Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mit tudnánk vele tenni, hogy...

Mit tudnánk vele tenni, hogy ne érezze magát rosszul emiatt?

Figyelt kérdés
Van egy 21 éves öcsém, aki autista és enyhe értelmi fogyatékossággal is él. Nemrég elkezdett recepciósként dolgozni és soha senki nem kritizálta a munkáját, jól csinálja a dolgát, több pozitív visszajelzés volt, hogy milyen udvarias stb. Vannak kollégái, akik elkezdték fúrni, csak mert egy kicsit más. Gondolom semmi másba nem tudnak belekötni, ezért egy olyan dologért bántják, amiről ő nem tehet. Sokszor mondja, hogy nagyon zavarja, és nem érti, hogy miért viselkednek vele így, soha nem szólt senkihez egy rossz szót sem. A többi kollégájával kijön, csak van ez a 4 ember, akik kikezdték és sokszor lehangolt emiatt. Amúgy szeret ott dolgozni és csak emiatt nem akar elmenni.
2023. jún. 30. 14:47
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szépen elmagyarázod neki, hogy MINDEN munkahelyen vannak olyan emberek, akik teljesen ok nélkül belekötnek másba. Nekem volt egy rohadék főnököm, aki minden újonnan felvett embert azonnal megpróbált kirúgatni. Miért? tőle kéne megkérdezni. Velem is próbálkozott, de ráb+szott, mert végül én rúgattam ki őt. repült, mint a győzelmi zászló.
2023. jún. 30. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem hagyják abba én azzal a 4 emberrel próbálnék elbeszélgetni.
2023. jún. 30. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Kólauborkával ***** válasza:
100%
Neki kell megoldania. Szerintem csak lazán következö alkalommal szóljon amikor basztatják, hogy ö tud magán segíteni, nem szeret konfrontálódni, de ha nem hagyják abba, akkor panaszt tesz ellenük hivatalos úton…. Ennek megvan a maga módja, de egy abszolút legális és a törvénynek megfelelö probléma megoldása lehet.
2023. jún. 30. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Főleg azt tudatosítsd benne, hogy ennek nem a betegsége az oka.

Teljesen egészséges emberekbe is belekötnek. Aki akar, az kötekszik is. Azért, mert van rajta plusz tíz kiló, mert fekete ruhát hord, tetoválás van rajta, introvertált, nem szeret kockulni, nincs facebookja stb. A keselyűknek bármi jó, csak áskálódni lehessen. A testvérednek meg kell értenie, hogy ezt sehogy nem lehet kivédeni, és ő 100%-ban ártatlan ebben

2023. jún. 30. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Kólauborkával ***** válasza:
Na lett valami pozitívuma a dolognak?
2023. júl. 13. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!