Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Fel lehet-e lebbezni perköltsé...

Fel lehet-e lebbezni perköltség viselés miatt?

Figyelt kérdés
A bíróság első fokon 15 e Ft illetéket és 31 e Ft perköltséget állapított meg a részemre,hogy fizessek meg az Államnak illetve a volt páromnak.Az illeték még hagyján is,de ennyi perköltséget nem fogok kifizetni neki.Meg felebezhetem ezt?Vajon figyelembe fogja venni a másodfok azt,h a gyerekemet egyedül nevelem?
2014. febr. 28. 20:32
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
88%
A perköltséget ki KELL fizetned, ha újabb pert akarsz indítani, akkor CSAK annyit érsz el, hogy még annak a perköltségeit IS FIZETNED kell utána.
2014. febr. 28. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Ki kell fizetned.
2014. febr. 28. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
87%
lebbezni xD
2014. febr. 28. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Egyenlőre nem jogerős végzés van mind kettőnk kezében,így nem kell még fizetnem semmit sem.És benne is van,hogy meg felebezhetem a perköltség viselését is.Csak kiváncsi lennék arra,hogy mennyi eséllyel indulok?
2014. febr. 28. 20:43
 5/14 anonim ***** válasza:
94%

Természetesen lehet fellebbezni perköltség ellen is, de tudnod kell, hogy ezt jogszabály alapján állapítják meg a bírók, és, ha nem kértél költségmentességet, akkor az annyi, amennyi.

A fellebbezésnek is van illetéke, és másodfokon is felmerül perköltség, szóval érdemes elgondolkodni, hogy megéri-e.


Amúgy a fellebbezés nem elválós ige, nincs olyan, hogy "fel lehet lebbezni", az helyesen: "lehet fellebbezni".

2014. febr. 28. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
82%

lebbezni :DDD fel lebbezni :D Ez olyan mint a "meg sem misíteni"


Attól függ,mennyire jó az ügyvéded, na meg hogy az ellenfélhez képest milyen pozícióban vagy.

2014. febr. 28. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Minden városban, ahol bíróság működik, van igyenes nap kijelölve, ahol díjmentesen kérdezhetsz szakembert. Használd ki...
2014. febr. 28. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Nem értem,hogy egyeseknek miért kell gúnyolódni itt?Úgy írok szavakat,ahogy nekem tetszik,senki véleményére nem voltam kíváncsi!Milyen pozícióban állok a másik féllel szemben?Én vesztettem első fokon és az lett az ítélet,amit már leírtam.És továbbra sem értek egyet a perköltség viselésével.Én már úgy adtam be a kérelmet első fokra is,hogy mindent az alperes álljon,de ezt már a legelső tárgyaláson elutasították.Szerencsére eléggé magas jövedelemmel rendelkezem,de ettől függetlenül a két gyermekemet egyedül nevelem és hitel is van a nyakamban.Ebből a két gyermekből csak az egyik gyermek közös.
2014. márc. 1. 10:37
 9/14 anonim ***** válasza:
60%

"Úgy írok szavakat,ahogy nekem tetszik,senki véleményére nem voltam kíváncsi!"


Persze, csak ha valaki ennyire nem tud helyesen írni, akkor érthetöen mindenki müveletlennek tart. Ezt ezzel a megjegyzéseddel csak megerösítetted!!!


"És továbbra sem értek egyet a perköltség viselésével."


EZ az, amit NEM kérdeznek, ez az itélet része.


"Én már úgy adtam be a kérelmet első fokra is,hogy mindent az alperes álljon,de ezt már a legelső tárgyaláson elutasították."


Ezt erlöre tudhattad volna, ha kicsit is tájékozódsz, mert a törvényben az áll, hogy a perköltségeket a VESZTES fél köteles fizetni - ez nem kivánságmüsör!


"Szerencsére eléggé magas jövedelemmel rendelkezem,de ettől függetlenül a két gyermekemet egyedül nevelem és hitel is van a nyakamban"


Ha elég magas a jövedelmed, akkor végképp érthetetlen, hogy ennyit hözöngsz ok nélkül.

2014. márc. 1. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Öööö, ha olyan magas a jövedelme, miért kellett vajon még hitelt is felvennie? A két dolog valahogy nemigen fér meg együtt...
2014. márc. 1. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!