Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mit csináljak, hogy ne legyen...

Mit csináljak, hogy ne legyen ebből sértődés?

Figyelt kérdés

Kicsit hosszú lesz. Bocsi előre is.


Mi egy nagyon szegény magyar család vagyunk, (anya, apa, gyerek) Én vagyok a nő.

Nagyjából mindenünk megvan ami kell de mégis szegényesen élünk. Férjem dolgozik, én otthon a kicsivel aki másfél éves. De a lényeg most kezdődik.


Van kettő nővérem, az egyiknek 4, a másiknak 5 kiskorú gyereke van.

Ők jól élnek, szinte gazdagok (mamánk utáni örökségek, házak szintén mamától stb)

Én semmit nem kaptam mert nem egyezik az apánk, a kedves mama így rendelkezett..

Mindegy.


Jönnek az ünnepek.

Első sorban a Mikulás.

A két nővér egyenként, nagyon nagy ajándékkal (így fogalmaztak) készül az egy szem gyerekemnek és elvárják hogy énis e képp járjak el az övékkel, Hiába mondtam hogy ilyen pici gyereknek nem kell nagy ajándék, illetve sajnos viszonozni sem nagyon tudom hisz nekik összesen 9van.

Minden találkozáskor felhozzák a témát, hogy én mivel készülök meg hogy kiváncsiak lesznek én felül tudom e múlni meg ilyesmiket beszélnek. Egy utca választ el tőlük szóval elég sűrű a találka.

Tudják Hogy az anyagi helyzetünk nagyon nem jó, hisz többször is kértem már kölcsön de sajnos mindig visszautasítást kaptam.

Sajnos kb egy napra 1500-2000ft jut. Ebből kell meg oldanom mindent. Minden hónap fizetéskor befizetem a számlákat és ennyi marad kövi fizuig.

A lényeg hogy a sajátomnak megtudom oldani azt a kis valamit mikulásra illetve majd karácsonyra, de még 9gyereket nem tudok bevállani, pedig elvárják.. Ez tudom undorító és számító.. Úgy érzem ezzel szinte porig aláznak. Nem tudom mit tehetnénk, a gyerekeket imádom és ők is engem, de már őket is felbiztatták hogy tőlem mit fognak kapni. A férjem felajánlotta hogy eladjuk a szerszámát, amit ajándékba kapott mert 10éve ott dolgozik,(ez az egyetlen értékünk) de abból max harminc párezer jönne ki. És az őszintét megvallva nem édességre meg játékra költeném mert üres a hűtőnk meg mindenünk.

Mit csináljak?



2020. nov. 12. 11:00
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
97%
Tojd le, megmondod, hogy nektek erre nincs keret. Amúgy is elég lenne 1-1 csoki a gyerekeknek. Vesztek egy márkásabb mikulást és kész. Ha a gyerekeknek baj lenne, akkor elmondod, hogy nektek sajnos más az anyagi helyzetetek, de te attól szereted őket.
2020. nov. 12. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sem kell nagy ajándékot venned, ha a tesóid megsértődnek ennyi eszük van.
2020. nov. 12. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
94%

Esetleg készíts nekik valami egyedit és az olcsó is és szerintem a kreatívsága miatt “felül is múlja” az övéket.

Amúgy meg ne foglalkozz velük, ha ilyen felszínesek.

2020. nov. 12. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
29%

Le lehet pontozni, de minek kellett a csóróságba a gyerek? Gumira se volt pénz? Inkább dolgoztál volna még pár évet, lenne legalább valamennyi megtakarításotok. Vagy ne adj úr isten most is elmehetnél dolgozni.

Azon sem tudom miért csodálkozol, hogy nem örököltél egy nőtől akihez semmi közöd.

A testvéreiddel meg nem kötelező tartani a kapcsolatot, ha nem akarod. De gondolom nyalsz nekik, mert azért jó a "nagy ajándék" amit adnak. Nekem legalábbis eszembe nem jutna eladni az "egyetlen értékemet" olyanok miatt akik úgy bánnak velem, mint a kutyával.

2020. nov. 12. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem ne adj nekik semmit, és te se fogadj el. Ha nem értik meg az anyagi helyzeted, az csak őket minősíti.
2020. nov. 12. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
91%
Sztem ez kamu amúgy, mindenesetre ha mégse, nagyon egyszerű a dolog, kár volt ennyi karaktert belefeccölni. Nincs pénz, ne vegyél semmit és ne fogadd el tőlük, amit ők adnak, ennyi.
2020. nov. 12. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem se fogadd el, amit a gyerekednek vesznek, és te se adj, vagy amit már javasoltak, hogy max egy csokimikulás, és a gyereknek pedig megmondod, hogy nektek csak ennyire telik de ezt szívből adod. Az, hogy a tesóid nem értik meg, hogy más anyagi helyzetben vagytok tényleg csak őket minősíti, ne foglalkozz velük és ne akarja nekik megfelelni erőn felül. Örülj annak, hogy a sajátodnak azt a kis dolgot meg tudod adni, amit gondoltál, ha pedig nem értik meg, akkor nem kell tartani a kapcsolatot, és tudom ez hülyeség, mert mégis a testvéreid, de semmilyen támogatásra, megértésre nem számíthatsz tőlük, így nem hiszem, hogy olyan vészteség, ha megsértődnek.
2020. nov. 12. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
96%
Ez sem normális, hogy te 9 gyereknek készüljél ajándékkal õk meg csak a tiednek.Ne adj és ne fogadj el.
2020. nov. 12. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
95%

Én is azt nem értem, miért nem mondod meg egyszerűen, hogy “sajnos nekünk erre nem telik, napi 1-2 ezer Ft-okból élünk”. Ha nem képesek felfogni vagy nem hiszik el, az már az ő bajuk.

Egyébként ugye nem gondoltátok komolyan, hogy két haszonleső testvér meg egy rakás elkényeztetett kölyök miatt eladtok bármit is?!

Hát még mit nem. És ha pár hónap múlva valaki komolyan lebetegszik vagy elromlik a kazán, a tűzhely stb, akkor miből lesz gyógyszer vagy épp javítás?

Arról nem is beszélve, hogy egyrészt 30 pár ezer tényleg kevés értékes ajándékra 9 gyereknek, ráadásul ezzel csak idénre oldanátok meg a problémát. Jövőre ugyanitt állnátok, akkor mit adtok majd el? A házat?

2020. nov. 12. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
56%

8-as, akkor mi lenne a normális?


“A” tesónak 5 gyereke van

“B” tesónak 4 gyereke van

“C” tesónak 1 gyereke van


“A” tesó összesen 5 ajándékkal készül, “B” tesó összesen 6 ajándékkal készül és “C” tesó összesen 9 ajándékkal készül. Ebben nincsen semmi igazságtalan vagy nem normális. Vagy nálatok nem mindenki teljes értékű egyén a családban? Tesódéknál Pistike nem kap ajándékot csak Júlika, mert neked is csak egy gyereked van?


Kérdező. Egyrészt, szerintem ez a kérdés kamu. Ha mégsem és tényleg léteznek ennyire korlátolt emberek, akkor én a következőt tenném.

Felhívnám mind a kettő testvéremet és megmondanám nekik, hogy egy fontos dolgot szeretnék megbeszélni velük, találkozzunk, amint lehet és oldjuk meg, hogy nyugodt körülmények közt tudjunk beszélni 15 percet. Ezzel már felcsigázod őket, adsz egy komolyabb hangvételt a beszélgetésnek. Ha találkoztok, mond el, hogy nektek erre nem telik, gondoljanak a gyerekeikre, nekik lesz rossz, amikor felcsigázva várjàk az ajándékot és nem lesz semmi a fa alatt. Természetesen mond meg nekik, hogy te sem szeretnél drága ajándékot, találjatok ki valamit közösen, hogy a gyerekek se maradjanak meglepetés nélkül.


Ha nem értik, nem tudsz mit tenni. Vegyél 1-1 normálisabb csokit mindegyikőjüknek. A nincsből nem lehet...

ha úgy érzed van amiben ügyes vagy és valami kis kézzel készült dologgal kedveskednél, írj rám, szívesen adok ötleteket :)

2020. nov. 12. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!