Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Ha a gyerekem apukájának a...

Ha a gyerekem apukájának a bátyjától várok babát, akkor a két gyerekem egymásnak unokatestvére és féltestvére is lesz egyben?

Figyelt kérdés
Nem kérek ítélkezést, csak a tények érdekelnek erről a nem mindennapi helyzetről.

2019. ápr. 9. 20:51
 1/10 anonim ***** válasza:
94%
Igen, és (ex)pasidnak a bátyja lyuksógora is lesz egyben.
2019. ápr. 9. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
23%
Igen, de genetikailag még érdekesebb a helyzet, ugyanis mind a négy nagyszülő ugyanaz, tehát közelebb lesznek egymáshoz mint unokatesók vagy féltesók. Ez esetleg öröklött betegségeknél lehet fontos.
2019. ápr. 9. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
86%
Igen, persze.
2019. ápr. 9. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
48%
Szerintem "csak" féltestvérek, mert az unokatestvérek esetében nincs közös szülő (jelen esetben közös anya). A féltestvéreknél ugyanaz az anya vagy az apa. Szerintem.
2019. ápr. 9. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
85%

Nálunk fordítottja volt, ugyanaz a pasas csinált gyereket anyámnak, meg a nővérének.

(Nem én vagyok az a gyerek, hanem a féltestvérem.)

2019. ápr. 9. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
89%

Igen, genetikailag félig testvérek, félig unokatestvérek.


(Az lenne még érdekes szituáció, ha a két apuka egypetéjű ikertestvérek lennének, mert akkor genetikailag teljesen testvérek lennének a gyerekeid.)

2019. ápr. 10. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
11%

Más:

Elvileg egy embernek 3 anyja lehet. Egy ugye a genetikai anyuka, akinek a petesejtjét használják. Ha béranyával születik a gyerek, akkor az egy másik anya, hiszen ő szüli. Ha pedig kicserélik a petesejtben a mitokondriumot, akkor az a harmadik. (Ha meg van egy nevelőanyja, aki egy negyedik személy... hagyjuk :-))

2019. ápr. 10. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
35%
Jeezusoooom pfffffff.....
2019. ápr. 10. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
91%
Nálunk is ez a felállás. Anyukám terhes volt, amikor a férje meghalt egy balesetben, majd a férj testvére (és maga a család) segített (anyagilag, érzelmileg, mindenhogyan) anyukámnak, hogy fel tudjon állni ebből a nem túl könnyű helyzetből. Aztán az évek során össze is jöttek a volt férje testvérével, közösen nevelték a gyereket és utána én is megszülettem, mint közös gyerek. Én mindig úgy hivatkoztam rá, hogy a féltestvérem, megmondom őszintén,hogy az “unokatestvér” kérdés fel sem merült bennem soha... Viszont szerintem nincs is nagy jelentősége. Tulajdonképpen a “fél” sem kifejezetten fontos, nekem olyan mintha rendesen, igazi testvérek lennénk.
2019. ápr. 10. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
17%

Mind a kettőnél több lesz.

Fél lenne, ha ugyanaz az anya és egymásnak idegenek az apák.

Unokatesó lenne, ha testvérek az apák, de egymásnak idegenek az anyák.

2019. ápr. 15. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!