Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Az unokatesóim valójában a...

Az unokatesóim valójában a féltestvéreim biológia szerint. Mit jelent ez a gyakorlatban?

Figyelt kérdés
Anyukám és apukám tesói házasodtak össze, és lettek gyerekeik, tehát az én jogilag unokatesóim, négy közös nagyszülőnk van. Nemrég olvastam, hogy ez azt jelenti, hogy biológiailag, vér szerint féltestvéreknek számítunk. Ez igaz? És ha igen, gyakorlatban mit jelent? Mi az, amit unokatesó nem tehet meg jogilag, de egy féltesó már igen. Pl. donor, házasság. Nyílván nem akarok megházasodni az unokatestvéreimmel (fúj!) csak érdekel, hogy ez mit jelenthet.
2020. júl. 15. 10:21
 1/10 anonim ***** válasza:
87%
Ugyan miért lennetek féltestvérek? A feltestverek az anyja vagy az apja ugyanaz, mint neked. Ti simán unokatestvérek vagytok.
2020. júl. 15. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
71%
Jogilag nem hiszem, hogy nagy különbség lenne (bár nem vagyok jogász, szóval valaki javítson, ha tévedek🙂), inkább biológiailag érdekes, hogy a genetikátok mennyire hasonlít - ezek szerint annyira, mint a féltesóknak, jobban, mint az unokatesóknak, így jobban is hasonlítotok.
2020. júl. 15. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
#1 úgy vagyunk féltestvérek, hogy a genetikánk olyan, mint a féltestvéreké. Tehát ha egy tudós ránézne a DNS-ünkre és nem ismerné a körítés, akkor ezt mondaná, hogy ezek féltestvérek. Az unokatestvéreknek egy vagy kettő közös nagyszülőjük van, nekünk pedig négy.
2020. júl. 15. 10:33
 4/10 anonim ***** válasza:
31%
Ez nettó marhaság.
2020. júl. 15. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

De miért ítélsz el valamit csípőből, aminek nem is néztél utána?


[link]


"Megeshet, hogy egy testvérpár két tagja egy másik testvérpár két tagjával nemz utódokat, ilyenkor az unokatestvérek mind a négy nagyszülője közös. Ezt nevezzük dupla-unokatestvérnek. Genetikai szempontból a dupla-unokatestvérek féltestvéreknek tekinthetők."

2020. júl. 15. 10:39
 6/10 anonim ***** válasza:
88%
Valóban érdekes kérdés! Nálunk is így van, meglehetősen hasonlítunk is egymásra. :D De nem igazán tartjuk velük már a kapcsolatot.
2020. júl. 15. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Mi is hasonlítunk :) főleg a gyerekkori képeken.
2020. júl. 15. 10:46
 8/10 anonim ***** válasza:
53%
En a siman unokatesomra (apai) is hasonlitok.
2020. júl. 15. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
52%
6-os vagyok! A mamámtól az unokatestvéreimmel örököltünk egy ugyanolyan anyajegyet a karunkon. A testvéreimnek is van! Elég bizarr! Plusz a gödröcskék! :D
2020. júl. 15. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
0%
Ahogx írták is én is így vagyok vele: Nem értem miért lennétek bármilyen szempontból féltestvérek? Egy közös szülőtök sincs.
2020. júl. 20. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!