Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Ebből milyen problémák lehetne...

Ebből milyen problémák lehetnek, ha összejövök unokatesómmal?

Figyelt kérdés

Először is komoly kérdés, komoly választ szeretnék kapni!


Nos arról van szó, hogy elköltöztünk, de pont ott lakik unokatesóm is(egy faluról van szó kb 1500 népesség). Nos beköltöztünk és találkoztam unokatesómmal régen láttam először nem is tudtuk, hogy unokatestvérek vagyunk, később apáink találkoztak, s akkor tudtuk meg, mivel mikor megláttam első látásra szerelmes lettem belé, s beszélgettünk. Én 17 éves fiú vagyok, s a lány 16. Másod unokatestvérem. Miután megtudtam kerülni kezdtem, de nem ment elmondtam neki pár hát után, s ő viszonozta. Mit csináljak? Nyugodtan együtt sem tudunk lenni...


2014. jan. 17. 08:07
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
6%
Vérfertőzés stb.
2014. jan. 17. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
Azért nem mindegy, hogy első vagy másodunokatesó. Másodunokatesó az azért annyira már nem közeli rokon. Ha netán családot alapítanátok, a biológiai kockázat elenyésző. Szóval szerintem semmi akadálya, hogy összejöjjetek. Egyedüli probléma a sok pletykás sz**keverő lehet.
2014. jan. 17. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
59%
Minden aldott nap kiirod a kerdest?!
2014. jan. 17. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%

Kedves első!

A vérfertőzés tényállásában, a bűntetti alakzatban egyenesági rokonos szexuális kapcsolata,

míg a vétségi alakzatban testvérek közötti közösülés a büntetendő cselekmény!


Unokatestvérekről szó sincs...


Az erkölcsi normák sokszor szigorúbbak, mint a törvények!

Tehát a család és a barátok csúnyán fognak nézni, nem törvényileg nem büntetendő az, ha unokatesók pl. házasságot kötnek!

2014. jan. 17. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
14%
Csak lehet, hogy nyomorék lesz a gyereketek.
2014. jan. 17. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
47%

Most vérfertőzést törvény határozza meg,komolyan???

Nem a biológia? A rokona! VÉR szerinti rokona b...szki!

Van ismerősöm olyan,akinek a szülei másod unokatestvérek! A csajnak semmi baja,de az ő gyerekének annál inkább! Értelmi fogyatékos totálisan szegény! Ne akarjunk már a biológiával,genetikával viaskodni! Hatalmas a kockázata. Történetesen egy beteg utód! Régen a vagyon miatt rengeteg házasság született családon belül,eredménye meg is lett, a sok defektes pirinyó! Romáknál dettó! Rokon mindegyik mindegyiknek,egyik kancsal,sánta,bice-bóca,másik meg fene tudja milyen fogyatékossággal él. Na enyit az említett törvényről! Az jobban tud mindent mint a biológia. Gondolom ezeket a törvényeket is valamilyen defektes emberke találja ki,nem ép eszű ember!


Különben meg,miért vagy úgy oda?17éves vagy,tini fellángolás. Keress más lányt,nősülni meg még úgy is ráérsz!

2014. jan. 17. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%

Vérfertőzés


199. § (1) Aki egyenesági rokonával szexuális cselekményt végez, bűntett miatt három évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.


(2) Aki testvérével közösül, vétség miatt két évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.


(3) Az (1) bekezdésben meghatározott bűncselekmény miatt nem büntethető a leszármazó, ha a cselekmény elkövetésekor tizennyolcadik életévét nem töltötte be.



A biológia pedig megkülönböztet egyensági, ill. oldalági rokonokat, valamint a rokonság fokszámát.

Nem véletlen, hogy a törvény az egyenesági rokonok, ill. testvérek közötti kapcsolatot tiltja...

2014. jan. 17. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
62%

Amint már leírták, törvény nem tiltja, a genetikai kockázat jelentéktelen. A "falu szája" sokkal aggályosabb.

Csak érdekesség ként írom le a következő esetet:

Két, állami gondozásban felnőtt fiatal megismerkedett, összeházasodtak. Miután két teljesen egészséges gyermekük született, elkezdtek kutatni a vér szerinti szüleik után. Ekkor derült ki, hogy édestestvérek. A hatóság a törvény teljes szigorával sújtott le rájuk, börtön, a gyermekek állami gondozásba vétele. Ez a 60-as években történt.

2014. jan. 17. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
18%

Ha van gyereketek,ne biztassátok!!!

Lehet egészséges gyerekük születik,akit pont az én fiam vagy a tiéd vesz el feleségül,és lesz egy beteg unokánk! Ahogy az ismerösöméknél is történt. Ne gyertek már a törvénnyel meg az oldal ági rokon dumával! A rokon az rokon! A vér szerinti meg főleg!!!!

2014. jan. 17. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

"Ebből milyen problémák lehetnek, ha összejövök unokatesómmal?" - a legfőbb az, hogy szájára vesz a falu... ez törvényszerű...

A genetikai kockázat ebben a rokonsági fokban előfordulHAT, ezt genetikus tudja megmondani, a családfa elemzésével.

(másodunokatestvérnél már nem több érdemben mint 2 idegennél, nem véletlen, hogy a másodunokatestvérek házassága mindigis engedélyezett volt. Első unokatestvérnél - ezt tudom, mert egyszer kérdezték a Czeizelt erről - olyan 7-9% a genetikai kockázat, tehát - bár az új Ptk már azt a házasságot is simán engedélyezni fogja márciustól - mindenképp ajánlott genetikus véleményét kikérni)

2014. jan. 17. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!