Akkor most melyik?

Figyelt kérdés
nem sokára megszületik az unokatesómnak a gyereke de nem tudom hogy az a kisbaba ki nekem, a második unokatesóm?

2016. ápr. 26. 10:21
 1/8 anonim ***** válasza:
Senkid. Rokonod.
2016. ápr. 26. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nem, ő szimplán az unokatesód gyereke. A magyar nyelvben tudtommal erre nincs külön kifejezés.

A másod-unokatesó olyan rokon, akinek a szülője a te valamelyik szülőddel unokatesó. Vagyis a te nagymamádnak/nagypapádnak a testvére az ő egyik nagyszülője.

2016. ápr. 26. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Vagyis ha neked esz egy gyereked, az ő másod-unokatesója lesz ez a kisbaba :D
2016. ápr. 26. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Szeder Katalin ***** válasza:
Szerintem unokaöcséd vagy unokahúgod, de tény, hogy ezt inkább a testvéred gyerekére mondják.
2016. ápr. 26. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Igen, az unokaöcs / unokahúg a testvér gyereke, de ha én beszélek valakinek az unokatestvérem gyerekeiről, én mindig így emlegetem őket - "az unokatestvérem gyereke" kitétel kicsit ugye nyakatekert:S

"Hivatalos" rokoni megnevezés nincs rá - rokon és kész, de mint mondtam, én az unokaöcs / unokahúg kifejezést használom (ha szabálytalanul is, szerintem ez közelít legjobban a valós kapcsolathoz, hiszen utal a közös nagyszülőkre (jó, nekik már dédszülők), és a generációs eltérésre)

2016. ápr. 26. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat már értem
2016. ápr. 29. 10:56
 7/8 anonim válasza:
unokanagynéni leszel
2016. máj. 9. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 cicumicaa válasza:
az unokatesód gyerekének lesz a 2. unokatesója a te gyereked. te rokona vagy.
2016. máj. 23. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!