Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » A sógornőmmel való kapcsolat...

A sógornőmmel való kapcsolat megromlott, most meg egy ilyen kéréssel hívtak fel. Ezek után mit tegyek? Vagy mit gondoltok erről az egészről?

Figyelt kérdés

A sógornőm és a bátyám babát vártak, sajnos a 16. héten kiderült, hogy beteg és elvetették.

Azóta tart ez az állapot.

Nekünk 4 hónapos a gyermekünk.

Ez nagyjából 7 hónapja volt. Azóta nem is beszélnek velünk. Mikor elvetették a babát akkor részvétünket nyilvánítottuk és nem is erőltettük a találkozást.

Akkor semmi reakciójuk nem volt.

Most eltelt az idő, jönnek az ünnepek. Minden évben a szüleinknél vagyunk 25-én.

Tegnap felhívott a bátyám, hogy ha megyünk valahogy oldjuk meg hogy a gyermekünk ne jöjjön mert ők még mindig nem heverték ki ami történt és igenis mi legyünk rájuk tekintettel. Hirtelen köpni-nyelni nem tudtam.

Ezek után felhívtam anyut, hogy mi történt és hogy nem e tudjuk azt megoldani, hogy vagy ők jönnek hozzánk másnap vagy mi menjünk hozzájuk mert én nem akarom magunkat kitenni ennek a cirkusznak.

Anyukám erre megsértődött, hogy majd ő elrendezi a bátyám, hogy ez nem így megy hogy ő eldönti ki jöhet hozzájuk és ki nem és én meg ne is gondolkodjak azon, hogy mi nem megyünk el miattuk.

Most olyan vegyes érzelmeim vannak. Nagyon rosszul esett, hogy a saját bátyám ilyenre kérne.



2015. dec. 13. 11:04
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
84%

Elhiszem, hogy fájdalmas látni, hogy másnak sikerült, nekik meg nem, de veletek szemben nagyon nem korrekt, amit mondtak.

Anyukádnak abban szerintem igaza van, hogy nem akar része lenni a cirkusznak, maximum megpróbál beszélni a bátyáddal. Mindenki meghívott, ha valakinek személyes problémája van másvalaki jelenlétével, akkor nem menjen, de nehogy már meg akarják mondani a bátyádék, hogy ti vihetitek-e a gyereketeket vagy nem. És mégis hogy gondolták, ti mentek a karácsonyi családi összejövetelre, a gyereket meg beadjátok addig a szomszédba?

2015. dec. 13. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
90%
A bátyád nem korrekt veletek szemben.Én tennék magasról rájuk.Milyen dolog az már,hogy meg akarják szabni,hogy ne vigyétek a gyereketeket.
2015. dec. 13. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
59%
Fel kell hogy nőjenek. Vidd csak a gyereket, ha nem tetszik nekik, lehet hazamenni. Szánalmasnak tartom az ilyen ősanyákat.
2015. dec. 13. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
50%
7 hónap alatt túl kéne már esni akármilyen haláleseten. Örökké nem szomorkodhatnak ezen. És meglehetősen aljas dolog, amit kér. Még azt se mondhatnám, hogy önzés a részéről, mert erre egyszerűen nem lehet épeszű indoklás.
2015. dec. 13. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
96%
Megértem, hogy fáj nekik, ami történt, de ez nagyon beteges reakció. Egy 4 hónapos terhességet szakítottak meg, valszeg nem is látták a magzatot, csak ultrahangon, azért ekkora kötődés nem alakul ki, hogy 7 hónap alatt ne tudnák túltenni magukat a történteken. Lehet még egy rakat egészséges gyermekük, nem dőlt össze a világ, számtalan terhesség végződik spontán vetéléssel is, akkor azok a nők évekig utcára se mennek, nehogy csecsemőt, kisgyereket lássanak? Sokkal nagyobb tragédiák érnek embereket, egyik ismerősömnek daganatos betegségben halt meg 5 éves gyermeke, végig mellette volt, műtéteket, kemoterápiás kezeléseket csináltak végig több éven keresztül, a kicsi végül a karjaiban, fájdalmak között ment el...Ez az, ami borzasztó, és rettenetesen nehéz túlélni, nem a bátyádék problémája. Lehet, hogy jó lenne nekik szakember, aki segít a gyászt feldolgozni, mert ez nagyon nem normális reakció.
2015. dec. 13. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
96%

Abszolút nem jogos a kérésük.


1. Ugyan írtad, hogy 7 hónapja történt. Ilyen esetben lassan túl kellene jutniuk az elsö nehéz idöszakon - ha még mindig semmit sem enyhült a fájdalom, akkor érdemes lenne szakemberhez forulni -, és be kellene látniuk, hogy másoknak VAN gyereke.


2. Ha édesanyádékhoz vagytok hivatalosak, akkor ott eleve nem szólhatnak bele, hogy ö kit lát vendégül. Nekik csak annyi döntésük lehet, hogy ha öket zavarja egy baba látványa, akkor ÖK maradnak távol.


3. Eleve nem tudom hogyan gondolják, hogy egy 4 hónapos babát másra hagytok, ö még olyan pici, hogy csak nagyon extrém esetben (pl komoly betegség) lenne jogos, hogy nincs az anyjával.


4. Az egyetlen eset, amikor megmondhatnák, hogy ne vigyétek a kicsit, HA HOZZÁJUK lennétek hivatalosak, akkor legalább is elvileg tehetnének ilyen kikötést - de akkor meg egyáltalán nem mennék a helyetekben.


5. Anyukád részéröl jogos, hogy helyre akarja öket tenni és ha megsértödnek, az a bátyádék hibája, nem a tietek.

2015. dec. 13. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
83%
Nekik fáj? Mit gondolnak, egy szülőnek nem fájna, ha arra kényszerítenék, hogy a gyerekétől külön karácsonyozzon? Ez már csak hiszti, komolyan. Hogy lehet ilyet kérni? 7 hónap után már pláne nem elfogadható ilyesmit kérni. Ha nekik nem tetszik a helyzet, akkor ŐK ne menjenek, de a legnagyobb prosztóság azt kérni, hogy ti hagyjátok otthon a babátokat.
2015. dec. 13. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
85%

te jó ég :O tesódék kicsit (nagyon ) furák.


Ilyenkor eszembejut, hogy nagymamám temetésén, nagyapám mondta, az a jó hogy ittvannak picik is amikor utána a házban összejöttünk, akik még csak örülnek mindennek. És nevetést hoznak bármikor. Mert aki él az éljen. És ez így van rendjén.


Ne haragudj, de tesódék esetleg kérhetnének külső segítséget, pszichológus valami.

2015. dec. 13. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 acelsziv ***** válasza:
40%
Szép. Szóval az ő hisztijük miatt a nagymama ne töltse együtt az első karácsonyt az unokájával. És mégis kire bíznátok egy négy hós csöppséget? Nem kötelező ott lenniük nekik sem.
2015. dec. 13. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
57%
Nem kérhetnek ilyent a tesódék.
2015. dec. 13. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!