Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Kötelezhetnek a nagybácsi...

Kötelezhetnek a nagybácsi temettetésére?

Figyelt kérdés
Édesapám (más elhunyt) testvére meghalt. Senkije nincs, agglegény volt. Tőlem 400 km-re élt, most megkerestem a helyi önkormányzatot, mi lesz a temetéssel? Teljes mértékben rám akarják hárítani, mikor van még egy unokaöccse is, ráadásul helyben. Köteles vagyok eltemettetni,úgy, hogy egy tartósan beteg gyermeket nevelek egyedül? És gyesen vagyok vele?

2016. febr. 9. 16:54
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Az örököst terhelik a temetés költségei mint elsődleges hagyatéki terhek. Aki visszautasítja a hagyatékot, az nem örökös.


Tehát: ha te vagy az örökös, lemondhatsz a hagyatékról, és akkor a temetést sem kell kifizetni. Ha viszont igényt tartasz a hagyatékra, akkor fizetned kell a temetést is.

2016. febr. 9. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Értem. És ennek mi a hivatalos eljárása? Közlöm az önkormányzattal, hogy lemondok az örökségről és nem kívánom eltemettetni?
2016. febr. 9. 17:03
 3/9 anonim ***** válasza:
85%
Így van. Az önkormányzatnak kell jelezni, hogy lemondasz az örökségről. Ők fognak segíteni, hogy ezt pontosan hogyan tudod megtenni, utána pedig már nem piszkálhatnak ezzel.
2016. febr. 9. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
76%
Ez így van, ahogy előttem leírják. Nyilván ott majd adnak egy formanyomtatványt rá, vagy valami. De ha te vagy az örökös, nem érné meg egy 100 ezres hamvasztás a teljes örökségért cserébe? Lehet én vagyok a hülye, de nem értem a gondolatmenetedet.
2016. febr. 9. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
66%
Azért annak nézz utána,hogy mit és milyen értékben örökölnél tőle!
2016. febr. 9. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Szabolcs megyében örökölnék, egy lepukkant, elhanyagolt kis házat. A temetés, hamvasztással kb 200 ezer (megkérdeztem).Közben a közüzemi alap díjak és minden engem terhelne, ha nem adom el, márpedig arra nincs értéke semminek, csak ráfizetés lenne.
2016. febr. 9. 17:13
 7/9 anonim ***** válasza:
15%

Akkor mondj le róla...vagy!!!!


A holttestet adományozd oktatási célra,ez ingyenes,a közműveket pedig köttesd ki. Így ha a ház nem is ér semmit,de a telek megmarad.

2016. febr. 9. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A gondolatmenetet nem olyan nehéz megérteni. Ha valaki gyesen van, és van egy tartósan beteg gyereke, annak nem biztos, hogy van penze egy temetésre.

Ebben az esetben, ha lenne pénzem, ha nem lemondanék az örökségről.

2016. febr. 11. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ugy tudom , hogy ha már meghalt az illető akkor lemondani nem lehet, hanem visszautasitani lehet az örökséget, na most itt jön a csavar, hogy nem mondhatod meg kinek adod, hanem a törvényes öröklés rend alapján a gyerekedre száll az örökség, mert ő a te örökösöd,. szóval, ez is egy érdekes dolog lehet hogy ezt akarod -e .
2016. febr. 28. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!