Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Mennyire gyakori, hogy a...

Mennyire gyakori, hogy a nagyapa-apa-fiú vonalon mindenkinek ugyanaz a neve?

Figyelt kérdés
Családfakutatásom során eddig biztosan tudtam, hogy a déd- és az üknagyapám is László volt. Most kiderült, hogy a szépapám is. Mennyire gyakori eset ez? Nem volt probléma a sok Lászlóból? Ha csak kettő van, akkor idősebb és fiatalabb, le van tudva. De háromnál?
2015. jan. 11. 12:49
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
80%
Régen ez volt a szokás, ennyi. Sőt, szinte kötelező volt.
2015. jan. 11. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
79%
Elég gyakori (volt), és nem csak a férfi vonalon. Nálunk mindenki János és Katalin. Minket gyerekeket zavart, az "öregek" szerint nem volt soha gond belőle. Megoldották becézéssel stb. Illetve ritka volt, hogy három generációnál több élt egyszerre.
2015. jan. 11. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
80%
Valahol szokás volt, v.hol nem. :D Valahol még mindig az.
2015. jan. 11. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
8.-os vagyok, 2 osztálytársam is ebben a cipőben jár. Egyébként mindkettőjük eléggé régies nevet visel (főleg ha azt nézzük, hogy a "mai fiatalok" körébe tartoznak). Egyikőjük Géza (ő az ötödik Géza a családban "egyhuzamban"), a másik Kálmán (ő "csak" a harmadik).
2015. jan. 11. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
83%
Remélem egyre kevésbé szokás. Ismerek Uram Jancsi, Fiam Jancsi, Após Jancsi családot. A nők meg mind Mariskák ilyen előnevekkel megkülönböztetve. Szerintem nevetséges.
2015. jan. 11. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
63%
A barátomnak ugyanaz a neve, mint az apjának, nagyapjának, stb. Ha lesz fiúnk, mi fogjuk megtörni a sorozatot, az 100%. Nem azért mert nincs szép neve, de nagyon gáz ez az XXI. században.
2015. jan. 11. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
nálunk a Görgy névvel van ez. nagyapám, kereszapám, unokatesóm. unokatesóméknál ráadásul most jön a baba, és ha fiú lesz, gyuri lesz.
2015. jan. 11. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
88%
Nálunk is ez a helyzet. Papa is László volt, apa is és tesóm is. Egyébként apukám tesójának a férje is, és az (ő gyerekük)unokatestvérem is László :D Kíváncsi vagyok hogy tesómnak és unokatesómnak gyerekei is Lászlók lesznek-e? Szerintem tök vicces (így leírva) :D
2015. jan. 11. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
60%
Gyakori sajnos, én nagy butaságnak tartom az ilyen névklónok gyártását. Aztán ha valaki kérdezi ,-mi van a Gézával? akkor minden alkalommal kérdezgetni kell a kicsivel naggyal magassal vagy az öreggel kopasszal ? Én még a kutyáimnak is más más nevet adok, nem hogy ebereknek...
2015. jan. 11. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
74%

Szokás volt persze, hogy egy gyerek továbbvigye a szülei nevét. Sőt, régebben, ha meghalt a gyerek kicsinek, a következő simán kapta ugyanazt a nevet. Vagy a harmadik.

Nálunk a férjem a 4. a családban. A mi fiúnk ár más nevet kapott.

2015. jan. 11. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!