Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Az unokatesom levegonek nez?...

Az unokatesom levegonek nez? Mi errol a velemenyed?

Figyelt kérdés
Ezzel az unokatesommal nem tul szoros a kapcsolat, csak osszejoveteleken talalkozunk max ketevente. Nem volt konfliktus kozottunk, csupan nagy a tavolsag es a korkulonbseg. Ugy tortent, hogy edesanyamat meg kell muteni, rakerestem az orvosara facebookon, es lattam, hogy az unokateso kozos ismeros (o szinten orvos). Irtam neki egy uzenetet, roviden felvazoltam a helyzetet es megkerdeztem, mit tud errol az orvosrol, jo-e, stb, az uzenetemet elolvasta, de semmi reakcio. Gondoltam ra, hogy megszerzem a telefonszamat es megkerdezem ugy, viszont ha latta az uzit es nem valaszol, ugy gondolom, felesleges. Mit tennel?
2016. febr. 7. 11:24
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Sok oka lehet annak, hogy nem válaszol, lehet, hogy egyszerűen nem ér rá. Az én férjem is orvos, nem sok ideje van facebookozni, alig van itthon. És sokszor csinálja azt, hogy megnéz egy üzenetet, de nincs ideje akkor válaszolni, aztán elfelejti...


Szóval ebből nem vonnék le messzemenő következtetéseket. Hívd fel szerintem, ez inkább telefontéma.

2016. febr. 7. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én ebből nem gondolnám, hogy levegőnek néz.

Szerintem is csak nem ér rá.

Hívd fel, az a legegyszerűbb.

Nekem is van olyan, hogy el sem olvasok egy üzentet, csak ahogy kapcsolódók a nethez megjelennek értesítésként, és ahogy rányomok belép a messengerbe. De ettől még nem biztos, hogy végigolvastam őket. Meg nekem is van, hogy csak ránézek, mert épp sietek, és utána elfelejtek válaszolni.

De az is lehet, hogy még azért nem válaszolt, mert most érdeklődik utána a másik orvosnak vagy anyukád helyzetének.

2016. febr. 7. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
32%

Azért ha egy rokon egészségéről van szó, akkor nem menthető, hogy egy orvos nem reagál egy ilyen üzenetre... Nálunk is több orvos van a családban, ha egy akár rossz viszonyban lévő rokon is szólna, hogy egészségügyi problémája van, azonnal telefont ragadnának addig, amíg el nem intéznek neki egy időpontot egy megbízható kollégánál...

Hagyd a francba az unokatesódat, az ilyen nem rokon!

2016. febr. 7. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
73%

#3,


Attól, hogy valaki orvos, ez még nem kötelezi őt arra, hogy 0-24 órában a rokonság rendelkezésére álljon. Neki is van élete, mi több, sok időt elvevő munkája. Nehogy már az alapján ítéljük meg a hozzáállását és megbízhatóságát, hogy egy internetes oldalon nem reagál egyből az üzenetre. Ha annyira fontos, fel lehet emelni a telefont is, nem?


Itt egyébként sem élet-halál helyzetről van szó, a kérdező anyukájának már van orvosa, csak infót akart róla kapni a kérdező. Bizonyára fog is kapni, amint tudnak beszélni, a fentebb vázolt okok miatt az nem jelent semmit, hogy a Facebookon nem válaszol.

2016. febr. 7. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%

3-as 4-nek:

De nem is arról volt szó, hogy éjjel 11-kor csörögtek rá, hogy segítséget kérjenek! Írtak egy levelet. Teljesen mindegy, hogy magán email címre vagy a Facebookra. Bármilyen vállalati kultúrában szabály, hogy 24 órán belül illik megválaszolni a leveleket. Szerintem ez (olvasás után, de ugye olvasta) családi / baráti levelek esetében is elvárható.

A rokoni kapcsolat szempontjából az is mindegy hogy orvos vagy vízvezeték-szerelő az illető. Ha egy rokon / barát ír / üzenetet hagy, akkor a legrövidebb időn belül igyekszem rá válaszolni (hacsak nem egy klasszikus energiavámpíros, krónikus lenyúlásra alapuló kapcsolatról van szó). Itt meg nem kellett volna mást tenni, mint bepötyögni kb. 100 karaktert a gépbe, hogy "igen, nyugi rendes pasas vagy nem, egy tróger, inkább XY-t keressétek". Szerintem ez nem lett volna valami nagy "áldozat".

2016. febr. 7. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Mióta nem válaszolt?
2016. febr. 7. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
A tegnap delutan 1 korul irtam, most sem kaptam valaszt. Az uziben emlitettem, hogy hetfon, azaz holnap lesz a mutet, ugyhogy ha mostanaig nem irt, valoszinu nem is fog.
2016. febr. 7. 21:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!