Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Nővérem babaszobának alakított...

Nővérem babaszobának alakította át a gyerekszobámat a szüleinknél mindenki tudta nélkül?

Figyelt kérdés

Havi egy hétvégét otthon szoktam lenni a “gyerekszobámban”. A nővéremnek nincs már régen saját szobája a szüleinknél, ő már 36 éves, én 22. Ami az ő szobája volt, az gardrób lett szekrényekkel.

Most Karácsonyra a szüleink egy két napos wellnesst kaptak tőlük, 22-23-án. 24-én mentem én is hozzájuk Karácsonyozni és arra mentünk haza, hogy a nővérem mindenki tudta nélkül teljesen átalakította azt a szobát ami az enyém volt. Mindent kivitetett onnan, emeletes ágyat tett be a gyerekeinek, íróasztalt, gyerekholmikat, játékokat, rózsaszín lett a fal. És azt mondja: meglepetés!

Hát mindenki meglepődött. Amikor anyánk felhozta a dolgot, akkor rögtön azzal támadott, hogy akkor nem hozza ide többet a gyerekeit. Mert nekik kell egy kuckó ha a nagyiéknál töltik a hétvégét. Eddig ott se akartak aludni sose, az apjuk nem engedte.

Már most is a földön aludtam a nappaliban takarókon. Mekkora pofátlanság már ez .... a szüleink is ezt gondolják de az eltiltás miatt nem mernek szólni. Találkozott már más is ilyen gyerekekre fogott pofátlansággal?


2019. dec. 29. 17:41
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/72 anonim ***** válasza:
75%

Elég hülyén oldotta meg a nővéred, de ha a szüleid nem mernek neki szólni, akkor ha előre elmondta volna, akkor sem szóltak volna.

A nővéred szobájából gardrób lett, a tiédből gyerekszoba, gyakorlatilag egálban vagytok, a nővéred sem tart fenn magának egy szobát a szülői házban. A korotok nem számít mindketten felnőttek vagytok.

Azt mondjuk nem értem, hogy miért kellett a földön aludnod a nappaliban, mivel a nappalikban szokott lenni egy ülőgarnitúra és alhattál volna azon.

Ha meg nincs, akkor a szüleid vezessék elő a nővérednek, hogy vegyen a nappalijukba egy olyan kanapét, ami ággyá nyitható, ha már megszüntette a te alvási lehetőségedet, azzal, hogy kidobta az ágyadat.

2019. dec. 29. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/72 anonim ***** válasza:
97%
És hová tette a cuccaidat?
2019. dec. 29. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/72 anonim ***** válasza:
87%

Tesómék egyszer hazajöttek Pestről. Csak az első fia volt még meg, másfél éves volt. Egyszer, teljesen véletlenül, amikor a babautazóágyat próbáltam összerakni, eltörtem az egyik oldalát. Használható volt csak a karfa nem egyenesen állt hanem megrogyva (nem mellesleg még a második fiát is kiszolgálta az az ágy). Nővérem olyan idegbe jött tőle, hogy összeverekedtünk. Anyám szedett szét minket. 16 éves voltam, csak segíteni akartam de úgy nekem esett, mint egy vadállat. Szerintem velem volt baja és most volt oka, amiért bánthatott mert ugyebár arra fogta, hogy a gyerek most hogy néz ki, hogy ilyen ágyban kell aludni...


Amúgy szerintem igen, pofátlanság. Nem az ő háza, ne intézkedjen másnál, főleg a szüleid tudta nélkül.

2019. dec. 29. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/72 anonim ***** válasza:
96%
Mondjuk az engem is érdekelne, hogy mi lett a te cuccaiddal, a szoba addigi berendezésével, nehezen tudom elképzelni, hogy kidobta őket.
2019. dec. 29. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/72 anonim ***** válasza:
93%
Osztán milyen alapon alakítgat a nacsosasszony más házában engedély nélkül? Mi az hogy rendezkedik a tulaj engedélye nélkül? Nehogy koppanjanak a szüleid hogy majd őket is kipaterolja, mert átalakítja magának az egész kérót...
2019. dec. 29. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/72 anonim ***** válasza:
71%

Igen.


A nővéred nagyon durva, önző ember. A szüleid pedig gyengék, mert ráhagyják, és nem védenek meg tőle. A nővéred érzelmi zsaroló, és ennek ők bedőlnek.


Nos, kedves. Akkor a helyzet a következő: te pedig fogod, kidobálsz mindent szó nélkül a te saját szobádból, mert az a te szobád, visszacuccolsz a saját holmiddal, átfested a falat arra, amilynere te akarod, és a szobát lezárod. Pont. Az a tied.


A szüleiddel megbeszéled a témát, ha akrod, de nem szükséges. A névéred pedig úgy hisztikél, ahogy akar. Tegye a gyerekeit a valahai saját szobájába, vagy vigye haza. De ne a te sajt privátszférádat foglalja el, szó nélkül, csak mert ő "anya".


A nagyszülőnek joga van látni az unokáit. Ha az nővéred ezt megtagadja, akár perelni is lehet - de nem nagyon érdemes -, sokkal tisztább dolog a nővérdet egyszerűen kidobni a házból és többet nem is találkozni vele. A gyerekek, ha nagyobbak lesznek, vagy megtalálják a nagyszülőket és a nagynénit (téged) maguktól is, vagy olyanok lesznek, mint a kedves anyjuk. Akkor pedig nem sokat vesztettetek velük, igaz?


Egy biztos: egyetlen érzelmi zsarolónak sem szabad engedni!

2019. dec. 29. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/72 anonim ***** válasza:
86%
Egyszerű :kapna egy napot hogy mindent visszarendezzen, ha pattog akkot van nagyszülői láthatas. Kis nyommer, azt hiszi kinyomott 2punyat es ő a király?
2019. dec. 29. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/72 A kérdező kommentje:
Az ágyamat és szekrényemet a férje meg annak a testvére lapokra szétszerelte és levitte a pincébe. A cuccaimat bedobozolták és azt is levitték. Bár senki nem engedte meg hogy hozzájuk nyúljanak.
2019. dec. 29. 18:12
 9/72 anonim ***** válasza:
98%
Ez pofátlankodás a nővéred részéről. Szemtől-szembe nem merte végig vinni? Undorító huzás volt tőle.
2019. dec. 29. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/72 anonim ***** válasza:
12%
Ha a szülőké a ház, és beleegyeztek az átalakításba, akkor a posztoló azt teheti, hogy többé nem alszik otthon. Délután felkerekedik, hogy bocs, ő nem alszik itt többé, az okát beszéljék meg a szülők a hugival.
2019. dec. 29. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!