Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Hogyan alakíthatnék ki jobb...

Hogyan alakíthatnék ki jobb kapcsolatot a testvéreimmel?

Figyelt kérdés
Hárman vagyunk testvérek. Én vagyok a legfiatalabb, 19 éves. Tipikus későn érkező gyerek vagyok. A tesóim 36 és 39 évesek. Érthető, hogy a nagy korkülönbség miatt velem annyira nem alakult ki szoros testvéri viszonyuk, de nagyon úgy érzem, hogy nem is kíváncsiak rám, én viszont szeretnék jóban lenni velük. Nekik kettőjüknek nagyon jó a kapcsolatuk. Egymás gyerekeinek keresztszüleik, együtt eljárnak nyaralni, velem meg csak akkor találkoznak, ha valami nagy családi összeröffenés van, amúgy nem keresnek és nem érdeklődnek felőlem. Mit lehetne tenni, hogy egy kicsit szorosabb legyen ez a kapcsolat?
2022. szept. 27. 01:25
1 2
 1/13 Darius- ***** válasza:
23%

Jol latod, hogy a korkulonbség az egyik ok. Mondd el nekik azt amit ide leirtal és ha mukodni fog, mert kéne, ha testvérként szeretnek téged, olyan programokon részt vehetnek veled, mint turazas peldaul.

De ha nem mukodik, akkor keress tarsasagot egy naluk érdemesebb személynél.

2022. szept. 27. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
87%
Keresd őket, érdeklődj. Én 38 vagyok, a húgom 25, ez nem akkora korkülönbség, mint nálatok, de a probléma kb ugyanaz, teljesen más élethelyzetben vagytok. Én rengeteget próbálkoztam, hívtam a húgomat rendszeresen, de mindig csak én. Azt éreztem, hogy nem is kíváncsi rám, nem érdeklik a problémáim, dolgaim, hülyeségnek gondolja őket, és hát meguntam, hogy olyan egyoldalú az egesz, soha nem keres, mindig csak én hívom, én érdeklődök. Úgyhogy már nem hívom. De ha néha visszahívott volna vagy érdeklődött volna, én is szívesebben hívnám továbbra is rendszeresen. De azt érzem, nem is érdekli, viszont azt sértőnek találja, hogy már nem keresem. Elmondtam neki, de szerinte ez nem is így van, rosszul gondolom, meg hogy ő igenis keresett. Pedig hát nem. Sakk-matt...
2022. szept. 27. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
81%

Kérdező: (például Messenger-üzenetben) mesélj az életedről, érdeklődj róluk, hogy vannak a gyerekek, mit csinálnak hétvégén, vesd fel a közös program ötletét egy idő után.

Ha jópár hét után nem érzed úgy hogy "lenne fogadókészség", akkor nem kell eröltetni.

Egyébként amikor megkeresed őket, azt is óvatosan érdemes, egy héten egyszer-kétszer.

2022. szept. 27. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
75%

Esetleg te is kezdeményezhetnél programot, nem csak megsértődni, hogy ők szerveznek, de kihagynak. Szóval szervezz valamit, és hívd meg őket.

aztán lehet, hogy jobb lesz a kapcsolat.

2022. szept. 27. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
7%
Az a helyzet, hogy nem erőltetheted rá magad más emberekre. Ha nagyon nyomulsz csak még jobban összezárnak. Ha vannak családi rendezvények, akkor próbálj közeledni feléjük, próbálj velük beszélgetni, de ha egyáltalán nem nyitottak akkor ne erőltesd.
2022. szept. 27. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
7%
A gyerekeik hány évesek? Próbáld meg beszervezni magad időnként bébicsősznek, azzal a testvéreidhez is közelebb kerülsz, meg a gyerekeikhez is - ami dupla haszon. :) Ne add fel! Folyamatosan változik az élet, ha mostanában nem is vagytok olyan közel egymáshoz, nem lesz ez mindig így. :)
2022. szept. 27. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
65%

Vesd fel: "hétvégi programot szervezhetnénk", "hallottam a x helyről, biztos jó lenne" stb.

Ha nincs fogadókészség akkor engedd el.

2022. szept. 27. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
11%
Leszarnak, amúgy is már 40 évesek lol.. Szarnek én is rájuk
2022. szept. 27. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
45%
Érdeklődj a testvéreid gyerekei iránt, így kerülhetsz hozzájuk a legközelebb.
2022. szept. 27. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
8%
Ha 10 éve is ilyen volt akkor ezt engedd el.
2022. szept. 27. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!