Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Miért hiszi nővérem azt,hogy...

Miért hiszi nővérem azt,hogy helyettem hozhat döntéseket stb?

Figyelt kérdés

Szóval a mai napon 2 ilyen dolog is történt,akartam venni egy cipőt a saját pénzemből erre elkezdte mondani,hogy tiszta hülye vagyok,ha megveszem és meg ne merjem venni,mert drága. Itt is már kiakadtam,hogy minek szól bele? Nem ő kell hordja.

És jővő hétvégén kéne menjek nagyszüleimhez anyámmal,de tényleg 0 kedvem mert ott lesznek keresztanyámék akiket ki nem állhatok (erre elég sok okom van). Egyáltalán nem mondtam,hogy nem megyek mert tudom,hogy anyám akar menni ezért elmegyek vele mert egyedül nem fog. Csak annyit mondtam,hogy nekem annyira nincs kedvem erre elkezdte nekem adni a dumát,hogy én hogy képzelem,hogy nem megyek és rajtam kivül mások is vannak.

Fogalmam sincs,hogy miért próbál ennyire befolyásolni és kontrorállni.



2020. okt. 10. 21:17
 1/4 kicsibarany ***** válasza:
89%

Ez csak két eset, nem írtad hogy általános lenne. Lehet csak rossza napja van.

Nem derül ki amúgy az sem, hogy ki hány éves (nővéred + te). Lehet hogy segíteni akar a pénzkezelésben, csak nem jól csinálja.

Az meg érthető hogy szeretné ha anyád elmenne látogatóba a szüleihez. Az nem derül ki, hogy helyetted miért nem ő kíséri el ..

2020. okt. 10. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
100%
Attól függ hány éves vagy. Ha meg nem múlttal el 18 éves vagy csak alig léptél be a felnőttek világába (és ha ugye ő idősebbb nalad) akkor lehet hogy úgy gondolja hogy szeretne döntéseket hozni mások helyett. Vagy lehet hogy úgy gondolja hogy ő idősebb nálad és vegre valakit ki tud osztani, úgy értve hogy rá tud szólni másokra.
2020. okt. 10. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

"akartam venni egy cipőt a saját pénzemből erre elkezdte mondani"


Tudod, hogy kellett volna ezt csinálnod?

Iskola után bemész a boltba, megveszed a cipőt, és utána mondod el otthon.

Fogalmam nincs, miért kell minden gondolatodat megosztani olyan emberrel, aki basáskodni akar feletted.

2020. okt. 10. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Utolsónak igaza van.

Amúgy meg mondd meg neki, hogy figyelj, te a te pénzedről döntesz, nem az enyémről.

A másik esetben meg amikor azt mondtad, neked nincs ínnyira kedved menni, akkor én a helyedben simán kiröhögtem volna és legfeljebb megkérdeztem volna, hogy miért szeretnéd hogy hazudjak neked? Mondjam , azt a mi nem igaz? Ha ezt teszem, a végén te leszel kiakadva. Amúgy nem vagy a gyámom, nem érdekel a véleményed.

- Kb ilyeneket mondanék neki.

2020. okt. 12. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!