Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Rossz ember vagyok, ha anyumat...

Rossz ember vagyok, ha anyumat leszámítva egy rokonom, családtagom elvesztése sem fájna?

Figyelt kérdés
Az összes nagyszülőm elhunyt már, de abszolút nem hiányolom őket, mivel sosem volt köztünk tipikus ,,nagyszülő-unoka" kapcsolat. Sőt, az anyai nagymamám mindig kötekedett. De ami aggodalomra ad okot nekem, hogy szerintem a testvéreimet sem siratnám meg. Eléggé gyerek voltam még, amikor elmentek itthonról (nővérem 4 éves koromban, bátyám 7 éves koromban). Szeretem őket, nem az, csak köztünk sem olyan szoros a kapocs. Mostani fejjel úgy gondolom, hogy ha elhunynának, nem tudnék könnycseppet ejteni értük, egyedül anyumnál lennék rá képes. Ő nevelt fel, igaz, sokszor elhanyagolt, nem adta meg a kellő szeretetet mindig, de nem rossz anya ő. Csak mindig is voltak sajnos mentális gondjai. Nekem tényleg nagyon hiányozna, ha meghalna, de rajta kívül SEMELYIK hozzátartozóm elvesztése sem viselne meg, hiszen nem tartottuk nagyon a kapcsolatot senkivel, nem voltunk az az igazi család (sőt, elég elcseszett volt mindig is). Köszönöm a válaszokat!
2017. dec. 23. 15:54
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Én hajszál pontosan ugyanígy érzek, ahogy Te.

Attól, hogy a rokonunk valaki még korántsem biztos, hogy közel áll hozzánk, és sajnos némelyik sosem bánt úgy az emberrel, ahogy egy közeli családtagtól az elvárható lett volna.

2017. dec. 23. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Abszolút átérzem amit írsz. Néha úgy érzem szívtelen vagyok... Anyummal nagyon közel állunk egymáshoz, de a család többi részével nem. Szüleim együtt vannak, de apa sose beszélgetett velem, testvéreim is vannak de velük se volt sose szoros a kapcsolat. Anyum tartja össze ezt a "családot", különben kb egy csapat idegent is össze lehetne terelni, épp olyan semmilyen lenne az egész.
2017. dec. 24. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 whiteno válasza:
60%
Ez kicsit se rossz emberseg,alapbol itelkezni sem egy igazan hasznos dolog mert a "szokashoz" viszobyitasz ami megen egy nagy bugyutasag😅semmi fajdalmasnak nem kene lennie,ha nem valt ki semmit a tested miert szeretnel szarul erezni magad meg amugyis?😯😂orulj neki hogy nem hat igy rad,amugyis jo dolog a halal mivel ez is csak egy illuzio hogy meghalsz szoval nee gondolkodj azon hogy mi jo es mi rossz,ami termeszetes az jo😂
2017. dec. 25. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!