Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Jogos, ha nem kedvelem a...

Jogos, ha nem kedvelem a testvéreimet?

Figyelt kérdés

Viszonylag későn születtem, ezért nagy köztünk a korkülönbség, másrészt én nem tervezett gyerek vagyok (sőt, anyának még javasolta is az orvos, hogy vetessen el, mert a kora és betegség miatt veszélyeztetett terhes volt). Kisebb koromban eléggé ellenségesen viszonyult hozzám mindkét bátyám, az egyikük sokszor piszkált is, illetve az volt a rögeszméje, hogy az az oka a kudarcainak, hogy én megszülettem, és ezért kevesebb figyelem jutott őrá.

Ezen kívül eléggé gyakran azt sulykolta belém,hogy semmire se fogom vinni, mert buta és ügyetlen vagyok; szerinte középsuliban is csak azért kaptam jó jegyeket, mert ő is oda járt. (az nem lehetetlen, hogy enyhe Asperger-szindrómám lehet, mert ahhoz hasonló viselkedésmintát produkáltam gyerekként (talán már nem annyira, de nem állítanám magamról, hogy normális vagyok), és tudom, hogy nehezebb elviselni az ilyen embereket).


Már annyira nem ellenségesek velem (bár bizonyos mértékig a lekezelő viselkedés megmaradt mindkettejük részéről), jelenleg inkább én vagyok a távolságtartó, amiért párszor kaptam az ívet a többi családtagtól, hogy ne legyek ennyire elutasító a bátyáimmal szemben.



2023. júl. 7. 09:19
 1/5 A kérdező kommentje:
(ami még lemaradt: mind a két bátyám a szememre veti időnként, hogy nincs önbizalmam, és barátaim se nagyon vannak, illetve párkapcsolatom se, noha az egyikük azt mondta, hogy ne számítsak arra, hogy olyan hú de sok barátom lesz, mert unalmas és érdektelen vagyok, illetve hogy esélyem sincs, hogy valaha is lesz barátnőm, mert a lányok a keményebb srácokat kedvelik)
2023. júl. 7. 09:36
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez szerintem túlmutat a sima testvéri piszkáláson.

Én sem kedvelném őket.

2023. júl. 7. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
92%
Nem tudom hány éves vagy és mit csinálsz, de én leszarnám a családban ki mit mond és lecsökkenteném velük a kontaktust amennyire csak lehet. Néha elképedek itt meg a nagy világban is, hogy milyen gyökér emberek élnek e földön. Mondom ezt úgy, hogy az én családom sem tökéletes.
2023. júl. 7. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Érthető h nem kedveled őket.
2023. júl. 7. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Senior Séf ***** válasza:
100%
A testvéreit nem válogathatja meg az ember, mint a barátait. De nem is kötelező kedvelni őket.
2023. júl. 8. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!