Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Jogos a felháborodásuk, hogy...

Jogos a felháborodásuk, hogy nem hívtuk meg őket a szülinapra, vagy ellenzitek a családunk hozzáállását?

Figyelt kérdés

Megpróbálom összefoglani,lehet kicsit hosszú lesz.


Szóval, jelenleg 3-an lakunk együtt (bár ideiglenesen), mamám, anya és én egy másfél szobás panellakásban. Mamámnak szerettem volna szülinapot ünnepelni,mert 80 éves lett ami gyönyörű kor,ráadásul meghívtuk a fiát azért mert elég ritkán tudnak csak találkozni,mert beteges,plusz a feleségét, az egyik unokatesómat és a 10 éves gyerekét. Ők így 4-en laknak együtt. Namost anya bátyjának az egyik lányának van 5 gyereke és az ő egyik lányának "sikerült" 16 évesen anyává válni egy iszákos pasastól. Bűnrossz gyerekük van,köszönni soha nem köszönnek,múltkor a boltban fel-alá rohangáltak,csokis kézzel összefogdostak mindent.

Megmondtuk finoman nekik, hogy ez a szülinap mamámról szól és nem a gyerekeikről,akikre állandóan rá kell szólni,akik nem tudnak viselkedni,nincs rájuk szólva soha.


Mit gondoltok?



2017. ápr. 20. 18:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
99%

Azt gondolom, hogy alapból ebből egy mukkot sem értek, viszont az biztos, hogy a ti dolgotok, kit hívtok meg magatokhoz, és kit nem.

A körítés teljesen lényegtelen.

2017. ápr. 20. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
96%

Szerintem jogosan nem hívtátok meg őket.Én sem bírnék elviselni egy ilyen családot.Ráadásul 16 évesen bekapni a legyet...gondolom büszkék voltak rá a szülei :D

Az hívtok meg akit akartok.Nem kötelező mindenkit meghívni,csak akit ti akartok(vagyis akit a nagyi akar,elvégre az ő bulija )


Amúgy boldog szülinapot kívánok a nagyidnak !Azért jót bulizott ? :D

2017. ápr. 20. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
94%
Az nagyon tetszik, mikor valaki megsértődik azon, hogy nem mehet vendégségbe!
2017. ápr. 20. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Elsőnek: Kicsit komplikált a fogalmazásom ahogy próbáltam felvázolni a családi kapcsolatokat és jellemzőit. A lényeg,hogy ennyi bűnrossz gyerekkel nem akartuk hogy unokatesómék eljöjjenek mama szülinapjára. Nem akartuk őket körbeugrálni, állandóan azon aggódni, hogy mit fognak meg, mit vernek le,ráadásul a hely is kicsi hozzá.


Azóta nem szólnak hozzánk, de már nem érdekel, csak érdekelt hogy másik hogyan vélekednek, mert kicsit lelkiismeret-furdalásom volt.

2017. ápr. 20. 19:12
 5/12 anonim ***** válasza:
89%

A nagymamit meghívnám, a többieket kihagynám.

Mert csak problémák lettek.

2017. ápr. 20. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
94%

Mit értek volna vele, ha meg vannak hívva, de nincsenek szívesen látva? Nem normális dolog ilyenen megsértődni. Ezt nem szabhatja meg senki, sem az illem, hogy milyen alkalmat kivel akartok ünnepelni.

Én az ilyen rokonnak megmondanám, hogy nevelje meg a gyerekeit, akkor majd ők is meg lesznek hívva vendégségbe.

2017. ápr. 20. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
5-ös: A nagymamival mi élünk együtt,tehát hozzánk jöttek voln vendégségbe, de csak anya bátyja, az ő felesége, az egyik fiuk és annak 10 éves fia jött el, ők lettek csak meghívva 4-en.
2017. ápr. 20. 19:35
 8/12 anonim ***** válasza:
94%
ha jól értem akkor az egyik unoka meg dédunoka és ükunoka nem lett meghívva és ezen megsértődtek.... 1,5 szobás panelba közel 20 embernek már túlzás kicsit. Amúgy ha már a mama születésnapja akkor megkérdeztem volna tőle,hogy kiket is hívjunk meg. A többiek meg ha megsértődnek hát sértődjenek,ez van.
2017. ápr. 20. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
90%

"Amúgy ha már a mama születésnapja akkor megkérdeztem volna tőle,hogy kiket is hívjunk meg."


Igen! Én is úgy gondolom, egy születésnapon az ünnepelt döntheti el, kit hív meg, és kit nem!

2017. ápr. 20. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
88%
Én az ilyen rokonokat nem hívnám meg. Még a kapcsolatot se tartanám velük.Amúgy meg ha köszönni se bírnak akkor meg aztán sértődhetnek jobbra-balra,kit érdekel?
2017. ápr. 21. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!