Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Kölcsön kérnél/adnál ennyit...

Kölcsön kérnél/adnál ennyit pénzt a testvérednek?

Figyelt kérdés

Házvásárlás előtt állunk, megtaláltuk a számunkra kedvező házat, csupán 4millió forint hiányzik. Férjem külföldön dolgozik. Kb 10 hónap alatt tudnánk neki visszafizetni, mivel ő is külföldön lakik, van ennyi pénze de mégis félek feltenni a kérdést is.

Vagy inkább bank? Esetleg munkahelyi hitel?


2021. febr. 17. 20:48
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
91%
Nem. Mi is házvásárlás előtt állunk, bár még nincs konkrét ház, de annyit kértem a testvéremtől, hogy ha megvesszük, és jönne valami váratlan kiadás, amire már nem futja, akkor ilyen 1 max millióig adnának-e kölcsön. 4 milliót nem kérnék, pedig tudnának adni, és jó a viszonyunk is. És nem is adnék. Ne emiatt menjen tönkre a kapcsolatunk.
2021. febr. 17. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:
70%
Ilyenkor olcsóbb házat keresnék. Az "álomház" nem ér ennyit, az emberi kapcsolat fontosabb. Addig nyújtózkodj, ameddig a takaród ér.
2021. febr. 17. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 anonim ***** válasza:
92%
Az nem megoldás, hogy biztosítod a testvéred, hogy valóban visszafizeted, amikorra ígéred? Mármint nem szavakkal, hanem ügyvéd előtt. Ezzel nincs baj, nem? Jó barátság alapja a pontos elszámolás és ha biztos vagy magadban, akkor alá is írhatod.
2021. febr. 17. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 anonim ***** válasza:
86%

Én adnék ha volna annyim és szükség lenne rá. Viszont fordítva nem biztos hogy elfogadnám ha felajánlanák. Te tudod milyen a viszonyotok, hogy biztosan időben vissza tudnátok-e fizetni.

Ha külföldön dolgoznék akkor jobban elfogadnám, mert ott hamarabb összekereshető az a pénz.

Esetleg a ház eladójával nem lehet megegyezni, hogy a 4 milliót x hónap alatt törlesztitek? Nem tudom mekkora a teljes ár, de ha mondjuk 40 milla, akkor beleférhet, ha 8, akkor nem biztos.

2021. febr. 17. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 anonim ***** válasza:
76%
Kérnék is, adnék is probléma nélkül. Ha lenne adnék a testvéreimnek és ha én kérnék ők is adnának, ez 100%. Attól szerintem ne félj, hogy ez tönkretenné a kapcsolatotokat. Ha ettől tönkremegy egy testvéri kapcsolat, akkor az annyit is ért :/
2021. febr. 17. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 anonim ***** válasza:
96%
"csupán 4 millió" Azért az nem kis összeg. És ha a férjed kiesik a munkából? Te fogod ledolgozni nekik vagy hogy gondolod? Ne más pénzéből akarj vásárolni hanem a tiedből. Nem támaszkodhatsz a tesód bankszámlájára még akkor se ha jobban élnek mint ti.
2021. febr. 17. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 Fsms válasza:
97%

Nehéz ügy. Határozott nemet nem tudok mondani, se igent.

Feleségem testvérének adtunk ennyit sőt többet, saját húgommal nem biztos, hogy menne.

2021. febr. 17. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 anonim ***** válasza:
94%
Azért még mindig vírushelyzet van, nem tudhatja az ember valóban vissza tudja-e fizetni. És ha nem megy, az garantáltan tönkreteszi a kapcsolatot a rokonnal.
2021. febr. 17. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 A kérdező kommentje:
Nem ez az egyetlen megoldás, sőt első a munkahelyi kölcsön, második bank, 3 testvérem. Jó viszonyunk van, és az ügyvéd sem lenne ellenemre. Igazából kíváncsiság miatt tettem fel a kérdést.
2021. febr. 17. 21:14
 10/44 anonim ***** válasza:
93%
Ügyvéd előtt kölcsönszerződéssel adnék, ha amúgy nem vagy egy link alak, és tudom nélkülözni azt a pénzt
2021. febr. 17. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!