Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Valóban én lennék a hibás?

Valóban én lennék a hibás?

Figyelt kérdés

Kint voltam külföldön kb. fél évet tanulni. Fontos, hogy a családom tagjai nem nagyon jönnek ki egymással, folyton kisebb vagy nagyobb veszekedések vannak.

Amíg kint voltam addig szerencsére nem voltam ezeknek aktívan a része, ezért tervezek megint kimenni (persze más okból is). Amíg kint voltam anyukám nagyon aranyos volt, megkímélt mindenféle drámától. Testvéremtől hallottam csak folyamatosan, hogy mi van. Folyamatosan az ment telefonban, hogy mi folyik otthon. Neki azt mondtam, hogy én ezt nem bírom elviselni, amikor otthon vagyok és biztos újra ki fogok majd menni. Anyának meg azt mondtam, hogy nagyon hiányzik a kajája, meg Budapest és a barátaim, ezért már jó lesz hazamenni. Ezt úgy vették, hogy kétszínű vagyok, de nem annak szántam, csak mindkét személytől eltérő érzések jöttek, amelyekre másképpen reagáltam.


A másik ugye, hogy testvérem folyamatosan arról beszélt, hogy veszekedés van. Egyik nap anya felhívta, hogy testvérem miért utálja őt. A nővérem ekkor meggyanúsított, hogy én mondtam el anyának, hogy tesóm utálja őt. Esküszöm, hogy ilyenről szó sincs és szóba se hoztam semmi ilyet. Anya csak szimplán a felé irányuló kommunikációból és viselkedésből szűrte le.


Testvérem azóta nem hajlandó velem beszélni (kb. 4 hónapja), letiltott mindenhonnan és, ha tudja hogy az épületben vagyok, amikor anyámmal beszél, akkor lecsapja anyának a telefont.


Mégis megkérdezném…szerintetek velem van a baj? Mondjátok, ha igen, mert lehet én látok mindent nagyon rosszul.


2023. jún. 13. 16:32
 1/8 anonim ***** válasza:
98%

A legokosabb lenne, ha kiszállnál ebböla családból, mert ahogy írod, mindenki utál mindenkit, mindenki veszekszik mindenkivel, ebbe vagy te is beszállsz, vagy te leszel az, akit mindenki rugdal képletesen szólva.

A hiba nem benned van, éppen ezért jobb távolságot tartani az ilyen emberektöl.

2023. jún. 13. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
34%
" Ezt úgy vették, hogy kétszínű vagyok, de nem annak szántam, csak mindkét személytől eltérő érzések jöttek, amelyekre másképpen reagáltam." - az is vagy :D Mindegyikőtökkel baj van egyébként. Egy normális család nem ilyen.
2023. jún. 13. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Miért lennék kétszínű miután testvéremtől azt hallgattam 5 hónapon keresztül heti több alkalommal, hogy veszekednek és ölik egymást és (elvileg) valamelyikük folyamatosan össze-vissza hazudozik?? Miért akarnék velük időt tölteni???

A barátaim, az állataim, a szobám, a város, az egyetem hiányoztak

2023. jún. 13. 17:18
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Bemásolom az egészet, jó? Egyébként azért, mert mindegyiknek mást mondtál.


" . Folyamatosan az ment telefonban, hogy mi folyik otthon. Neki azt mondtam, hogy én ezt nem bírom elviselni, amikor otthon vagyok és biztos újra ki fogok majd menni. Anyának meg azt mondtam, hogy nagyon hiányzik a kajája, meg Budapest és a barátaim, ezért már jó lesz hazamenni. Ezt úgy vették, hogy kétszínű vagyok, de nem annak szántam, csak mindkét személytől eltérő érzések jöttek, amelyekre másképpen reagáltam."

2023. jún. 13. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Ja mert egy embernek csak egy fajta érzelme lehet mindennel kapcsolatban, ugye?😂😂

Az egyiktől folyamatosan kapom a negativitást. Mondjam arra, hogy “jaj drága úgy várom, hogy találkozzak veletek és időt töltsünk és arról beszéljünk, hogy megint mi történt köztetek :))”.


A másik mondja, hogy “csinálok neked finom kaját, meg majd megyünk cukrászdába…meg amúgy mit fogsz csinálni, ha hazajössz?” “Jaj tökre várom, hogy menjek haza és legyek egy kicsit a barátaimmal, meg hiányzik a kajád, mert magamnak nem nagyon tudtam jókat főzni”


Nem abszurd egy kicsit??

2023. jún. 13. 17:26
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem abszurd csak fura.
2023. jún. 14. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Mindenkinek féligazságokat mondtál, amik hiányosan üthetik egymást. Tisztább lett volna anyukának azt mondani, hogy hiányzik a főztje, de megtanulod és a következő külföldi utadon már magad is el tudod készíteni. A testvéred előtt sem kellett volna kihagynod azt, hogy amúgy szereted őket külön-külön, de együtt huzamosabb ideig már nem leszel velük.
2023. jún. 14. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
De hát azt mondtam. Hogy nem hiányzik a veszekedésük és ezért fix ki fogok jönni megint. Anyának meg azt mondtam, hogy hiányzik a kajája meg Budapest maga.
2023. jún. 14. 11:37

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!