Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Mi a véleményetek az elgyökért...

Mi a véleményetek az elgyökértelenedésröl?

Figyelt kérdés

Peldaul amikor valaki kulföldre költözik , majd pár év után házassága felbomlik, es ott marad 40-50 év felett mindenféle rokon nélkul, egyedul ?

Mondjuk mar otthon se találná meg azokat , akiket otthagyott ...

Hogyan lehet egy ilyen helyzetet ép elmével túlélni , úgy hogy annyira normális maradjon az ember ennyi baj mellett, hogy tudjon teljesiteni , koncentrálni, dolgozni ?

Esetleg ha tudtok hasonló esetröl es a végkifejletröl



2018. nov. 13. 16:18
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem a "gyökértelenség" a világ egyik legjobb dolga, hatalmas szabadságot ad, hogy ott teremtsen az ember otthont, ahol éppen van. Én több országban éltem már és még többen fogok és ezt nagyon szeretem. Ott érzem otthon magam, ahol éppen élek, nem helyhez vagy tárgyakhoz kötöm, ez belülről jön. A régi barátságaim, fontos emberi kapcsolataim ettől még nem szűntek meg, de helyben is mindig feltalálom magam. A honvágyat maximum hírből ismerem, de igazából én sose éreztem azt, hogy tartoznom kellene valahová vagy hogy bárhová szeretnék tartozni, igényem sincs rá semmilyen szinten.
2018. nov. 13. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
93%
Ha valaki evek alatt nem kepes kapcsolatokat kialakitani maga korul az adott helyen, akkor tok mindegy, hogy ez melyik orszagban van. Arrol nem is beszelve, hogy Magyarorszagon sem a rokonok miatt nincs egyedül az emberek többsege.
2018. nov. 13. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 A kérdező kommentje:

Kapcsolatokat kiépiteni nem mindig egyszeru, mert oda kell a lehetöseg , alkalom , es egy ember , aki ilyen helyzetben van , nehezen talalja meg ezeket a lehetösegeket , ha esetleg szellemileg leepiti a helyzet, amibe kerult

Föleg , ha nö az illetö , meg nehezebb a helyzete

2018. nov. 13. 16:37
 4/41 anonim ***** válasza:
86%
Első válaszoló vagyok és nő. Nem lehetőség kell és nem alkalom, hanem megfelelő hozzáállás, nyitottság és kitartás, hogy az ember maga teremtse meg ezeket a lehetőségeket. Nekem többször is sikerült, szóval tapasztalatból beszélek.
2018. nov. 13. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
83%
Elotte volt jo par eve az illetonek a hazassaga alatt, amikor kapcsolatokat epithetett volna ki, nem utana kell gondolkozni, bar utana sem tortenik semmi tores. Elvalt, puff. Eli tovabb az eletet. Ha a valas elott sem tudott kapcsolatokat epiteni maga kore, akkor nem a valas a hibas abban hogy ilyen helyzetbe került.
2018. nov. 13. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
88%

Külföldön is meg belföldön is akihajlandó emberek közé menni, annak lesznek ismerösei, barátai - és ezek azok, akikkel együtt tud lenni akár válás után is.

Aki meg csak otthon ül és az "ura" parancsait leste egész életében, az MO-on is egyedül marad.

A rokonok meg éppen hogy nem jelentenek semmiféle igazi kapcsolatot, söt a legtöbb esetben éppen ök a legrosszabbak.


Ha tényleg akarsz, akkor bárhol tudsz ismeretségeket szerezni, ha meg elsüllyedsz az önsajnálatban, akkor úgyis mindegy.

2018. nov. 13. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 A kérdező kommentje:

Könnyu magyarországról beszelni , hogy barki barmikor kepes kapcsolatokat kiepiteni , es sose elt kulföldön az ilyeneket mondó, föleg nem olyan zárkózott , konzervativ tarsadalmakban , mint Anglia , skandinávia, ahol az emberek nem szociabilisak egyaltalan , föleg nem a bevandorlókkal

Barki barhol nem tud kapcsolatokat épiteni

Masik meg , hogy lehet hogy a hazassaga alatt a ferfi mindenkit elmart a feleseg mellöl , az evek soran . Azert is kellett valni

Nem ertem minek elöiteleteket puffogtatni , miert nem lehet valaszolni egy kerdesre, anelkul hogy a kerdezö el kelljen meselje a bugyiméretét is.

Lehetöleg olyan valaszoljon , aki ilyet átélt , vagy ismer ilyen embert .

Nem leves fölött böfögdögölve , elmelkedni azon, h mas milyen ilyen olyan meg biztos igy meg ùgy csinált , úgy kell neki , stb , anélkul hogy valaha az országot elhagyta volna az illetö

2018. nov. 13. 16:58
 8/41 anonim ***** válasza:
90%

Éltem Angliában és nem volt gondom a kapcsolatteremtéssel, és amint írtam, nem Magyarországról írok most sem. Ráadásul mindenhová teljesen egyedül költöztem, barátok vagy férfi nélkül, és képzeld, így is sikerült, 4 országban is. De hagyd csak figyelmen kívül a válaszaimat, egyértelműen csak önigazolásért jöttél ide.

#1

2018. nov. 13. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
74%

Külföldön élek a családommal , tehát nem csak úgy elméleti síkon írom amit gondolok .

A véleményem az öreg hiba egy emberre feltenni az egész életet .. é s megszakítani mimdenkivel a kapcsolatot .

A mai világban a fejlett technikának köszönhetően könnyű a kapcsolatot tartani , ápolni . Mi , függetlenül a földrajzi távolságtól , heti több alakommal tartjuk a kapcsolatot a Magyaroszágon maradt barátokkal, rokonokkal , megyünk látogatóba és hozzánk is jönnek . Szerintem nem szabad beletörődni , biztos van még esély szorosabbra húzni a meglazult szálakat a barátokkal ,rokonokkal .

2018. nov. 13. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 A kérdező kommentje:
9 es te kulföldön elsz a CSALÁDODDAL, ami egy egesz mas helyzet , semmi köze a kerdesemhez
2018. nov. 13. 17:48
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!