Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Kirándulásról elcsábította...

Kirándulásról elcsábította Anyánkat a luxuswellnessbe?

Figyelt kérdés
Feleségemmel és gyerekeinkkel a spórolt pénzből elhívtuk az Anyámat magunkkal egy hétre (szeptemberben olcsóbb volt és jó idő volt). A testvéremnek is vannak gyerekei, pont kitalálták, hogy ők is elmennek valahova, egy 5 csillagos luxus wellnessbe. A harmadik napon voltunk a 7-ből, amikor hívták Anyánkat, hogy van még náluk hely, mert egy egész lakosztályt kivettek és menjen át inkább hozzájuk, legyen velük. Mi szerény szálláson voltunk, így Anyánk elkezdett gondolkodni a dolgon. Onnantól el lett szúrva az egész kirándulás, mert csak ezen rugózott, hogy menjen-e vagy ne. A testvérem meg folyamatosan hivogatta! Nagyon rosszul érintett ez minket, maga az, hogy ilyet csinált a testvérem, meg hogy az Anyám oda vágyott és gondolkodott rajta. Bunkóságnak éreztem. Aztán az utolsó két éjszakára el is ment tőlünk oda. Azóta nincs nagy happy a családban. Anyámnak hiába mondom mi a gond, ő azzal jön, hogy nem érti mi a bajom mert eleget volt velünk és miért ne lehetne a másik gyerekével, unokáival is? Miért akarom én kisajátítani? Pedig nem erről van szó! Ha ez előre így lett volna lebeszélve, semmi gond! De nem így történt! A testvérem meg röhög a markában, hogy a pénzével megint az volt amit ő akart. Irigy volt, hogy el tudtunk menni mi is kicsit nyaralni. Ő bármikor bárhova elmehet külföldre is, van rá pénze, de valamiért örömet okoz neki, hogy én kb sehova nem tudok eljutni. Ha mégis, akkor az fáj neki, zavarja. Mégha csóró is a szállás. Amikor vettünk egy 10 éves autót, akkor rá 1 héttel rohant lecserélni a 2 éves autóját, csak hogy nehogy mi legyünk az “új autósok” és az övé legyen a beszédtéma.
2022. okt. 14. 10:38
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
24%
Sajnálom, hogy rosszul éltek. Az irigység, amit érzel létjogosultságú. De nem anyukád és a testvéred tehet róla.
2022. okt. 14. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
28%
Anyádnak van igaza. Te pedig egy besavanyodott, rugalmatlan ember vagy. Mi a fenéért ne lehetne a másik gyerekével is, amikor veletek is napokat töltött? Kicsit lazulhatnál, mert így igen nehéz lehet téged elviselni. A pénzt meg végképp nem tudom minek kevered ide. Szerintem a pénzen csak te rugózol, mert nem tudod elfogadni, hogy a tesódnak van pénze, neked meg nincs.
2022. okt. 14. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 Laylah ***** válasza:
27%

1.: Mi a kérdés?

2.: Miért lenne irigy rád a testvéred, ha sokkal jobban él?

3.: Anyád helyében én is elmentem volna, főleg, ha még sosem jártam hasonló helyen és jó eséllyel többet nem is lesz rá lehetőségem. Egyszer az életben kipróbálta, milyen egy 5 csillagos szálloda, nagy ügy. A testvéred is a gyereke, meg te is, így mindkettőtökkel töltött időt, ráadásul veletek többet is.

4.: Dolgozz szerintem a kisebbségi komplexusodon.

2022. okt. 14. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
29%
megint egy gazdaglány-szegénylány sztorika....
2022. okt. 14. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
88%

Nézd a jó oldalát!

Legközelebb nem kell vinni anyádat sehova, mert ennek a helyzetnek a rossz kezelésében ő volt a hibás.

A helyében, ha ez velem esik meg, akkor azt mondom a másik gyerekemnek, hogy "Köszönöm a meghívást, de maradok Zsuzsiékkal/Laciékkal, mert így volt tervezve, de biztos lesz alkalom veletek is programozni valamikor!"


A tesód dolgai meg idegesítőek, de ne szívd mellre, mert nyilván valamiért gyerekkorból eredeztethető kisebbrendűségi komplexusa van feléd és így kompenzál!

2022. okt. 14. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
94%
Akkor én jönnék egy kicsit együttérzőbb nézőponttal. Szerintem egyszerűen lehetett volna rátok tekintettel a testvéred. Nem azzal van a baj, hogy elmegy a drágább helyre, nem is azal, hogy hívja édesanyátokat. Még azzal se, hogy ő meg ezt szívesen kihasználná, hiszen nyilván jó móka lehet egy luxus hotel. Inkább az ami baj, hogy a ti utazásotokat keresztbe húzta. Ha ti 1 hétre invitáltátok el anyukádat, akkor ezt neki tiszteletben kellett volna tartania, nem csábítgatni. Mintha az évben nem lenne más időszak is, amit együtt tölthet vele! Miért pont akkor kellett? Elég kötözködős dolognak tűnik nekem is. Esetleg megkérdezhetett volna téged előtte, hogy nem bánnád-e, ha az idő másik felét velük töltené a mama. Ennyit igazán illett volna szerintem. És én azt is megértem, hogy miért jön fel szóba a pénz. Nyilván nem mindegy, hogy valaki a kevésből vendégel meg valakit, vagy a luxusból. Ez pedig már anyukád szégyene, hogy inkább a saját kényelmi igényeit helyezte előtérbe, nem pedig becsülte azt, hogy ti még így is elhívjátok őt, hogy nehezen telik. Szerintem a családod egyszerűen nincs rád tekintettel és tiszteletlenek veled. A helyedben én vagy leülnék velük egy beszélgetésre és őszintén elmondanám, hogy mit érzek ezzel kapcsolatban, vagy ha nem olyanok, akikkel nyíltan lehet higgadtan beszélni, akkor hanyagolnám a társaságukat. Sajnos ez utóbbi egy szomorú dolog, de hiába a családod, ha nem tisztelnek.
2022. okt. 14. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
93%

Hát, azért ha keveset keresnék és összespórolnék egy nyaralásra, amire megy az egész család, de közben valaki úgy dönt, hogy lelép a nyaralásról, akkor nekem se lenne őszinte az örömöm.

Egyébként nálunk is volt a rokonságban egy ilyen Nursultan Tulyakbay típusú ember, a "ha neked van, nekem is az kell" mentalitással, hosszú távon komolyan fárasztó.

2022. okt. 14. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
97%

Itt az anyád is ugyanolyan bunkó volt mint a testvéred. Ha előre megbeszélt, kifizetett programom van, akkor ezt nem mondom le akkor sem ha máshova hívnak. Ha anyád is az első hívásnál mondta volna, hogy nem tud menni mert veletek van, akkor gondolom a tesód sem hívogatta volna többet, csak látta, hogy hajlik ő is jobb szállás felé.

Nézd a jó oldalát, ezentúl mehettek nyugodt szívvel nyaralni a szűk családdal, anyád nélkül. Ugyanis sértő módon viselkedett veletek.

2022. okt. 14. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
12%
" azzal jön, hogy nem érti mi a bajom mert eleget volt velünk és miért ne lehetne a másik gyerekével, unokáival is?" Igaza van.
2022. okt. 14. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
15%
Kérdező, belelőd csak úgy süt az irigység, meg hogy utálod a tesód. Nőj már fel..
2022. okt. 14. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!