Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Rossz vagy jó,hogy van/ nincs...

Rossz vagy jó,hogy van/ nincs testvéred?

Figyelt kérdés
2021. aug. 29. 17:29
A kérdező szavazást indított:
Van tesóm,de bár ne lett volna
Van tesóm,tesóim és örülök
Nincs tesóm,de mindig szerettem volna
Nincs tesóm és jó ez így
152 szavazat
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
96%
Van tesóm, kettő is. Legtöbbször jó hogy vannak.
2021. aug. 29. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
93%
Jó, hogy nincs, gyerekkoromban olyan szegények voltunk, hogy kettőt anyám egyedül nem tudott volna etetni-ruházni...
2021. aug. 29. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
100%
Nincs. Jó és rossz oldala is van. Persze, igazából a testvérek közti kapcsolattól függ. Úgy nagy általánosságban nem bánom, hogy nincs testvérem, megszoktam így.
2021. aug. 29. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%
Ugyan az mint az első.:))
2021. aug. 29. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
100%
Nekem három is van, olyan kapcsolatunk vegyes. Húgommal gyakran veszekszünk, öcsémmel tök jól elvagyunk, vele bármit meg lehet beszélni és tökre egy hullámhosszon vagyunk, bátyámmal meg napi két szót ha beszélek.
2021. aug. 29. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
100%
Vannak, és örölük, de az egyik rossz társaságokba jár, és át is veszi a stílust, de így szeretem. Másik pedig még kicsi, mind a kettő lány én diú vagyok, az első pedig nővérem. Velük nem sokszor találkoztam (félhúgommal egyszer találkoztam (mind a kettő féltesó)).
2021. aug. 29. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
100%
van kettő. Nem tudom hogy milyen az ha nincs. szóval nem tudom összehasonlítani a 2 helyzetet.
2021. aug. 29. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem erre nem lehet valid választ adni, elvégre egy embernek vagy van testvére vagy nincs, nem tudja megtapasztalni mindkét oldalt.

Akinek van, az ennek látja az előnyeit és a hátrányait. Lehet, jó kapcsolata van velük, akkor nyilván örül, hogy vannak neki. De lehet, pokoli a viszony, akkor meg azt kívánhatja, bár ne lennének.

Aki meg egyke, az lehet, sokszor belegondolt, milyen lenne, ha. De lehet, teljesen boldog gyerekkora volt így is, nem kellett osztozkodni a szülői figyelmen pl.

2021. aug. 29. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
8%

ma 17:38


Ez csak duma.

A szegényeknek a leg alapvetőbb dolgok ingyen járnak. Nálunk falun kétszer adnak ételt. Az elsőért minimálisat fizetni kell azt hiszem 7000 körül van egy hónapba. És adnak levest és valamilyen főt ételt. Azt olyan fél tízen kettő és fél egy körül hozzák ki házhoz. Az iskola menzáján főzik. Ki kell akasztani a kapura az üres ételest ők meg hozzák a telit és viszik az üreset. Azt mindenki kapja aki rendelt. A második ingyen ebéd az szó szerint ingyenes. Azért fizetni se kell. De azt csak nyugdíjasok kapják és el kell menni érte a falu házba. Azt nem itt főzik az iskola konyháján hanem valahonnan messzebbről hozzák. Délután fél háromtól háromig lehet érte menni.

De ha valaki falun lakik akkor akár milyen szegény is egyszerűen nem tud éhen halni. Mert ha van egy kis portája azon már annyi élelmiszert meg termel ami egy kis családnak bőven elég.

Ha be ültet harminc kiló krumplit, három mázsa le jön róla. Az bőven elég egy négy tagú családnak. A krumplit meg ezer féle képp meg lehet főzni/sütni. Ezer féle ételt lehet csinálni belőle. Nem romlik meg télen is van mit enni mikor a kertbe már nincs semmi. Ültet uborkát, hagymát, paradicsomot, paprikát, csinál belőle lecsót azt is befőzi elrakja télére. Négy öt barack fát a barackból , vagy kötetéből szilvából csinál lekvárt. Egy 10 méterszer 30 méteres konyhakert (300négyzetméter). Elég egy családnak ha az jól van megcsinálta, és locsolva van a szárazsságba. Ha van egy nagyobb porta rész azon már elfér 10-15 tyúk esetleg egy disznó és akkor már hús is van. A tyúkok annyit össze kapirgálnak maguknak ami nekik elég a disznónak meg oda lehet adni a konyhai maradékot esetleg a kertbe ha van metszéskor gyümölcsfa galy, fűnyiráskor fű. De mondjuk a füvet a tyúkok le rendezik ha kis területen vannak. Ennyit a kajáról.

Ruha:

Nem muszáj mindig a leg újabb leg divatosabb cuccokba járni. Mi azokat hordtuk amit az unoka testvéreink már ki nőttek. Használtruha boltokba (turkálókba) is vannak jó cuccok és pár ezer forintból fel lehet öltözni tetőtől talpig. Annyi hogy nem új. Na és akkor mi van? Én is használt ruhákat kaptam és tessék felnőttem. Itt vagyok.

Az iskola a tanszerek meg olyan hogy, a könyvek ingyen vannak, a táskát irószereket, füzetet, kell meg venni. Később számoló gépet, matekórára körzöt, vonalzót, szögmérőt, stb stb. Egy vonalzó szögmérő olyan hogy az 30 évig is jó. Én az apámét használtam , még fából készült. Volt már vagy 30-40 éves. Nem kellett hogy új legyen azzal is mindent meg lehetett csinálni.

De amúgy már a szegényebb családoknak még tabletet is adnak valamilyen szociális program keretében nem az online oktatás miatt. Már vagy 5 éve is lehetett pályázni rá szegényebb családoknak. Aztán holland szervezetek hoztak pl 1 kamionnyi használt kerékpárt. Montenbájkokat, verseny bicigliket. Vagy 3 kamionny ruhát. Ez mondjuk nem most volt hanem vagy 25 éve, de azóta már még több ilyen szociális segítő szervezet van ami a szegény családokat segíti. Éhen biztos nem hal senki ha falun lakik. Városba kicsit nehezebb azt elismerem

2021. aug. 29. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
100%
Gyerekkoromban mindig veszekedtünk. Irigykedtünk egymásra, utáltuk egymást. Ahogy felnőttünk, önállósodtunk, sokat segítünk egymáson. Nem mondom, hogy egymás nyakán lógunk, de ha bármi van, szólhatunk egymásnak akár éjjel kettőkor is.
2021. aug. 29. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!