Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Másnál is megromlott a helyzet...

Másnál is megromlott a helyzet örökség után? Mit lehet tenni bunkó rokon ellen?

Figyelt kérdés

Meghaltak anyósomék. Apósom még ősszel, anyósom most tavasszal. A temetés óta ( május legvége ) nem voltunk az anyósék házában.

Tegnap elmentünk, bementünk a házba és szinte üres volt. Elvitték a tévét, sok bútort, heverőt, szekrényt, ülő garnitúrát, étkészletet, stb-t.

Először azt hittem hogy kirabolták a házat, de nem a rendőrséget, hanem a sógorom hívtam ( feleségem egyetlen testvére, ők 2-en örököltek mindent ). Kiderült hogy ők vittek el mindent. Én persze felháborodtam, hogy miért vitték el, egyenlően kell osztozni, mindenkinek ugyanannyi jár, stb, erre pedig az ő reakciója annyi volt, hogy "ha neked ( mármint nekem ) is kell valami, vidd el, ne hisztizz".

És erre nekem ne legyen az a reakcióm, hogy kicserélem a kapu meg a ház ajtajainak zárát és azt mondom hogy "oké, én elvettem ami kell"? Vagy ne vigyem el az autót meg az apósom motorját ( nem drága, régi ETZ, de akkor is )?

Ők a 1,5 hónap alatt kb 1 millió forintnyi dolgot vittek el ( bútorok, tv, étkészlet, stb. ) szó nélkül. És ez még csak a tényleges érték, az eszmei értékről még szó sem esett.

Erre mégis mit kéne reagálni? Hogyan lehetne megoldani?


2016. júl. 17. 11:43
 1/10 anonim ***** válasza:
85%

Hagyatéki eljárás volt?

Peres úton lehet majd rendezni, leltárba véve mindent amit elvittek.

2016. júl. 17. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
67%
Ahogy előző is írta, hagyatéki tárgyaláson minden vagyonról döntés kellett hogy szülessen, ott mit határoztak vagy miben egyeztetek meg?
2016. júl. 17. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
78%
Amíg nincs hagyatéki, addig senkié semmi. Ott kell jelezni, hogy milyen vagyontárgyak vannak a házon kívül, amelyeken osztozni kell.
2016. júl. 17. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
2%

Azt írod hogy ők örököltek mindent, nem mindegy mikor viszi el?


A hagyatéki eljárást kellene kicsit sűrgetni.

2016. júl. 17. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
72%
#4, 2 orokos van, tehat a kedves sogornak egyeztetni kellene a tesojaval mielott elvisz akar egy darab madzagot is...
2016. júl. 17. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
46%
Igazad van, félreolvastam.
2016. júl. 17. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
80%
a pénz az pénz. abban nincs barátság se rokonság! tapasztalat!
2016. júl. 17. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
52%
Sógorod jogellenesen vitte el a tárgyakat. Készitsetek róla listát, és a hagyatéki tárgyaláson vezessétek elő. Kérjetek hagyatéki leltárt. Jobb megoldás, ha előtte megegyeztek, és egyeztetitek az értékeket.Legyen a tiéd az autó. Amúgy nem egy ritka eset, közjegyző olyan nagyon nem fog meglepődni, szépen fölszámitja majd az óradijat a vita rendezéséhez... Megoldani vagy úgy lehet, hogy megbeszélitek, vagy úgy hogy pereskedtek. Az előző olcsóbb. Szemét egy sógorod van, na.
2016. júl. 18. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
65%
Hát, ez van. Sokszor ha az embernek családja van, ellenség mér nem is kell.
2016. júl. 19. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
66%
Családtag,jó barát sokszor a legnagyobb ellenség!Tapasztalat!
2017. jún. 16. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!