Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Jogosan hisztizik a féltesom?...

Jogosan hisztizik a féltesom? Szerinte én többzsebpénzt kapok mint ö.

Figyelt kérdés

Apukám havi 25.000ft fizet gyerektartást. Ebből 15.000ft-t anya 13 éves korom óta nekem ad. Így van spórolt pénzem is.

Apukám nekem is és a féltesomnak is ad 10.000ft zsebpénzt havonta.

Most fogom elkezdeni a jogsit és mondtam apukámnak vacsora közbe hogy ha meglesz veszek egy autót is. A féltesom elösször kiröhögött h miből és mikor mondtam hogy van félretett pénzem röhögött h apa 10.000ft-jából sokat lehet spórolni. Mondtam hogy nem csak abból mert amit apa ad gyerektartást abból anya ad és azt is gyüjtöm. Nem mondtam mennyit ad oda de féltesom hisztizik h nekem nem járna zsebpénz apámtól mert fizet gyerektartást.


2021. febr. 9. 18:30
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
79%
Mi van? xD
2021. febr. 9. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 anonim ***** válasza:
59%
Nekem annó csak 2000 ft volt havonta...
2021. febr. 9. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 anonim ***** válasza:
14%
Én havonta 100-100 ezret adok a gyerekeimnek, igaz, már 18 éven felüliek.
2021. febr. 9. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 anonim ***** válasza:
23%
Ez tényleg fura így, és hát elég igazságtalan.
2021. febr. 9. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 anonim ***** válasza:
87%
A gyerektartas nem neked jár, hanem anyukádnak, az pedig az ő saját döntése, ha ő abból ad neked. A feltestvered azt a pénzt, amit apátok utánad fizet, mint tartásdíjat a mindennapjaiban természetben kapja meg. Hany éves amúgy, 10 hogy ezt nem érti?
2021. febr. 9. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 anonim ***** válasza:
9%

Szerintem ez így igazságtalan, hiszen te 2 apától is kapsz zsebpénzt, az öcséd pedig csak a sajátjától. Ráadásul úgy, hogy ez évek óta titokként van kezelve az anyád részéről.

Ahol két testvér/féltestvér van egy háztartásban, ott nem szabadna ilyen különbséget tenni két gyerek között! Nyilván gyerek vagy és nem te tehetsz róla, hogy így alakult, de a tesód jogosan érzi azt, hogy veled kivételeznek.

Neked hogy esne, ha kiderülne, hogy az ő apja minden hónapban 15.000 forintot félre tesz neki születése óta és 18. szülinapján egyben megkapja a milliókat? Rosszul, gondolom.


Ebben az esetben az lett volna az igazságos, ha a szüleid össze teszik az apádtól zsebpénzbe menő pénzt és a nevelő apádtól is ugyanígy és a teljes összeget osztják ketté egyenlően.

2021. febr. 9. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 anonim ***** válasza:
15%
5-ös, talán még igazad is lenne, de valószínűleg a kérdezőnek is ugyanúgy megvesznek mindent, mint a féltestvérének.
2021. febr. 9. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 anonim ***** válasza:
92%

A kérdező kap a nevelőapjától is pénzt (akár a féltesója), valamint ugye a gyerektartési pénzt a saját apjától is megkapja és félreteszi. :D


K*rvára semmi köze a féltesójának ahhoz, hogy ő mennyi pénzt kap a saját apjától. Nehogy már ezért a tesójának otthon többet kelljen adni, sőt elosztani a kérdező apjától kapott pénzt. :D

Aki szerint ez igazságtalan, az nem tudom hol él.

Talán a jelenlegi családjától ne kapjon pénzt? Vagy az apjától? Vicc itt néhány komment. Látszik mindenki irigy, akár csak a kis féltesó. :)

2021. febr. 9. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 anonim ***** válasza:
87%

#6 vagyok, bocsi, valamiért úgy értelmeztem, hogy te laksz a féltesóddal és az apától külön, de akkor apád lakik a féltesóddal és te külön anyukáddal.

Az előbbi válaszomat tartom, arra az esetre, amire gondoltam.


Ha a másik eset áll fenn és a tesód lakik apáddal, akkor viszont rendben van a dolog. A tesódnak értem a sértettségét. Te azt a zsebpénzt anyukádtól kapod, teljesen mindegy, hogy a gyerektartásból, a családi pótlékból vagy a fizetéséből adja, azt ő adja. Ezt magadban is lehet tudatosítani, hogy attól még, hogy apád fizet gyerektartást, még nem neked jár a pénz, ez anyukád döntése, hogy kapsz belőle. A tesodat meg nyugtasd meg, mondd, hogy a családi pótlékot kapod meg minden hónapban.

2021. febr. 9. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 anonim ***** válasza:
18%

7!


Lényegtelen.

2021. febr. 9. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!