Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Mit csináljak, ha nálunk van...

Mit csináljak, ha nálunk van egész héten az unokatestvérem és már herótot kapok tőle?

Figyelt kérdés

Az unokatestvérem 3 éves és vasárnap megy elvileg haza és nem tudom, hogy birom ki még addig. Egész álló nap orditozik meg rohangál, nem képes 5 percre leülni megnézni egy rohadt mesét, szerintem hiperaktiv. Állandóan játékból ütöget meg tép mindenkit, ha rá merünk szólni, vagy meg se hallja, vagy ha erélyesebben szólunk, akkor már úgy ordit, mintha vernénk...

A legrosszabb, hogy berakták hozzám, hogy nálam aludjon, amig itt van és esténként másfél órahosszáig könyörgök neki, hogy aludjon már, raktam be neki ilyen lassú, altatós zenéket is, de úgy se birt elaludni..És az éjszaka folyamán többször is felkelek arra, hogy álmában rugdos meg úgy szétterpeszkedik, hogy ilyen 30 cm-re vagyok beszoritva, pedig franciaágyam van. Ha megpróbálom arrébb rakni, felkel és vinnyog, hogy nem hagyom aludni.

Nem elég, hogy még este is velem alszik, nap közben is egész nap nekem kell vele játszanom, ha bemegy nővérem szobájába, kiküldi, hogy jöjjön hozzám játszani és mást se hallok egész álló nap, csak hogy "Nézd, nézd!!!", meg hogy ide menjek meg oda menjek, ha megmondom neki, hogy elfáradtam a játékban és üljünk le egy kicsit, hisztizik...

Qrvára nem úgy terveztem az őszi szünetemet, hogy 0-24-ben egy 3 évesre fogok vigyázni. Ahogy visszamegyek hétfőn, rögtön 3 tantárgyból doga, plusz az emelt kémiás tanárunk kiadta házinak, hogy oldjunk meg 3 régebbi emelt kémiás érettségi feladatsort és majd meg fogja nézni és még egy db szót se tanultam meg a feladatsorokhoz se kezdtem még hozzá, mert az unokatesóm állandóan a nyakamon van és úgy kell eldugdosnom előle a tankönyveimet meg a füzeteimet, mert bármit talál, mindent összefirkál.

Ha mondom anyáméknak meg nővéremnek, hogy ők foglalkozzanak már vele, le vagyok oltva, hogy nővérem dolgozott és fáradt, anyám meg "egész nap" csak főzött, miért nem birok ennyi terhet levenni a válláról?..

Hogy értessem meg velük, hogy nekem is kéne tanulnom meg hogy szeretnék egy kicsit egyedül is lenni? Mert ez a gyerek tényleg a nap minden órájában velem van, még ha wc-re megyek, akkor is jön utánam és az ajtón keresztül beszélgetnem kell vele -.-

18L


2016. nov. 4. 15:33
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
52%
Egész héten ott van? 3 évesnek hol vannak a szülei egy hétig??? 5 éves gyerekeim vannak, mióta megszülettek, egy éjszakát voltak távol, mert szerettek volna mamánál aludni, így mondtuk hogy nyaraljanak, de másnap már kérték hogy jöhessenek haza... Nem a te felelősséged, nem tudom, milyen anya az aki csak mert főz, nem tud lenni a gyerekkel, akit szerintem ő vállalt arra hétre. Több gyerek mellett vezetek nagy háztartást, az első évben volt csak olyan hogy szaladt a lakás, aztán beletanultam, de ott több gyerek volt, nem egy darab!!! Menj el nyugodtan, bűntudat nélkül otthonról, ülj be valahová és tanulj. Vagy ha nem is tanulsz, kapcsolódj ki, telefont ne vedd fel, ha utána hozzád vágják, hogy voltál, mondd meg hogy nem te vállaltad a gyereket, így is többet voltál vele, mint kellett volna, és engedd el a füled mellett, bármit mondanak.
2016. nov. 4. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
100%
Hívd fel a gyerek szüleit (vagy majd elmondod ha jönnek érte) és kerek-perec számolj be anyád hozzáállásáról, és hogy te meg már kikészültél tőle. Ilyen gondod többé nem lesz az tuti.
2016. nov. 4. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!