Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » A féltestvérem féltestvére...

A féltestvérem féltestvére nekem kicsodám?

Figyelt kérdés

2016. júl. 29. 18:41
 1/10 anonim ***** válasza:
70%
Te magad!
2016. júl. 29. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként senkid.
2016. júl. 29. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
91%
Ha kozos az egyik szulotok, akkor feltestver, ha nem, akkor senki.
2016. júl. 29. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Vagy te magad,

vagy féltestvéred,

vagy senkid.


Attól függ, mennyi közös szülőtök van.

2016. júl. 29. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
83%
Vérszerint senkid. De én az egyszerűség kedvéért a bátyáimnak szoktam őket említeni idegen helyen. Ha engem kicsit jobban ismerő társaságban vagyok, akkor meg az öcsém bátyjaiként hivatkozom rájuk.
2016. júl. 30. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
50%
Negyedtestvéred
2016. júl. 31. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ,hogy fűz-e hozzá rokoni szál(anyai vagy apai ágon),ha nem fűz, akkor nem a rokonod.
2016. aug. 2. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Lekri ***** válasza:
Ismerősöd.
2016. aug. 4. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 CcAaSs válasza:

Valamelyik szülőd korábbi/későbbi (de veled más rokoni kapcsolatban nem álló) házastársának egy korábbi/későbbi házasságából (mely házasság részesei - férj vagy feleség - egyébként semmilyen rokoni kapcsolatban nem állnak veled) származó gyermeke lehet csak(!) féltestvéred.

Ennek a féltestvérednek szülei, korábbi/későbbi házasságából (mely házasság részesei - férj vagy feleség - egyébként semmilyen rokoni kapcsolatban nem állnak veled) származó gyermeke lehet csak(!) féltestvére a féltestvérednek.

Az előzőek szerinti féltestvéred féltestvére esetleg házasságra lépett/lép valamelyik rokonoddal, - vagy veled - úgy már az erősebb fokú rokoni kapcsolatod jellemzi féltestvéred féltestvérével fennálló kapcsolatodat. A variáció sok lehet.


A zárójelben írtak NEM teljesülése esetén, az a rokoni fok jelöli a kapcsolatodat a kérdésed szerinti személyre, és - annak leszármazójára - egyébként másodlagos/sokadlagos a féltestvéri megjelölés.

2016. aug. 5. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Ha az A és B szülő így köti össze:

Te--A--Féltestvér--B--Féltestvér féltestvére

Akkor genetikailag senkid.

Vagy lehetsz te is.

2016. aug. 5. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!