele együtt élni.
2014. jan. 12. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy jelen helyzetben sajnos de, kötelező. Anyagilag padlón vagyunk, nem engedhetjük meg magunknak, hogy elbukjuk a kauciót, mert nem tudunk honnan elővarázsolni hirtelen annyi pénzt egy új albérlethez.
2014. jan. 12. 14:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!