Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Szerintetek miért csinálja ezt?

Szerintetek miért csinálja ezt?

Figyelt kérdés
Megpróbálom a legkevésbé kuszán elmondani a problémám. Kereszt szüleimről lenne szó. Ők még elég fiatalok, mert negyven évesek sincsenek. Elköltöztünk onnan, ahol laknak, de tartjuk a kapcsolatot rendszeresen, és kb havonta találkozunk is. Szóval... főleg mikor ott laktunk, szinte az egész napom ott töltöttem, imádtam ott lenni. Keresztapum rengeteget dolgozik, mert a munkahelye mellett állatokkal és földekkel is foglalkozik. Keresztanyum szült két gyereket, kb két éve van munkája, addig velük volt otthon. Ettől eltekintve látszólag boldog családi életet élnek. Nincs hozzá közöm, meg ők egy külön család, de keresztanyám szerintem nagyon furcsán viselkedik. Sokszor elég utálatos, de mindig úgy csinálja, hogy éppen csak belemar az emberbe, utána pedig ugyanolyan kedves lesz, mint volt. Ezt anyukámmal is csinálja, aki a sógornője, és mamámmal is, aki ugye az anyósa és ott lakik pár házzal mellettük... Nagyon szép házban élnek, mindenük megvan, de amit nem tudok felfogni, hogy a legfontosabb dolog neki a facebook, és minden apró hülyeség, ami minden, csak nem a háztartás. Facebookon folyton olyan dolgokat oszt meg, amit kb egy 13 éves full szerelmes kislány, elég ciki már sokszor.. mikor meglátjuk anyukámmal és öcsémmel csak pislogunk, hogy megint mi ez.. Véleményem szerint nem keresztapámnak szánja ezt, aki egyébként jóképű, de nem egy Rómeó alkat... Előfordult olyan is, hogy anyukámnak elszólta magát, hogy már több, mint egy éve nem nyúlt a bankszámlájához sem, gyűjti a fizetését, és emellett tudni kell, hogy amikor eladtuk az ottani házat, ők vették meg, és Keresztanyám nevére került. Mamámnak többször tett utalást arra, hogy majd a gyerekek nem fogják szeretni, és nem jönnek hozzá többé - ezt a kijelentést egy olyan szituációra válaszolta, hogy a gyerekek sáros lábbal összemászkálták a szőnyeget, és mamám megkérte őket, miután a sár felszáradt, hogy tessék feltakarítani, holott ez inkább jó példa szerintem. Sorolhatnék még ezer ilyen apróságot, lehet kívülálló másképp látja, de szerintem készül valamire, és arra is gyanakszom, hogy esetleg van neki valakije! Szerintetek beképzelem, vagy van benne valami? Nagyon szerettem korábban, csak mára már nem tudom hová tenni a viselkedését az egész családdal szemben. :( 24/L Előre is köszönöm, és még egyszer bocsánat a kusza leírásért!
2016. jan. 9. 15:16
 1/9 anonim ***** válasza:
Ebből nekem nem jött le, hogy lenne valakije. Inkább csak egy kicsit bolond (ami nem baj, mindenkinek van valami lövése), vagy esetleg kicsit túl jó dolga és túl sok szabadideje van.
2016. jan. 9. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szerintem a házasságuk, az ő dolguk. Amúgy meg mivel nincs bizonyítékod, addig csak teória a megcsalás. A facebookon legfeljebb letiltjátok a megosztásait, így nem látjátok. Tulajdonképpen mi a problémád?
2016. jan. 9. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy hülyén fogalmaztam, és nem derült ki a problémám, de én attól félek, hogy keresztapumat és az egész családot becsapja. Hogy azért utálatos mindenkivel, mert készül valamire. Abból gondolom, hogy van valakije, mert közel 150 túlóra után is az volt neki az első a gyerekek őszi szünetében, hogy szaladjon a munkahelyére olyan hülyeséggel, mint pl. kint maradt a virág, be kell vinni, nehogy megfázzon... Ezért inkább lepasszolta a gyerekeket mamának. Pedig ehelyett otthon lehetett volna velük és takaríthatott volna, mert szörnyen lusta és trehány... de lehet tényleg csak paranoiás vagyok :D
2016. jan. 9. 15:35
 4/9 anonim ***** válasza:

A "saját számla" meg a "saját nevére ház" ugyanúgy közös, mintha mindketjük nevén lenne, mert házasság alatt minden szerzett vagyon közös.


A "szerelmes" megosztások meg semmit sem jelentenek, lehet, hogy NEKED nem egy álomférfi a keresztapád, a felesége attól még lehet belé szerelmes - szóval a van valakije, csak a te fejedben van.


De mindettöl függetlenül ne kezd pletykákat és ne szólj bele az életükbe, mert ez nem a te dolgod.

2016. jan. 9. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Szerintem egy csomó olyan dolog van a háttérben, amiről sejtelmed sincs, ill. teljes más nézőpontból látod, mint keresztanyád. Adva van egy nő, aki hozzáment a legkisebb királyfihoz, beköltözött annak az anyja és a testvére közvetlen közelébe. A férjét alig látja, magánélete szinte nincs, mert a keresztlánya egész nap ott lógott, anyós meg pár lépésre van. A családi kitárgyalásban : " szült két gyereket, kb két éve van munkája, addig velük volt otthon. Ettől eltekintve látszólag boldog családi életet élnek." - no, ezt nem nagyon tudom értelmezni, de túl sok szeretet és megbecsülés nincs benne iránta. Amikor végre kiszabadul ebből a környezetből, akkor azért van megszólva, mert nem mereszti otthon a fenekét az egész őszi szünetben...Nem csodálom, hogy időnként kitör belőle a feszültség, és be-beszól anyádnak és a mamádnak.

A Facebook-mánia és a tartalékolás akár annak a következménye is lehet, hogy keresztapád lépett félre, vagy kacsingat kifelé, csak ezt nem kötötték az orrodra.

2016. jan. 9. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, kedves utolsó, látod, erre nem is gondoltam, az ő szemszögéből nem is próbáltam meg látni a helyzetet. Valóban Keresztapu a "királyfi" a családban, de nem gondolnám, hogy megcsalná, mert a munkahelye után a második munkahelye otthon van az állatok körül. Egyébként Keresztanyunak mindig is ki volt nyalva a feneke, mindenki szereti, befogadta. Egyébként amikor a Keresztlányka ott lógott a nyakán (ez lennék Én :)) legtöbbször takarított, és gyerekekre vigyázott, hogy Neki könnyebb legyen, és tudjon pihenni. Félre értés ne essék, senki nem tartott kést a nyakamhoz, szívesen tettem, de akkor minden más volt, ennyire nem volt ilyen a helyzet. Ez kb egy éve kezdődött el. Lehet ez is csak az én meglátásom, de szerintem Anyukám sem bántotta. Sőt ő próbálta kihúzni az otthonülésből, próbálta "csajosítani" kicsit, (példát véve Mamám és Papám kapcsolatából, mert náluk ugyanez volt, mindig csak a gürizés, hogy minden meglegyen) hogy ne banyásodjon el teljesen, de nem sikerült. Most meg próbálna ő csajoskodni, de inkább bohócot csinál magából.. :/ Mindegy. Azért jó látni kívülállók véleményét a témában! Köszönöm!
2016. jan. 9. 17:09
 7/9 anonim ***** válasza:
Ha jót akartok neki, keresztapudat beszéljétek rá, hogy vigye el valahová pár napra a gyerekek nélkül. Én se vágynék arra, hogy a sógornőm, aki vélhetően jóval idősebb, akarjon "csajosítani", hogy ne "banyásodjak el teljesen." Nem tudom, mivel volt "kinyalva a feneke", ha keresztapud semmibe nem segít be neki, egyedül rajta van a háztartás és a gyerekek gondja - tök jó, hogy te besegítettél, de nem a te dolgod. Most, munka, túlórázás mellett te sem vagy ott, de "lusta és trehány", mert nem lehet enni a padlóról? Mit szólna a családi kupaktanács, ha neadj'isten, el akarna járni tornázni, esetleg salsaklubba, vagy csak a korban hozzáillő kolléganőkkel, barátnőkkel heti egyszer csajos estét tartani vagy cukrászdázni? Nincs még 40, lehet igénye a szórakozásra, gyerekek mellett is, attól még nem áll meg az élet, hogy valaki anya lesz.
2016. jan. 9. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Ez tök jó ötlet, hogy Keresztapu mozdítsa ki otthonról. Nemrég már felvetettem az ötletet, hogy elhozom unokatesóimat magamhoz pár napra, ez megfelelő alkalom lehet rá. Egyébként mikor anya próbált vele "csajoskodni" akkor kívülállók szerint is jó hatással volt rá, de hát nem erőszak a disznótor. Anyukám csak 5 évvel idősebb Keresztanyutól, és nagyon csinos, önmagára igényes nőről van szó, akihez képest Keresztanyu sajnos külsőleg fel sem ér. Persze ez nem jelenti azt, hogy ő kevesebb külső-belső értékekkel rendelkezik, csak nem hozza ki magából a maximumot, ami oké, hogy vagy a lakás néz ki jól, vagy ő, de sajnos az esetében egyik sem! És ezekkel nem ellentmondani akarok, csak próbálom megértetni magam.
2016. jan. 9. 18:24
 9/9 A kérdező kommentje:
Ja, és mi lennénk a legboldogabbak, ha igényei lennének olyanra, mint az aerobic vagy valami más elfoglaltság. Mert még meg is engedhetné magának, de sajnos semmi.
2016. jan. 9. 18:27

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!