Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Lehet valaki ellen hangolni...

Lehet valaki ellen hangolni egy másfél éves kisgyereket?

Figyelt kérdés
Szüleimmel sajnos nem jó a kapcsolat, apámmal nem beszélek majdnem másfél éve, többek között a gyerekem keresztelőjét is megszabotálták , és egyéb cirkuszokat csináltak mert nem az ő elvárásaik szerint élem az életem. Anyukám kb öt hetente jár át hozzánk, holott alig 4 kilométerre lakunk egymástól. Apám már 16 hónapja nem látta a picit. Próbáljuk győzködni anyumat hogy jöjjön sűrűbben, de nem akar, azt mondta ezt is csak azért teszi hogy a lelkiismerete nyugodt legyen. Épp a napokban volt nálunk mikor egy kisebb vita keretében nevetve azt mondta hogy úgy is eljön az idő amikor nem tudjuk ellene hangolni a gyereket és meg fogja győzni arról hogy mi milyenek vagyunk. Megjegyzem apámmal a vita közben elhangzott az hogy kitagad, hogy garantálja hogy minden családtagot elmar mellőlem, és elégtételt vesz...de olyat! Illetve közjegyző előtt kitagad, és a küszöböt nem léphetjük át. Mindezt az váltotta ki hogy a kisfiam keresztelőjét nem az általa elképzelt helyen tartottuk meg. Pedig lett volna arra is lehetőség hogy együtt rendezzük, de ők leintettek hogy külön család vagyunk, oldjuk meg ahogy akarjuk...

2016. szept. 21. 09:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
27%
Nem hiszem, hogy csak ezért akadtak ki. Az emberek nagyon szeretik a gyerekeiket. Nagyon erős indok kell ahhoz, hogy valaki a saját vérét megtagadja.
2016. szept. 21. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
90%

Miért is vagy ezekkel a népekkel kapcsolatban? A kertkapun nem engedném be őket.

A másfél éves pedig az ilyesmit nem érti, még ha célzottan nevelnék is ilyesmire. Lehetetlen.

De hogy minek győzködni ilyen embereket hogy lássák a gyereket, számomra felfoghatatlan.

2016. szept. 21. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
80%
Tudom, hogy vannak hülye emberek a világon, de szerintem itt nem csak egy helyszínről van szó... Na, de ez magánvélemény, akár miért is alakult ki ez a szituáció, kialakult, most már akkor áruld el, hogy mi a büdös lóasznak tartod az ilyenekkel a kapcsolatot, és még próbálod gyakoribb látogatásokra bírni őket???
2016. szept. 21. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Kedves 3-as válaszíró. CSak azért próbálkozom, mert nekem is könnyebb lenne ha nem lenne ez a konfliktus helyzet és szeretnék a kisfiamat. Mert hiába mondja anyum is hogy szereti, meg apám is szereti a gyerekemet, de ha szereti miért nem kíváncsi rá?
2016. szept. 21. 10:43
 5/12 anonim ***** válasza:
88%

Az lenne a könnyebb, ha inkább nem lennének.

Hidd el, a gyereknek jobb, ha nincs, minthogy ilyenb rossz van...


Megjavulni nem fognak, úgyhogy inkább szakítsd meg velük a kapcsolatot.


Én 17 évesen jöttem el anyámtól, azóta sem beszéltünk. Most 32 vagyok, 3,5 éves a fiam, és van 1 db mamája, meg 1 db papája, akik anyósom, és apósom. Ők kárpótolják mindenért, fantasztikus nagyszülők, a mi viszonyunk is nagyon jó.

Jobb így a fiunknak.

2016. szept. 21. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
87%

Hát, akármi is volt az előzmény, azért ha nekem bárki, akár a saját anyám is olyat mondana, hogy csak azért jön, hogy nyugodt legyen a lelkiismerete, megmondanám, hogy akkor inkább ne jöjjön. Így nem kell. Ezzel konkrétan azt is mondta, hogy nem rátok és az unokájára kiváncsi, csak illemből jelenik meg.

A keresztelős ügy is megér egy misét, azért cirkuszolni, mert kitagadással fenyegetőzni, mert nem ott volt, ahol ők elképzelték. Wtf, komolyan, és ha már egyszer nekem olyat mondana valaki, hogy kitagad, megmondanám, hogy arra semmi szükség, mert innentől kezdve nem kötelező a találkozás meg a kapcsolattartás.


Ne haragudj, hogy ezt mondom, de ne legyél már hülye! Igazából te hagyod magad, ahelyett, hogy leállítanád őket vagy elküldenéd őket a búsba. Legyen már benned tartás és ne hagyd, hogy ordítsanak veled meg fenyegetőzzenek!

2016. szept. 21. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
57%
A szüleid milyen életre gondoltak, amit ők jól látnak, de te mégsem követed?
2016. szept. 21. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Szüleim nagyon spórolósak, zsugoriak, pénzközpontúak, van egy ideológiájuk, amit követnem kellene egyedüli gyermekként, gondolok arra hogy a külvilágnak megfeleljek, az ő szégyenük ha nem olyan vagyok amilyennek látni akarnak. Most csak egy példa. Anyukám testvérének a férjének meghalt az anyukája. A temetés egy pénteki napon volt 11 órakor, a lakhelyünktől 200km-re, a feleségem 32 hetes veszélyeztetett terhesen volt otthon. Nekem pedig a munkahelyemen nem volt megoldható a szabadság. Amikor mondtuk hogy nem tudunk elmenni, akkor kitört a balhé hogy legalább nekem el kéne jönnöm mert szégyent hozok rájuk, és egyszerűen nem tudtam elmagyarázni nekik hogy nem tudom megoldani. A legnagyobb tisztességgel küldtünk gyásztáviratot, és telefonáltunk is, többet nem tudtunk megtenni. SZüleim meglátása szerint kapzsiskodtam, spóroltam a szabadságommal, mert nem vettem ki, illetve nem áldoztam időt, pénzt a temetésére. Ez csak egyetlen példa. De volt nekem egy 30-ik szülinapom amikor feleségem megkereste anyámat hogy mi lenne hogyha egy meglepetés bulit csinálnának nekem együtt megszervezve. Feleségem csak a hely tekintetében számított volna anyám segitségére, mert egy 30 nm-es garzonban nem lehet mit kezdeni, anyáméknak pedig ott a két szintes ház , ami kiváló helyszín lett volna neki. Anyám kitért ez alól is azzal az indokkal hogy az ő családjukban ez nem szokás, oldja meg feleségem ahogy akarja...így anyósomék oldották meg, amiből szintén sértődés lett hogy minden őróluk szól. A keresztelő majdhogynem ugyanez volt pepitában...
2016. szept. 21. 11:36
 9/12 anonim ***** válasza:
90%
Egyáltalán nem értem, minek erőlteted az egész kapcsolattartást ezekkel az emberekkel.. Sokkal nagyobb kárt okoznak mint amennyit segítetnének, ráadásul csak plusz stresszforrás neked is és a feleségednek is, de a gyereketeknek is, aki még nem tudja, mi a baj, de ettől függetlenül nagyon is érzi. Ha jót akarsz a családodnak, nem erőlteted a gyakoribb látogatást és a lehető legjobban kizárod ezt a bagázst az életedből.
2016. szept. 21. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
86%

Növessz tököket és légy férfi, ne engedd magadat manipulálni.


Ahogy ők is mondták, külön család vagytok, amikor jönnek a sirámaikkal, nyugodtan közölheted is ezt velük.

2016. szept. 21. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!