Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Mit csináljak, ha anyum és...

Mit csináljak, ha anyum és nagymamám nem hagy békén a fogyókúrával? 16L

Figyelt kérdés

Tavasszal fogyoztam, 166 cm 56 kg voltam az elejen, mert telen felkerult ram par kilo. Julius legeleje ota 167 cm 49 kilo kozott mozgom.

Amiota abbahagytam a fogyozast, nem hagy beken nagymamam es anyam.

Atlagban egeszsegesen eszem, sok gyumolcs meg zoldseg. Amikor a szam kozelebe merek venni egy egeszsegtelen dolgot, azonnal jon a dumajuk, hogy “ennyit ert a fogyokurad, gratulalok”. Nem latom magam olyannak, hogy fogyoznom kelljen, amugyis orulok hogy tartom a sulyom nyar ota plusz-minusz egy kiloval neha. Osztalytarsam is mondta, amikor meglatott szeptember elejen hogy mennyire lefogytam.

Egyebkent anyamek sem egy fitnessguruk, sot tulsulyosak es ezerszer egeszsegtelenebbul esznek nalam, nem ertem miert nem torodnek magukkal. Anyum olyan 170 cm 85-87 kg lehet... Mit tegyek?


2017. nov. 3. 12:30
1 2
 1/13 anonim válasza:
94%

Ez egyértelműen irígységre vall.

Még talán túl sovány is vagy.

Ne hallgass rájuk, egyél egészségesen, de az nem baj ha néha egészségtelen ételekkel jutalmazod magad.

2017. nov. 3. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
91%
Én visszaszólnék, hogy "a fogyókúra pont azért kúra, mert addig tart, amíg az illető olyan testsúlyt nem ér el, ami neki tetszik. Én most tetszem magamnak, BMI-m egészséges. Hova fogynék tovább? Azt akarjátok, hogy anorexiás legyek? Amíg tudom tartani a súlyom, addig néha belefér egy csoki." ha tovább menne a pampogás, akkor én isten bizony megmondaném, hogy "pont te pampogsz nekem, aki ennyire kövér? Én amikor elkezdtem a fogyókúrát, akkor sem voltam ennyire kövér a magasságomhoz képest".
2017. nov. 3. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem nem sértően, de érdeklődd meg tőlük, hogy nekik nem kellenen fogyókúrázniuk?

Mondd, hogy Te nem fogyókúrázol, életmódot váltottál. Egyébként meg minden rendben a súlyoddal. A 166-hoz az 56 is jó volt.

2017. nov. 3. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
92%

56 kilóval is teljesen rendben volt a súlyod..!

Amúgy én a helyedben amikor piszkálnak akkor hoznám a mérleget hogy na akkor lássuk melyikünk a nehezebb..??!

2017. nov. 3. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
83%
Így is kórosan sovány vagy, basszus!
2017. nov. 3. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
73%
Ha ok is nasizgatnak dobd ki oket es mond ha kerdezik mivel fogyozol ezert nem kell neked egeszsegtelen kaja :) :D
2017. nov. 3. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
82%

Nem akarom őket bántani, de szerintem is azért szólogatnak be ilyen durván, mert te pár hónap alatt lefogytál (mikor amúgy is vékony voltál), ők pedig túlsúlyosak.

De nagyon nem szép dolog ezt a másikra kivetíteni, pláne a saját gyermekünkre irigykedni. Az pedig végképp borzasztó, hogy megjegyzéseket tesznek rád.

A te magasságodhoz már a 49 kiló is kicsit kevés, de ha te így érzed jól magad, akkor jó. De sok esetben az ilyen beszólogatások odáig vezetnek, hogy a gyerek tényleg elkezdi magát kövérnek látni és tényleg nem mer majd megenni semmit napi fél almán kívül.

Nem tudom mit szólnának anyádék, ha 40 kilósra éheztetnéd magad aztán összeesnél és vinnének a kórházba meg dilidokihoz, mert anorexiás lettél.

Nem tudom amúgy milyen a viszonyotok, de jó lenne, ha leülnél velük és megbeszélnétek ezt a dolgot. Ez nem normális, így nem viselkedünk senkivel, pláne a saját gyerekünkkel. Soha nem jutna eszembe veszélyeztetni a családtagom egészségét a saját irigységem miatt. Ez beteges.

Mondd el nekik, hogy köszönöd szépen, tökéletesen elégedett vagy magaddal és tudod tartani a súlyodat. Nem fogsz elhízni egy hétvégi sütizéstől. Azt is mondd el, hogy nem esik jól, hogy beszólogatnak, és inkább próbáljanak meg odafigyelni a saját egészségükre. Ajánld fel, hogy segítesz nekik egészségesen főzni meg enni, és elmehettek együtt futni, úszni, aerobikra, stb.

Ha erre is ilyen tapló módon reagálnak, és továbbra sem hagynak fel a piszkálásoddal, akkor pedig 1. vállalj diákmunkát, hogy gyűljön a pénzed 2. ne foglalkozz velük, meg se halld, amit mondanak 3. amint betöltöd a 18-at, költözz el otthonról.

Mint mondtam, nem tudom hogy egyébként hogy vagytok egymással, de azt semmiképp ne hagyd, hogy tönkretegyenek lelkileg.

2017. nov. 3. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
72%

Jézusom! Hiszen anorexiás vagy ezzel a súllyal!

"Anya, talán inkább a saját hájas valagaddal törődj, az én alakom tökéletes, még túl sovány is vagyok. De ha nem vagytok képesek leszállni rólam, akkor jelenthetlek benneteket a gyámhatóságnak vagy a rendőrségnek." Szevasz!

2017. nov. 3. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
27%

A kcal bevitel 20% származhat "szemét" kajából, de arra azért figyelni kell, hogy ne minden nap fogyassz egészségtelen dolgot. Ha megkívánsz mondjuk hetente 1-2x egy pizzát VAGY hamburgert VAGY chipset VAGY kolát, az még messze nem egészségtelen pláne nem fog a szervezet hízni tőle. Nincs olyan kaja ami 'fogyasztana' vagy ami 'hízlalna'. Vagy több kcal viszel be vagy eleget vagy kevesebbet, persze zabbal soha nem fogsz tudni annyi kcal bevinni mint mondjuk egy pizza.

Szerintem is csak irigyek

2017. nov. 3. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
79%
Köszönd meg nekik, hogy egyre jobban belehajszolnak az anorexiába!
2017. nov. 3. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!