Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Volt feleségem új házasságából...

Volt feleségem új házasságából született gyerekét nyaralni vinni? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
A volt feleségemmel 10 évvel ezelőtt váltunk el. Egy közös fiunk van, aki akkor 6 éves volt, a feleségemnél lett elhelyezve, de kb 10 éves kora óta átment a dolog közös felügyeletbe, nem hivatalosan, de a gyerek ott volt mindig ahol akart. Közel lakunk egymáshoz. A fiam ma 16 éves. Volt egy családi házunk és egy Balaton parti nyaralónk, a vagyonmegosztást pofon egyszerűen megoldottuk, feleségemé lett a ház (ott maradt a gyerekkel), enyém a nyaraló. Én azóta vettem egy lakást amiben élek, közel hozzájuk. Kapcsolatunk viszonylag jó, bár tekintve hogy már nagy a fiam, nem sokat beszélünk egymással, már nincs rá szükség. Mindkettőnknek van régóta új kapcsolata, és az új kapcsolatból 1-1 gyerek. Nálunk egy 6 éves kislány, az exeméknél egy 5 éves kislány. Az "új" feleségemmel elterveztük, hogy lemegyünk 1 hétre a Balaton parti nyaralóhoz a kislányunkkal, illetve szólunk a fiamnak, ha van kedve, jöjjön ő is. A fiam azt mondta szívesen eljönne, de inkább nem, mert semmi kedve a hugát pesztrálni, ő a barátaival akarna lenni (régebben volt hogy heteket lent töltöttünk ott szóval vannak haverjai). Mondtam neki hogy nem is kell, de hajthatatlan, hogy a kislány rá lesz akaszkodva, hogy játsszanak, meg vigye mindenhova magával. Ő így nem jön, hacsak nem viszünk magunkkal egy másik gyereket a lányomnak játszótársnak, mert ő "előre látja mi lesz a vége". Én elmeséltem ezt a feleségemnek és mondtam neki, hogy jó, akkor nem jön a fiam és kész, kamasz gyerek, nem kötelező velünk tartania, ez egy ajánlat volt. A feleségem viszont meglepő módon azzal állt elő, hogy végülis igaza van a fiamnak, mert valakinek mégiscsak le kell kötnie a kislányt, mert ha fiam bulizik, mi meg a kertet és a házat rendezgetjük meg pihenünk, akkor mivel töltse az idejét a 6 éves lányunk. És szerinte megkérdezhetnénk a volt feleségemet, hogy nem-e engedné el a lányát velünk arra a hétre, és akkor el tudnának játszani egymással. Meg a fiam mesélte neki, hogy a volt feleségem új palijának most nincs munkája, szóval idén nem fognak menni sehova sem a gyerekkel. Mondtam, hogy szerintem ez h*lye ötlet, aztán akkor felháborodott, hogy bár imádja a lányunkat, de egy hétig ő sem egész nap homokozni meg bújócskázni akar, igenis jó lenne egy másik kisgyerek. A lányok amúgy egy oviba járnak úgyhogy találkoztak már. Szerintetek nem lenne abszurd a volt feleségem új házasságából született gyerekét magunkkal vinni nyaralni?
2014. jún. 19. 14:59
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
94%
fiadnak megmondod,hogy ő a bátyus igenis jöhet egyedül.A lányodnak meg oké jó lenne a játszótárs de azzal a másik gyerekkel is idővel foglalkozni kéne tehát végképp nem tudnátok nyaralni.Fiadnak nem kell menni ha nem akar te meg nem vagy köteles magaddal vinni más gyerekét csak mert a pali nem képes rá.
2014. jún. 19. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
97%
Szerintem nem. Én a volt feleséged helyében örülnék egy ilyen ajánlatnak.
2014. jún. 19. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
98%
Nem abszurd az ötlet, tényleg praktikus nektek, és kedves a kislány felé, ha neki ez lesz az egyetlen nyaralása. Nem vagytok rosszban az exeddel, nyugodtan megkérdezheted.
2014. jún. 19. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
98%

Így már nem abszurd.

A kérdést olvasva azt írtam volna, hogy egy nagy frászt. De hogy a Te "új" feleséged szívesen fogadná, miért ne. Ha jól értem nincs gond közted és a volt nejed között, nem utáljátok egymást, így gondolom a kislányát sem utálod. És valószínűleg igaza van a feleségednek, hogy így nem lóg rajtatok (bocsi) folyton a kislányotok.

(Nekem is az egyik lányom 6 éves. A frász akar egész nap pónizni, meg mittudomén.)

2014. jún. 19. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
24%
csakhogy szerintem ez nem a kislányról szól hanem anyuka pihenni akar végre...és már csak emiatt durci lennék az biztos :D
2014. jún. 19. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:
A volt feleségem szerinte belemenne, mert anyának tényleg mindig is jó volt, egy szavam nem lehet rá ilyen szempontból, szóval biztos örömet akarna szerezni a kislányának. De azt sem tudom hogy az új hapsija mit szólna hozzá, hogy a volt férj viszi a gyerekét nyaralni, mert ő nem tudja. Szóval ez az egész szitu szerintem kész röhej.
2014. jún. 19. 15:06
 7/27 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem nagyon jó ötlet és valóban jól eljátszana egymással a két kislány, nyilván mindenképpen kell rájuk vigyáznotok, de szerintem sokkal több időtök marad mással tölteni az időt, mert a saját lányotok nem fog folyton rajtatok lógni. Mellesleg valószínűleg neki is jól jön egy hasonló korú gyerek társasága.
2014. jún. 19. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
5%

Ez egy csodálatos dolog és elképesztően trend!

Az lenne a legjobb, ha a volt feleség és a 'Pali' is menne, így felváltva tudnátok vigyázni a gyerekekre. Mindenki tudna pihenni és oltári boldog lenne az egész nagy család.

2014. jún. 19. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
21%
ez még oké is hogy a másik gyerekkel ellesz,de emlékszem anyukám mesélte anno mennyit aggódott ha kapott egy plusz gyereket hisz az az ő felelőssége ha baja lesz stb. és ne haragudj de fura a fiad hozzáállása 16 évesen, valószínüleg a húga naaagyon el van kényeztetve olyan téren hogy mindig neki van igaza bátyus meg köteles rá vigyázni.
2014. jún. 19. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
97%

Szerintem örülj, hogy normális az ex is, meg az új feleség is :)

A két kislány biztos jól ellesz együtt, jobban fognak szórakozni, mint ha egy tini fiúnak a figyelméért kellene küzdeni, aki valószínűleg inkább idősebb lányok társaságát keresné ;)

Komolyan, irigylésre méltóak az olyan családok, akik ezt kulturált módon el tudják intézni egymás között. Becsüld meg!!!

2014. jún. 19. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!