Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Hogy viselkedjek a testvéremmel?

Hogy viselkedjek a testvéremmel?

Figyelt kérdés
Jó a kapcsolatunk, közel állunk egymáshoz, vagyis azt hiszem, minden titkomról tud, kisegítjük egymást bármiről van is szó.A gond az, hogy nem tudom már hogy segítsek neki, nagyon zárkózott, senki nem tudja mit gondol igazán, a barátnőinek sem nyílik meg, soha nem beszél semmit magáról, szerintem még ő maga sincs tisztába az érzéseivel és hiperérzékeny szerintem ez részben a szüleink hibája, nagyon konzervatív és érzelemmentes nevelést kaptunk. Úgy érzem, mivel én vagyok az idősebb, kicsit a szülője is kell legyek egy érző, szerető szülő, aki vigyáz rá és megvédi. Ma volt egy vitánk, nemsokára befejezi az egyetemet, még a kötelező gyakorlat hiányzik neki, azért kell hosszabítson, próbáltam vele erről beszélni, jelentkezni sem mer, mert egyszer elutasították. Ha megkérdem mi a célja, akkor csak sír és azt mondja nem tudja. Esküszöm nem értem mit kellene csináljak, hogy vágjon már bele a dolgokba és álljon ki magáért, már próbáltam szépen, próbáltam nem annyira szépen. Semmi önbizalma nincs, pedig szép, okos és kedves, de nem hiszi el, hogy képes rá és nem tud kiállni magáért. Kicsit haragszom rá, legszívesebben adnák neki egy pofot, hogy térjen már észhez és cselekedjen, de ő inkább húzza nyúzza a dolgot.

2022. jún. 23. 15:52
 1/4 anonim ***** válasza:
80%
Csúsztasd oda neki néhány pszichológus névjegyét, többet nem tudsz segíteni!
2022. jún. 23. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
26%

Ilyen idősen szakember tud rajta segíteni. Először is ültesd le és beszéld meg vele, mit kellene tenni a jelentkezéshez és csináljátok meg, utána pedig kövesd nyomon a fejleményeket, hogy időben be tudj avatkozni.

Érdemes volna keresni neki egy spirtklubbot is és pótolni az iskolán kívüli közösségi életet. Ha jól gondolom nem volt benne része.

2022. jún. 23. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

"Ha megkérdem mi a célja, akkor csak sír és azt mondja nem tudja."

Jó, akkor most már tudod, hogy nem tudja. Akkor most már ne nyaggasd ezzel, ne feleltesd őt a céljaiból, hanem beszéljétek át, hogy mik lehetnének jó célok, hogy melyik miért, mik lehetnek a nehézségek, a buktatók menet közben, mi mindenre lehet majd szüksége út közben, hogy el is érje a célt (kitartás? türelem? stb.). Közben vegyétek észre, hogy millióféle jó cél létezhet, nehogy az jöjjön le neki az egészből, hogy ha nem választ tökéletes célt, akkor oda az egész élete. És egyébként se nagyon hosszú távú célokban gondolkodjon, ha még nem tud, rövidebb célú távok is ugyanúgy közelebb viszik őt a később megfogalmazott nagy célhoz.

2022. jún. 23. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
77%
Szakember kéen hozzá
2022. jún. 23. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!