Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Ezt most hogyan oldjam meg...

Ezt most hogyan oldjam meg szerintetek? Eljött az uncsim látogatóba a mi meghivasunkra 2hetre. Meg csak tegnap ért ide de a párom "bedurcizott" (hogy szepen fejezzem ki magam) es nem beszél sőt bunkó az uncsimmal.

Figyelt kérdés

Külföldön élünk, mi vettük neki a repjegyet, közösen beszéltük meg hogy jöhet es milyen jo lesz stb stb. Van egy kétéves gyerekünk, nem szeretném hogy érezze a feszültséget, de a szívem folyamatosan a torkomban dobog, gyomoridegem van es legszívesebben elküldeném a fenebe a páromat de nem tehetem meg.

Próbáltam vele beszelni de nem hallgat meg es csak a saját hülyeségét hajtja.

Direkt szívatja az uncsimat, pl hajnal 5kor bombolteti a zenét a konyhában ugy hogy meg rajta kívül mindenki alszik a gyereket meg engem is beleértve, hogy az uncsimat felebressze mert hogy "majd alszik otthon, minek jött, aludni??!" Erre miután felkelt az uncsim a párom ráült a telefonra es vegig hívta a haverjait es mindenkinek elmondta h az uncsim egy lusta dög. Es 3oran keresztül hozza sem szólt az uncsimhoz!!

Annyira mérges vagyok ra es olyan szinten csalódtam benne, hozzáteszem 40eves felnőtt férfi a párom, az uncsim meg 30éves felnőtt férfi.

Abbol indult ki a párom baja hogy az uncsim jönni szeretne ki dolgozni, es hiába elmondtam ezerszer a paromnak hogy majd jövőre akar jönni, o mar most elkezdett neki munkat szerezni. Lett is egy bentlakásos munka amibe a párom mindenáron be akarta volna nyomni az uncsimat most amig itt van. De mivel o meg otthon semmit nem intézett el es a családja sem igazan támogatja benne hogy kijöjjön dolgozni, o meg nem akar most maradni mert elobb otthon szeretne mindent elintézni meg a családja támogatását es megértését megszerezni.

De ezt a párom nem képes felfogni es ezen besértődött hogy akkor o nem segít mert ez milyen jo lehetőség es nem minden nap akad ilyen(hozzáteszem , ilyen pont hogy eleg gyakran akad ha az ember keres).

Amugy eddig mindig jókat beszélgettek mig az uncsim otthon volt,10eve ismerik egymást es a paromnak most hirtelen egy lusta anyamasszony katonája lett az uncsim akivel o nem hajlandó egy levegot szívni mert mar igy is rossz hatással van a hangulatára. Es o inkabb elhúz itthonról egesz napra mert o ezt nem birja. Ezeket szó szerint o mondta nekem.

Es inkabb velem sincs es a gyerekével sem csak mert ilyen makacs.

Szegény uncsim tok szarul érzi magat, en ket tűz között vagyok plusz dolgoznom is kell menni meg a gyereket ellátni mert igy a párom ebben is magamra hagyott.

A sírás kerulget de tehetetlennek erzem magam.

Legyszi adjatok par ötletet hogy hogyan kezeljem ezt a ket hetet????


2016. nov. 23. 16:47
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%
De miért nem beszélsz a pároddal erről? Rá kéne kérdezned, miért viselkedik így és megbeszélni vele. Akármi is az oka a jelenlegi viselkedésének, téged hoz kellemetlen helyzetbe vele. A rád való tekintettel kellene normálisan viselkedni az unokatesóddal, meg a gyerekével, még akkor is, ha baja van velük.
2016. nov. 23. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:

Este sikerult vele beszélnem, elmondta mi a baja.

Azt mondta hogy a rám való tekintettel "tűri meg" a hazban es nem zavarja el es hogy ha hazament tobbet hallani sem akar rola.

Az történt hogy első este ahogy beszélgettünk, az uncsim folyamatosan mindent "kéregetett" felkomolyan hogy mi mindent adjunk neki, mire a párom beszólt neki hogy "majd ha kifizeted"...( ugyanis az o egesz családjuk "híres" errol a keregetesrol de nem igazan értékelik es becsülik meg a dolgokat). Erre az uncsim odakapott a paromnak a nyakahoz eleg durván, mintha ugy hátulról "folytogatná", de ugy,hogymondta a párom hogy mar elérte a fájdalom küszöbét,pedig o aztan birja az ilyeneket. Persze kivédte, mert tanult harcmuveszeteket. De mondta hogy ezzel a tettel előtte nála magat a srác es nem bocsájtja meg neki sosem.

Abban igazat adok a paromnak hogy nem ezt várta vissza mert mar tenyleg sokat segítettünk neki az évek alatt, most meg a repjegyet is mi vettük neki es ez a köszönet.

Amugy latom benne a furmanyossagot en is mert mondogatja hogy o nem akar költekezni amig itt van de ha vmi feljön hogy nincs mar ra szükségünk (pl. Tv, gaztuzhely, laptop), mert költözünk es újat veszünk, akkor rögtön "lecsapna ra", hogy akkor "azt o ugye megkapja ajándékba"? Meg azert a boltban is utalgat dolgokra hogy MI vegyük meg neki.

Szoval van egy ilyen is a dologban.

Most aztan végképp nem tudom mit csináljak, jo kis szituációba kerültem :-/

2016. nov. 24. 10:43
 13/20 A kérdező kommentje:
*fojtogat (nem folytogat) bocsi
2016. nov. 24. 10:45
 14/20 anonim ***** válasza:

Vagy beszélsz a rokonnal és hazaküldöd, vagy kibirod a két hetet valahogy (de mindenféle "odaadott" akármi nélkül) és többé nem hívod meg.


Öszintén szólva én az elsöt választanám...

2016. nov. 24. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:

Utolsó, Koszi hogy irtal.

En is ezen agyalok pont, hogy haza kene küldeném hamarabb mert ez igy nagyon nem jo, a ket het meg nagyon hosszú ido igy.

Olyan az egesz mint egy időzített bomba.

Nem akarok balhét, en ilyen kis "hülye" vagyok hogy meg ilyen helyzetben is azt nézem hogy a családja ne orroljon meg rám, de ugyanakkor az en családom az első.

Osszeszedem magam es beszélek vele.

Bátorítások jöhetnek meg hogy jol döntök ha hazakuldom....

2016. nov. 24. 13:11
 16/20 anonim ***** válasza:
Nekem ez elég zavaros, állítólag 10 éve jóban vannak, az egyik nap még munkát szerez neki a párod, a másik nap már fojtogatja őt a rokonod, kunyerál, sóherkodik, és "mindig is ilyen volt az egész családja"...De ha még így is van, miért úgy vezeti le a feszkót a párod, hogy veled és a gyerekkel is kicsesz? Ha engem fojtogatni próbál egy kunyizó senki a saját lakásomban, tökön rúgom, aztán kirángatom, utána dobom a cuccát és bezárom az ajtót. Ha vergődni próbál, még a rendőröket is kihívom. Pedig nem harcművészetekben jártas pasi vagyok, "csak" egy nő.:-)
2016. nov. 24. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Elegge fordulatokkal teli a sztori, szélkakas szeru. Az uncsi meg rém uncsi.
2016. nov. 24. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Nem tudom, de szerintem, ha minden szó igaz amit leírtál, jogos párod viselkedése. Ha neki lennék, engem is a frász kerülgetne már csak attól is, hogy egy kis kunyeragép,és amit adok, azt sose látom viszont, ha kölcsön kéri. Ráadásul gondolom nem belecsücsentetek a tutiba, párod dolgozott érte. Tökmindegy hogy rokon-barát kunyerál, és nem adja vissza.

Valóban, elégdurván nyilvánult meg párod, de a kedves "uncsikád" se egyszerű, szóval jogosan lehet tele a tőkéje párodnak vele.

2016. nov. 25. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Meg tudnád mondani, akkor mi a frásznak utazott ki az "uncsid"? Novemberben? Csak úgy, rokonlátogatóba? Két hétre?

Dolgozik egyátalán itthon, ha ennyire ráér?


Annyira hihetetlen ez az egész sztori.

2016. nov. 26. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Ebben az esetben:


Az én otthonomban az én páromat úgy fojtogassa valaki,hogy azonnal repül, nem még vendégül lássam továbbra is...

2016. nov. 28. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!