Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Mit tegyek? Többi lent.

Mit tegyek? Többi lent.

Figyelt kérdés
Elnézést kérek,hogy nem tudtam megfogalmazni a kérdést!Akkor kezdeném is a problémám.Én (14/L) az édesanyámmal,nagymamámmal és a keresztapámmal élek egy házban.Édesanyámnak van 1 nővére akinek van 2 fia(értelemszerűen az unokatestvéreim).Az egyik 21 éves a másik pedig 19.Mostanában az unokatestvéreim között nagyon nagy feszültség van mivel közös szobájuk van,és még soha nem volt külön szobája egyiknek sem.Ugye mint említettem a nagymamámmal lakunk,és neki van egy nagy hálószobája amit már több mint 10 éve nem használt.Sokszor mondta neki édesanyám,hogy adja nekem a szobát mivel jóval nagyobb az én szobámtól.A nagymamám nem adta mert van 3 unokája (én ,és a 2 unokatestvérem) és csak ezt számlálta.A mai nap hallom ahogy az édesanyám és az idősebbik unokatestvérem beszélgetnek,hogy elfog költözni otthonról hozzánk a nagymamám használatlan szobájába.Mikor ezt meghallottam elkezdtem gondolkodni rajta,elejénte még nem zavart ,de minél jobban agyaltam annál jobban elkezdett zavarni.Belegondoltam,hogy én mint egy tizenéves konkrétan egy akkora szobában lakom ,hogy van egy ágyam ,és 2 nagyobb bútorom,és konkrétan ennyi az egész szoba.A másik szoba ahová szeretne beköltözni mint említettem sokkal nagyobb,de minek neki akkora szoba mikor délután 2-ig alszik,aztán számítógépezik,és éjfélkor elmegy bulizni.Én pedig tizenévesen szeretnék egy nagyobb szobát ahol a barátaimmal tudunk játszani ,tudok tartani kisebb bulikat stb.Még így sem tudtam megfogalmazni a kérdést a végére érve,nagyon sajnálom!Valahogy megpróbálom elmagyarázni.Szeretnék megoldást találni a problémámra,de nem szeretnék senkinek sem rosszat,és nem szeretném ,ha ideköltözne az uncsim.Ha valami kérdésetek lenne akkor bármire válaszolok ami segít a megoldásban.A válaszokat előre is Köszönöm!

2015. ápr. 24. 21:49
 1/7 anonim ***** válasza:

Próbáld megbeszélni unokatesóddal, hogy cseréljetek.

Én életem első 9 évében a nővéremmel és a bátyámmal éltem.

Utána egy 2,5x2,5 méteres szobában a nővéremmel, majd egy 1,5 méteres szobában egyedül.

2015. ápr. 24. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ne legyél telhetetlen. Az unokatesód már felnőtt ember ha valakinek akkor neki is járhatna egy külön szoba végre. te neked meg bőven elég lehet a mostani szobád. Mi a nővéremmel ketten laktunk egy kisszobában mégsem panaszkodtunk.
2015. ápr. 24. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Jól értem, hogy nagyanyád házában laktok, mindenki külön szobában, plusz van egy üres, ahova uncsitesód költözne?
2015. ápr. 24. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
#3 igen
2015. ápr. 24. 22:16
 5/7 anonim ***** válasza:

Hidd el, ha az unokatesód beköltözik oda, neki nem lesz jó, és hamar menekülni fog onnan.

Három generációnnyi (ezt a szót most találtam ki) nő fogja körül venni, kvázi idegen lesz, és mivel "vendég" neki kell majd alkalmazkodnia. Nem hiszem, hogy bírni fogja sokáig idegekkel. :D

2015. ápr. 24. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ez esetben nagyanyád döntése, kinek adja a szobát. Beszélj vele, mondd el, mit szeretnél, azért azt tartsd szem előtt, hogy az unokatesónak felnőtt férfiként vannak olyan igényei, amik neked még nincsenek. Vele is megpróbálhatsz beszélni, hogy fogadja el a te szobádat, de a végső döntés a mamáé.


Nappali vagy egyéb helyiség (pl. anyud szobája) nincs, ahol időnként vendégeket fogadhatsz?

2015. ápr. 24. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
#6 sajnos nincs.
2015. ápr. 24. 22:38

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!