Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Ti próbálkoznátok tovább,...

Ti próbálkoznátok tovább, hogy normálisak legyenek a rokoni kapcsolataitok? Vagy hagynátok, mert ami nem megy, azt nem kell erőltetni?

Figyelt kérdés

Próbálom röviden leírni a lényeget :)

Már házas vagyok, van egy egyéves kislányunk.

Nagy a rokonság, nagyanyámék tizenegyen voltak testvérek, jó sok unokatestvér, másodunokatestvér, nagynéni stb. van. Lenne... Régen is, és születésem óta kb. 12 éves koromig összejártunk. Olyan szép emlékeim vannak. Karácsonyozás, újév, miegymás. Aztán anyám elkezdett biztosításokkal foglalkozni, persze a rokonságot bevonta, mert jutalékot kapott. De mindenkit átvert, iszonyatos pénzekkel! Nagyanyám is százezreket kért kölcsön, de több éve nem adta meg (és nem is akarja). Sokat hazudoztak, rólam is. Megromlott a kapcsolat, mindenkivel. Nem volt több összejövetel.

Ahogy 18 lettem és kezdtem felfogni, mi történt, én próbáltam újra közelíteni a rokonok felé. Sajnos lekezelőek voltak, úgy gondolták (gondolják) olyan lettem, mint anyámék. Pár év múlva újra próbálkoztam, felkerestem őket, érdeklődtem felőlük. Két rokonnak vittem borítékban pénzt, mert meg szerettem volna adni a nagyanyám tartozását (csak húszezer volt benne, részletekben szerettem volna visszaadni). Elfogadták, de utána sem voltak barátságosak.

Jó ideig nem kerestem őket, mert kicsit megbántottak azzal, amit mondtam rólam. Aztán nem rég még egyszer végighívtam őket, szerettem volna, ha látják a gyerekemet, másrészt született több helyen baba (vagy más nagyobb gyerek van, akit még nem láttam). Most azt vágták a fejemhez, hogy mit képzelek én magamról, miért most hívom őket, amikor évekig rájuk sem néztem.

Jó lenne újra rokonokkal együtt lenni, szórakozni, ünnepelni. De úgy látszik, nem fog menni. Erőltessem még ezt a dolgot? Vagy beszéljek velük egyáltalán? Mit tennétek?

(Férjem rokonai 200km-re laknak, évente egyszer jutunk oda)



2014. nov. 3. 13:03
 1/4 anonim ***** válasza:

Nálunk nem ennyire rossz a kiváltó ok,de megértelek.

Nálunk a párom családja húzott szét. Hárman vannak testvérek,párom a középső. Hol a bátyáékkal találkozunk többet,hol az Öccséékkel. Ők ketten ugyanis nincsenek jóban. Én próbálom összetartani őket,de ha ők nem akarják,sok mindent nem tehetek. Anyóst én hívogatom,mert ő nem hív minket,após meg a nyakunkon van.Családi összejövetelt összehozni lehetetlen. És számomra szomorú.


A helyzetedet nem könnyítik meg és szerintem,ha te keresed őket és még ők támadnak téged,hogy nem keresed őket,ahelyett,hogy megemelnék a telefont feléd,nincs miről beszélni! Tudom,könnyű mondani,de sajnos így fogsz járni a következő kísérletnél is :(

2014. nov. 3. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Egyszer elmondhatnád egy családi összejövetelen, hogy szeretnél a család aktív része lenni, mert te is családtag vagy. Tudod, mi történt, sajnálod, a részedről nyitott vagy az "újrakezdésre".

Van-e ennek akadálya? Mert ami történt, azt nem te csináltad (nem mintha ne lehetne megbocsátani egy megtévelyedett rokonnak is).

Aztán az ő térfelükön a labda... Szerintem érdemes így, de az is igaz, hogy én ilyen "bele a közepébe" típus vagyok.

2014. nov. 3. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem így is többet tettél mint amit kell. Mert ők sose kerestek többet 12 éves korod után, te meg többször is próbálkoztál. Mint minden kapcsolat, a rokoni is több félen múlik. Ha nem kíváncsiak rád, szerintem ne erőltesd. Meg nagyon sok év telt el, kialakult egy új életük (ahogy írtad is ott is születtek gyerekek) és talán ennél több kapcsolatot nem akarnak, esetleg fásultak fáradtak is kapcsolattartáshoz. Sajnos van ilyen, ismerek ilyet. Ha nekik nincs igényük, akkor ne erőltesd. Ők nem kerestek egyszer sem ha jól értem. Más adósságát meg ne te rendezd, mert így már olyan számukra mintha te tartoznál. Akartalanul is összemostad magad a tartózókkal. Tudod a pokolba vezető út is jószándékkel van kikövezve.
2014. nov. 3. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Az eddigi válaszokat köszönöm.

Ahányszor beszéltem velük, természetesen elmondtam nekik, mit szeretnék és hogy szerintem annyira nem vagyok rosszindulatú, mint anyám.

Csak olyan rossz látni pl. a fényképeket, mert ők összejárnak, sok közös képük van, minket meg nem hívtak. A gyerekemet sajnálom, mert nem lehet részese egy szerető, nagy családnak, szép emlékektől fosztjuk meg.

2014. nov. 3. 14:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!