Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Húgom ismeretlen srácokra ír...

Húgom ismeretlen srácokra ír rá és nekem adja ki magát. Beszéljek vele?

Figyelt kérdés
A tesóm 14 éves és nagyon pasizgatni akar mostanában. A hétvégén vittem őt és pár barátnőjét autóval, az egyik lány meg elszólta magát hogy eszébe jutott még egy fiú, akire tesóm ráírhatna. Aggódni kezdtem, hogy ismeretlen emberekkel ismerkedik, talán találkozgat is (volt már példa rá, hogy hazudott arról, hogy merre járkált). Ismerem a testvérem, szerencsétlennek annyi esze van, mint egy marék kavicsnak. Kb 1éve tiltottam el a gépemtől meg a játékaimtól, mert személyes infókat adott ki magáról és fel sem bírta fogni, hogy mi ezzel a probléma. Tudom csúnya dolog, de belenéztem a telefonjába és tényleg ismeretlen srácokra írogat rá. Gondolom nagyrészt a barátnői ajánlják neki ezeket a srácokat, de elolvastam pár üzenet és volt akit tényleg csak úgy random talált. Lényeg a lényeg, hogy szinte nekem adja ki magát. A saját nevét használja, de azokat írja le, küldi el nekik, amiket én szeretek, én csinálok. Gondolok itt olyanra, hogy spotify lista, képernyőkép a gépemről hogy ő ennyi meg ennyi játékkal játszik, ruháimat, cipőmet is fotózta már le hogy neki ilyen a stílusa, ő ezt főzte/sütötte mert igazi konyhatündér (a sütőt se tudja használni). Egy-kettőnek küldött képet is, hogy itt meg itt volt hétvégén és ő ennyire "nagyarc csaj", közben azt a képet én küldtem neki. Szerencsére az arcokat kitakarta róla, de azt mondta hogy a kép jobboldalán az ő, pedig az én voltam. Tudom, hogy ez honnan ered, volt picit régebben egy elég nagy vitánk, tulajdonképpen ő sértődött meg és kapott hisztirohamot, mert irigy volt. Akkor is durva azért. Meg szerintem ezzel elég gyorsan lebukhat, hazugságra kár építeni. Tudom hogy nem az én dolgom, de féltem azért. Elég könnyen átverhető meg vágyik a figyelemre nagyon. Beszéljek vele? Nem tudom lenne-e bármi hatása, gondolom a köztünk lévő bizalom is menne a kukába, de nem gondolom hogy ez biztonságos lenne.
2023. jan. 8. 14:59
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
97%
Sürgősen beszélni kellene vele, ez már nem a kis bolondosság kategória
2023. jan. 8. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
81%
Az ilyenért én nem szólnék, csak simán nyakon baxnám.
2023. jan. 8. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem ez rád nézve igazán veszélyes, hiszen tulajdonképp a te "nevedben" ismerkedik, akár bűnözőkkel is. És ha a végén veled történik valami? Szólj a szüleidnek! A testvérednek meg ne küldj semmit magadról!
2023. jan. 8. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
98%
Persze hogy beszélj vele. Már csak azért is, mert konkrétan bűncselekmény amit csinál. Személyiséglopás, személyazonosság lopás így keress rá, rohadtul nem játék.
2023. jan. 8. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
24%
Igen, ez bűncselekmény. A saját érdekedben be kéne jelentened a rendőrségen, mert ebből lehet még baj.
2023. jan. 8. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim válasza:
88%
Igeen
2023. jan. 8. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
100%
Szülőknek kéne ezt intézni.
2023. jan. 8. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem mindenképpen beszélj vele és a szüleiddel is. Úgy gondolom,hogy kulturáltan ezt is meglehet beszélni. El kell neki magyarázni,hogy ez bűncselekménynek,hiszen ez személyiséglopásnak számít. Illetve ez rád nézve eléggé veszélyes,ugyanis magyarul a te nevedben írogat/ismerkedik ismeretlen emberekkel,akik akár lehetnek bűnözők vagy akár egy ismerősük is lehet büntet előéletű. Bár,az is elég ha nagy koponya valaki,mert akkor pillanatokon belül "lenyomozza" minden adatodat és ebből elég nagy baj lehet. Számtalan ilyen és hasonló hírekről/történetekről hallottunk vagy akár olvastunk,hogy a csajszi (vagy annak nevében) írogat egy ismeretlen férfival,majd elhagyja a házat és elrabolják,megerőszakolják,kipakolják a szerveit vagy meg is ölhetik. Tehát ez semmiféleképpen nem játék! Javaslom,hogy először a szüleidnek meséld ezt el. Légy óvatos!
2023. jan. 8. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
100%

Szüleidet is vond be. Ez már nagyon beteg.

Egyrészt veszélyes rád és rá nézve is, másrészt bűncselekmény.

2023. jan. 8. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
14%
Nincs ilyen, hogy személyiséglopás. Esetleg személyes adattal visszaélés. Nem használja más nevét. Maximum képmással, szellemi tulajdonjoggal való visszaélés. Inkább itt magát veszélyezteti a fiatalabb testvér, de nem tudjuk, kikkel ismerkedik. Felesleges feljelenteni. Amúgy a kérdező is elkövette a levéltitok megsértését, szóval egy malomban őröltök.
2023. jan. 8. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!