Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Unokahugom felnőtt korára is...

Unokahugom felnőtt korára is ilyen lehet?

Figyelt kérdés

Unokahugom 7éves. Nagyon szeretem, imádom, de a viselkedése néha elviselhetetlen. Néha úgy eszik mint egy kismalac, szónélkül elvesz dolgokat, a barátomat figurázza ki, dobálja a cuccaimat mikor itt vannak. Múltkor pl a bizonyítványomat dobta le az asztalomra, rászóltam, hogy ilyet többet ne csináljon, mert nem illik és majdnem levert vele egy poharat. Erre csak annyit válaszolt, hogy jó. Aztán mondja, hogy társasozzunk, de 5perc után kijelenti, hogy kártyázzumk, aztán azt is félbe kell hagyni, cicázzunk inkáb aztán azt ha megunta újra társasozzunk. Párnapja mikor itt voltak a kedvenc játékját nem találtam, egy másik játékot vettünk elő, előkészítettük aztán a gépemen akart játszani. Mondom egy ideje nem volt bekapcsolva, és már nagyon régi lehet meg sem tudja nyitni. Kicsit bedurcásodott, eleve nem éreztem jól magam, ezt mondtam is neki, hogy nem vagyok jól, nem volt kedvem a durcásságához, megnéztem, hogy a játék elindul e. Szerencsére elindult, egy kicsit lekötötte, de volt egy rész amit nekem kellett megcsinálni, az beletelt egy jópár percbe és mikor jött be az anyja, hogy indulnak akkor is majdnem sírni kezdett, hogy maradjanak még, mert még nem is tudott játszani. Imádom az unokahugom, de ezt már kicsit soknak tartom. Sajnálom is, mert szülei hétközben sokat dolgoznak, jól is keresnek, de a környékükönk nincs olyan barátja akivel tudna játszani, és mikor itt vannak vagy mi avgyunk náluk akkor velem meg tesómmal játszik.

Tudom, még kicsi, néhány tulajdonsága arra mondható, majd kinövi, de előfordulhat, hogy mégsem? Felnőtt korára is mi van ha megtartja ezt a tulajdonságát?



2017. júl. 1. 11:18
 1/3 A kérdező kommentje:
És a telefonomban is mindig kutakodik, meg játékokat akar letölteni
2017. júl. 1. 11:20
 2/3 anonim válasza:
47%
nagyjából minden kisgyerek ilyen korban, de ez nem kifogás, az ilyen viselkedést is ki kell nevelni belőle. attól, hogy a korral jár, magától nem fogja tudni, hogy ez helytelen viselkedés.
2017. júl. 1. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Mintha csak az én unokatesómról írnál.Csak ő már 10 éves és még mindig ilyen.Már égy éve nem szoktam rá vigyázni,kinőttem már a babázásból meg a főzőcskézésből,bármennyire is nehéz volt ezt neki elfogadnia.Igyekeztem értelmesen is eltölteni a vele együtt eltöltött időt:próbáltam egy kis angolt tanítani neki,sakkoztam vele,amikor kedve volt rá,de ezt mind hamar megunta.Napi szinten lógott rajtam nyáron.A szülei rám sózták,így hát kénytelen voltam szórakoztatni,mert szegény"majd bele pusztult az unalomba".Azóta sikerült lerázni azzal a kifogással,hogy vizsgáim vannak és készülnöm kell rájuk.

A kérdésedre válaszolva,kinőlheti ezt?Igen,biztos hogy idővel megkomolyodik,de mindig ilyen hóbortos bohókás lesz nagykorában is.Én nyugodt gyerek voltam,egyedül is eltudtam foglalni magam.És ez most is változatlan.Tehát a felnőtkori viselkedési normát már gyerekkortól magunkban hordjuk.

2017. júl. 1. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!