Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Nem bírom tovább! Mit tegyek?...

Nem bírom tovább! Mit tegyek? Bofogadott családtag-probléma!

Figyelt kérdés

Igyekszem rövid lenni: feleségemnek van egy nővére, nem akarok ítélkezni felette, de ő a kérdéses személy. Teherbe esett, az élettársa vagy kije elhagyta. Pénze nincs, feleségem kitalálta, hogy költözzön hozzánk, albérletre nem tellene neki. De annyira részleteket nem tudok.

Akkor azt hittem nem lesz annyira nagy baj vele, de most megszületett a gyereke és amióta itthon van, állandó a veszekedés és a feszültség. Pihenni nem tudok, mert egész éjjel üvölt a gyerek, nekem felelősségteljes munkám van és nem téveszthetek. Nem hívhatok a saját lakásomba azt akit akarok, mert most szoptat, fürdet akármi. Mint egy fúria, aki azt hiszi, hogy körülötte forog a világ! Meg állandóan csönben kell lenni, már azt az átkozott tv-t sem lehet bekapcsolni tőle.

Próbálok türelmes lenni, de egyre nehezebb, ez a "testvér" egyre messze megy. Feleségem persze elfogult vele teljesen, észre sem veszi, hogy engem zavar!


Mit tegyek? Már arra is gondoltam, hogy kirakatom, mert az enyém a lakás. A házasságom erre rá fog menni!


Légyszíves adjatok tanácsot! Köszi!



2014. júl. 31. 15:59
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Hozzáteszem, akik majd írni fogják, hogy most nekem kéne befogni, mert megszült, hogy ugyan gyerekünk még tényleg nincs (lehet, hogy már nem is lesz). Testvérem viszont van és eszébe nem jutna ilyen pofátlanság!
2014. júl. 31. 16:01
 2/13 anonim ***** válasza:
98%
Tűzzetek ki neki egy elfogadható időpontot, amikor el kell költöznie. Nem élhet örökké a nyakatokon, ez teljesen érthető.
2014. júl. 31. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
96%

Eddig hol lakott? Menjen oda vissza, vagy költözzön a szülőkhöz, hogy ők is átvállaljanak valamit ebből a teherből.

Ha nincs semmilyen jövedelme, minél előbb menjen el dolgozni és álljon a saját lábára. Hogy élne meg, ha ti nem lennétek? ?

2014. júl. 31. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
96%
Mondd meg neki, hogy a te lakásod, és nem te fogsz alkalmazkodni hozzá. Ha nem tetszik, el lehet költözni. Állj a sarkadra.
2014. júl. 31. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
96%

Nem írtál ki véletlenül még tavaly egy kérdést, amikor még csak tervben volt, hogy beköltözik? Ismerős ez a sztori...

Amúgy a Te lakásod, neked nem kell senkihez sem alkalmazkodnod. Nagyon rendes dolog tőled, hogy eddig befogadtad, de senki nem szólhat egyetlen szót sem, ha ezután nem kívánod tovább segíteni őket.

A sógornőd felnőtt nő, el lehet menni dolgozni. A gyerekért sem te/ti vagytok a felelősek, van annak a gyereknek apja.

A feleségeddel pedig érdemes lenne komolyan elbeszélgetni, hogy mi a jó büdös francnak vagytok ti még házasok, ha ennyire sz**ba se néz téged.

2014. júl. 31. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
97%

Szia!


Vannak ilyen anya otthonok, ahová azok a kismamák mehetnek, akiknek nincs pénzük lakásra, nem tudják eltartani a gyereket, stb. A google rengeteget kidob, lakhely szerint tudsz keresni...

Keress fel egy ilyen helyet és kérdezd meg, mik a feltételei, hogy valakit ott elszállásoljanak.


Mit mondana a párod arra, hogy a munkád vagy lassacskán az egészséged rovására megy az ő ottléte?


Egyébként sok kisbaba rá sem hederít a tv-re, sőt, vannak, akik csak zajban (porszívózúgás) tudnak elaludni... ;)

2014. júl. 31. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
96%
Egyetértek előzőekkel. Nektek egyáltalán nem kötelességetek fizetni azt a többletköltséget, amit az ő ottlétük okoz. A hisztériás viselkedést meg főleg nem. Nekem nem is lenne pofám egy újszülöttel beköltözni egy házaspárhoz, akárkik is azok :O
2014. júl. 31. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Hát én tuti nem bírnám elviselni. Most azért, mert született egy gyereke, nem túrhat ki másokat a saját otthonukból, neki kéne alkalmazkodnia.
2014. júl. 31. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Aki lepontozta a válaszokat az fogadja be őket.
2014. júl. 31. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 piroska és a farkas ***** válasza:
68%
Mekkora a lakás? Csak azért kérdezem, mert ha nem 1 szobás - márpedig csaknem - akkor miért ne hívhatnál a saját lakásodba valakit attól még, hogy ő szoptat?? Menjen a kisszobába, csukja be az ajtót és szevasz. Esetleg ha a feleséged mindenképpen segíteni szeretne neki, ami alapvetően egyébként szerintem érthető, csak gusztustalan, ha ezzel vki már visszaél, akkor esetleg támogassátok őt egy bizonyos összeggel, ha megtehetitek, hogy finanszírozni tudjon egy icipici albérletet magának.
2014. júl. 31. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!