Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » A keresztgyerekeitek hogyan...

A keresztgyerekeitek hogyan szólítanak?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, hogy a keresztneveteken, vagy köri, keri ilyesmi.

Én furcsálom, hogy keresztapámát a nevén hívom( mástól még nem hallottam), keresztanyámat meg nénjének hívom, mert a nagynéném is.


2015. febr. 8. 16:30
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Én a keresztszüleimet a keresztnevükön szólítom.
2015. febr. 8. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Saját nevén Dani Peti Zoli stb..
2015. febr. 8. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Keri :)
2015. febr. 8. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem mindenki a keresztnevén szólítja őket
2015. febr. 8. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Én a keresztszüleimet a nevükön szólítom, sosem kérték, hogy máshogy szólítsam őket. Nekem nincs keresztgyerekem, úgyhogy engem nem érint a dolog :) A fiam a keresztanyját úgy szólítja, hogy keresztanya, nem tudom miért, de ez így rögzült benne :) A keresztapját viszont a nevén szólítja, de ő egyben a nagybátyja is. Nálunk a nagynéniket, nagybácsikat mindenki a keresztnevén szólítja, úgyhogy ez alap volt.
2015. febr. 8. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Az idősebb generációknál szoktam hallani, hogy a nagynényjüket nényének vagy ángyinak szólítják.
2015. febr. 8. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Nekem anyukám két testvére a keresztszüleim (fiatalabbak anyunál), és tegezem őket és a keresztnevükön hívom.
2015. febr. 8. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

A saját keresztanyám nekem mindig csak keresztanya volt, sose hívtam a keresztnevén és nem tegeztem.

Engem a keresztfiam a nevemen szólít, ha rólam beszél, akkor "Apa húga" vagyok és tegez.

2015. febr. 8. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Keresztanyukámat a keresztnevén simán, érdekes módon keresztapámat mindig "Keresztapa"-ként szólítom.
2015. febr. 8. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Mivel én 12 évesen lettem megkeresztelve, így a keresztnevükön szólítom őket, ahogy egész életemben.
2015. febr. 8. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!