Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Lehet rá hatni valahogy?

Lehet rá hatni valahogy?

Figyelt kérdés
Bátyám 32 éves és évek óta drogozik, illetve sokszor lop pénzt tőlem, illetve a többi családtagtól is. Mindig ígérgeti, hogy abbahagyja, de sosem tartja be a szavát, ennyi év után nem is hiszem, hogy csak úgy simán abba tudná hagyni. Nem is dolgozik, csak úgy tengeti a mindennapjait, nem is törekszik arra, hogy esetleg életmódot változtasson..
2023. jún. 10. 09:05
 1/6 anonim ***** válasza:
87%
Első körben elzárni a penzforrást és nem fog droghoz jutni. Ez nagyon nehéz kérdés, aki ebben nincs benne, nem fog tudni tanácsot adni. Keressetek szakembert aki függősegekkel foglalkozik, hátha tud segíteni..de igazából míg ő maga ezt nem érzi problémának addig nem fog változás történni. Addig esetleg ti jártatok segitőhöz, aki segít ezt nektek feldolgozni, mert nagyon nehéz egy családtag függőségét végignézni.
2023. jún. 10. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
82%
Igen, nektek kéne szakemberhez fordulni és megkérdezni, hogy viselkedjetek, mit tanácsol, hova forduljatok stb. Vannak szerintem talán még segélyvonalak is ilyen esetekre. Nagyon sajnálom mert ez egy óriási probléma mindannyiótoknak. Kitartás.
2023. jún. 10. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
31%
Mindenesetre ne tegyétek lehetővé, hogy lopjon tőletek. Ha tudtok róla, és hagyjátok, akkor tulajdonképpen nem is lop, hanem ti adjátok neki önként. A szülők felelőssége, hogy kirakják őt otthonról, és ha nem együttműködő az orvosi kezelését illetően, akkor le kell venni a kezüket róla, sorsára hagyni, mert nem tudjátok nélküle megmenteni. Te egy 32 éves testvérrel még a szüleidnél laksz?
2023. jún. 10. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
35%
Jelentsd fel a lopás miatt, hátha az hat rá, ha szembesül a következményekkel.
2023. jún. 10. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Én mondjuk elköltöztem, és minden kapcsolatot megszakítottam a tesómmal, mielőtt majd nem csak lop, hanem előtte megveret, amiért nem adok pénzt.


10 éve nem tudja, hol élek (csak az országot), és ez van jól. Nem érdekel, egy időben próbáltam neki segíteni, nem kért belőle, szóval leszállhat rólam.

2023. jún. 10. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Míg nála fejben nem dől el h le akar állni addig nem is fog.
2023. jún. 10. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!