Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Az unokatestvérem gyereke...

Az unokatestvérem gyereke nekem kim?

Figyelt kérdés

Itt azt olvastam több kérdésnél is, hogy "senkid"...

De a wikipédia szerint másodnagybácsi, "unokabácsi vagy unokanagybácsi (valaki unokanagybátyja vagy unokanagybácsikája) szülő fiúunokatestvére"

Szóval én a gyereknek az unokanagybátyja vagyok, illetve e szerint az ábra szerint (lent) Ő nekem egyszerűen másodunokaöcs/húg, ami nem egyenlő a "másodunokatestvérrel" mert az meg a nagyszülőm testvérének a gyerekének (másodnagybácsi/néni) gyereke?


[link]


2018. júl. 16. 07:11
 1/8 A kérdező kommentje:
Bocs, szóval az "unokabácsi vagy unokanagybácsi" elé nem kell a másodnagybácsi, az más... Véletlenül írtam oda.
2018. júl. 16. 07:14
 2/8 anonim ***** válasza:
15%
Másod-unokateso
2018. júl. 16. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
37%
Igen, ebben a formában meg lehet erőszakolni a használatos elnevezéseket, de attól még nem lesznek elfigadottak. Az angolban ezt annyival lerendeznék, hogy te a "bácsikája" vagyis "uncle" vagy neki.
2018. júl. 16. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Már bocsi, de mi ebben a "megerőszakolás"?

És miaz, hogy nem lesz elfogadott?

Esetleg nem lesz használatos, ismert, de pont hogy elfogadott, amennyiben a forrás pontos, nem?

2018. júl. 16. 07:52
 5/8 anonim ***** válasza:
32%

Ez tényleg megerőszakolás, mert nincs rá szó. A nagybácsi az anya/apa fiútestére és pont. Mindenki úgy erőlteti ezeket a rokonmegnevezéses hülyeségeket, de minek? Rokonod és kész, ő a kis Pistike, te meg Józsika.

Ha lesz gyereked, akkor ő meg a gyerek lesznek másod unokatestvérek. Ennyiben merül ki ez az egész.

2018. júl. 16. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%
Unokaöcséd/unokahúgod
2018. júl. 16. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Na de miért mondod ezt, miért erőlteted ezt, ha nincs így? Ha egyszer van hivatalós megnevezés?

Vagy szerinted normális, lenne hogy a sima másodunokatestvérre lenne szó, de erre aki KÖZELEBBI rokon, másodunokaöcsre meg nem lenne szó?


Szvsz az lenne a legjobb ha Ő lenne nekem a másodunokatesóm, az én gyerekem meg lenne a harmadunokatesója (tudom, hogy az más, de így logikusabb lenne)...

2018. júl. 16. 08:35
 8/8 anonim ***** válasza:
68%
nem. nálunk a másodunokatestvér az a apukám/anyukám unokastvérének a gyereke.
2018. júl. 16. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!