Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Hogyan viselkedtek, mit...

Hogyan viselkedtek, mit csináltok, ha olyan rokont kell vendégül látni, vagy hozzá menni vendégségbe, akit alig bírtok elviselni?

Figyelt kérdés

Az, hogy nem hívom/nem megyek nem opció, mert muszáj. (Pl. férj/feleség testvére/anyja/apja stb.)

Az ominózus rokon állandóan beszól, okoskodik, kioktat, kérdőre von, mindezt persze az "Én csak jót akarok", "én csak beszélgetek", "én csak aggódom miattatok" álcája alatt.

Ha van konkrét történet, példa is, szívesen olvasnám.



2015. dec. 17. 15:13
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
84%

Sajnos van egy rokonunk, aki akkor is beállít ha nem hívjuk. Azt hiszi magáról, hogy ő a középpont. Múltkor vacsora kellős közepén lépett be, kinézte a kaját a szánkból. És elkezdett oktatni minket, hogy miért ezt esszük...na ekkor párom férjem jól leszidta őt, el is zavarta.

Nem tudunk társulni olyanokkal, akik állandóan csak ironizálnak,vagy nem képesek a tiszteletre.

2015. dec. 17. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Kedves 1-es! Tökéletes példát hoztál, pont ilyesmiket vártam (várok). De azon túl, amit leírtál, nagyon-nagyon kíváncsi lennék, hogy a férjed mit mondott (nagyjából pontosan), hogyan kezelte ezt a szitut (ha nem titok), mert éppen azzal van problémám, hogy nem tudom, ilyen ill. ehhez hasonló helyzetben mit lehet, vagy kellene mondani.
2015. dec. 17. 15:26
 3/21 anonim ***** válasza:
91%
Nekem nincs ilyen kellemetlen rokonom. Ha lenne, és finom étellel, itallal látna vendégül, akkor annak fogyasztására koncentrálnék, hagynám hogy mondja a mondókáját, kérdéseire meg tömör válaszokat adnék, kerülve a konfrontáció élesedését, egészen addig amíg súlyosabb sértés nem jönne elő. Számomra közömbös embertől kapott súlyos sértés, sem okoz nekem nagy lelki törést, de erre azért már elvből úgy reagálom, hogy akitől kapom azt udvariasan faképnél hagyom. Ez esetben kb. így "Köszönöm a vendéglátást. Érezzétek tovább jól magatokat."
2015. dec. 17. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
91%

Igazából a saját rokonaim ilyen típusúak (sajnos)...

Nagyszüleimnél szokott összegyűlni a család, akiknek rengeteg dolgot köszönhetek. Csak miattuk megyek el, mert nagyim kétségbeesetten össze akarja tartani a családot.

Mindig elterelem a figyelmüket. Tényleg, a bátyám kivételével egy teljesen más témával el lehet vinni a szót. Pl szüleim ordítanak, hogy milyen hálátlan vagyok, felneveltek stb, dögöljek meg. Ekkor belevágok a szavukba, hogy az öcsém milyen szépen fejlődik, hallottam, hogy a beszéde is tisztul. Hányadikos is most? Valóban? Hogy megy neki? Sportol? Megyek, megérdeklődöm tőle személyesen is. - és lelépek.

Nálunk az a lényeg, hogy érezhessék, hogy ők az okosabbak, ők tudnak mindent jobban, én tudatlan vagyok.

Mindegy milyen kis apróság (és hogy valójában tudod-e) pl mi az a virág az ablakban. Az a lényeg, hogy minimum 6 mondatot kell egybefűzni megállás nélkül sok-sok kérdéssel teletűzdelve, majd elmenni a közeléből (vagy új témát keresni) ha megválaszolta őket, mert képesek újrakezdeni.

Nálam ez vált be... és mosoly, mosoly, mosoly.

2015. dec. 17. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Kedves 3-as, fogalmad sincs, mekkora mázlista vagy! :) Válaszodat köszönöm, ment a zöld kéz.
2015. dec. 17. 15:31
 6/21 A kérdező kommentje:
Kedves 4-es! Mintha az én családomról írtál volna... Jó érzés tudni, hogy nem vagyok egyedül a kínommal. Köszönöm a válaszod!
2015. dec. 17. 15:33
 7/21 anonim ***** válasza:
86%

Az volt, hogy a nagymamájánál vacsiztunk. Ő egy nagyon szegény nénike, amije van, abból főz. És mindketten vegetáriánusok vagyunk. Na ekkor beállított a rokon, aki azon akadt ki, hogy miért eszünk ilyen fogyókúrásan, mennyire szörnyü, hogy nincs hús az asztalon. Mondja ezt egy 120 kilós asszony. És még dicsekedett is vele, hogy ő fogyózik. Erre férjem megmondta, hogy évekig is fogyózhat egy ilyen bálna, ha csak zsírt meg pacalt eszik. Meg egyébként sem kíváncsi senki a véleményére, mert egy utálatos dög. ( egy gazdag nő, aki ettől a nagymamától lopja a vizet, enyhén szólva sem tartja megfelelő körülmények között az állatokat).

Én mondtam, hogy én is legszívesebben egy láncra kötném, és nem adnék neki soha vizet. Mert mindig üres volt a kutya vizesedénye. Napi egy fél kilo kenyeret kap.

És utána csak a szája rítt, hogy ő csak jót akar...elment. De másnap reggelinél már megint itt volt. Tehát mindegy mit mond neki az ember, egy ilyen fogyatékost nem lehet elzavarni.

2015. dec. 17. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
93%

Soha sincs olyan opció, hogy muszáj.

Egyébként meg a helyzettől függne a viselkedésem. Megpróbálnék normális, vendégszerető lenni. De nyilván nem hagynék minden beszólást megválaszolatlanul. Ha annyira elviselhetetlen, akkor biztosan tudnék én is úgy viselkedni, hogy többet ne akarjon hozzánk jönni :D

2015. dec. 17. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
88%
Nincsen ilyen problémám,mert nem tartom a rokonaimmal a kapsolatot.Nincs kötelező,én életem,én döntöm el mikor,kivel,hova megyek.A férjem el akar menni elmegy,ga nem akar,csinál mást.Tartsanak nyugodtan bunkónak,ha megutálnak se baj,legközelebb nem hívnak.Kedves vagyok,balhé kerülő,DE szabad ember.Nem fogok egy életen át,jópofizni olyan embernek akit,nem szívlelek.Szeretet ünnepe ide vagy oda,pont az a lényege,hogy akit szeretek azzal vagyok együtt.A többire meg magasról... 27n
2015. dec. 17. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
95%
Leülök az asztal másik végébe,kussolok és eszek egy csomót.. Aztán valahogy eltelik a karácsony.:D
2015. dec. 17. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!