Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Voltatok abban a helyzetben,...

Voltatok abban a helyzetben, hogy már tudni sem akartatok a tesótok aktuális párjáról?

Figyelt kérdés

A húgom magánélete katasztrófa. Most válik, nagy botrányok közepette, épp olyan káoszban, mint amikor 5 éve a vőlegényével szétmentek.

17 éves korától kapcsolatról-kapcsolatra ugrál, mindig átfedésben, és egyre gázabb alakokkal. A férjéről kiderült, hogy mániákus hazudozó, kb. mindenről hazudott az évek során, de amúgy is egy olyan kaliberű, igénytelen ember a srác, akivel normális huszonéves nő össze sem jött volna. Már az elején lehetett tudni, hogy jó vége nem lesz a kapcsolatnak, de persze tesóm senkire se hallgatott, többször visszakönyörögte magát a pasihoz.

Most, amikor még el sem váltak, már képben van, sőt talán össze is költözött egy olyan faszival, akitől anyámék majdnem szívinfarktust kaptak, mikor meglátták, és amiket hallunk róla, sem bizalomgerjesztő.

Persze tudom, hogy a húgom élete, azt csinál amit akar. Csak kicsit már unalmas, hogy amikor meg dráma van, akkor a családtól várja segítséget, anyagi és minden téren. Anyáméknak ez a mostani kapcsolat több mint 1 milliójukba van.

Ha óvatosan megpróbáljuk megfontoltságra inteni, akkor kikéri magának: ez az ő élete. Ja, de mikor a kisbabám altatnám este, és bőgve hív minket, akkor én hallgassam meg...

Én most közöltem vele, hogy őt bármikor szívesen látjuk, de a pasira sem most, sem a későbbiekben nem vagyok kíváncsi. Persze vérig sértődött, hogy akkor őt nem érdekli a család. Mármint ugye az, amelyik mindig kimossa a sz*rból.

Anyámék attól féltik, egyszer ő is kifog olyat, aki megöli, vagy legalábbis összeveri. Én sem lepődnék meg, sajnos. Csoda, hogy eddig megúszta.



2023. júl. 19. 10:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Okos ember más kárából tanul, ő majd talán a sajátjából fog

Egyébként ha felhívá es elkezd panaszkodni, nyomd ki a telefon.

Az meg hogy anyádék folyamatosan pénzelik, azt eredményezi hogy mindig tőlük kér majd, hiszen kap.

Nézd, ha csak egy fél órás rinyálásomba kerülne hogy anyuék megdobjanak egy misivel, én is előadnám a hattyúk halálát (ha volna hozzá pofám)

2023. júl. 19. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Van gond a toronyba az biztos. Alapos önismeret, önreflexió gyakolrás kéne neki. Persze ehhez be kéne látnia, hogy marha gáz amit csinál.
2023. júl. 19. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Sajnos csak olyan pszichológushoz jár(t), amelyik bólogat mindenre. A húgomnak meg erre van igénye. Velem azért zördül össze mindig, mert nem vagyok hajlandó egyetérteni vele, ha mást gondolok.

Nála minden fekete vagy fehér. A kapcsolatai és a munkahely terén is: az elején minden tökéletes, frankó (akkor is, ha mindenki más mondja neki, mik az intő jelek), a végén minden szar, mindenki hibás, csak ő nem.

2023. júl. 19. 11:28
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

“ Velem azért zördül össze mindig, mert nem vagyok hajlandó egyetérteni vele, ha mást gondolok.”


Fu de ruhellem az ilyen embereket. Ferjem huga ilyen, en nem ugy tancolok ahogy o futyul, mas a velemenyem bizonyos dolgokrol mint neki, amit nem tud feldolgozni. Az nem opcio, hogy kerulod a hugod/minimalizalod a kapcsolatot vele?

2023. júl. 19. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Miért lett ilyen? Milyen a szüleitek kapcsolata? Kaptatok szeretetet, törődést, odafigyelést tőlük?
2023. júl. 19. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

"Én most közöltem vele, hogy őt bármikor szívesen látjuk, de a pasira sem most, sem a későbbiekben nem vagyok kíváncsi. Persze vérig sértődött, hogy akkor őt nem érdekli a család."


Na és konkrétan mi a probléma? Te hívtál egy döntést, és ő is. Ennyi

2023. júl. 19. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

#4

Hát ezen már sokszor elgondolkodtam...


#5

Jogos a kérdés. Értem, miért lett ilyen, sőt, valamennyire ő is tudja, hogy kapcsolatfüggő, mert a meg nem kapott figyelmet és ki nem mutatott szeretetet hajtja örökké.

Ő ebben ott tart, hogy a szüleinket okolja ezért, magát meg ezzel felmenti. Csak hát nem lehet egy életen át azzal takarózni, hogy bocsánat, szar volt a családi légkör.

Meg az is érdekes, hogy ezt a sérelmet félre tudja tenni, ha valami kell...


#6

Aha, ez a döntése pontosan addig fog tartani, amíg nem lesz valami, amit velünk akar megoldatni.

2023. júl. 19. 16:59
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

"Aha, ez a döntése pontosan addig fog tartani, amíg nem lesz valami, amit velünk akar megoldatni."


Ez esetben lehet neki mondani, hogy Juli, azt mondtad ennyi volt, akkor ennyi volt

2023. júl. 19. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

#8


Ezt fogom tenni.

2023. júl. 19. 17:11
 10/12 anonim ***** válasza:
Amúgy ha tesója valakinek valakit választ a véleméynt el elhet mondani de erővel beleavatkozni nagyon nem illik.
2023. júl. 19. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!