Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Miért kell ennyire nagyzolnia...

Miért kell ennyire nagyzolnia az öcsémnek?

Figyelt kérdés

Épp tanul a jogsira, és utána autót is akar venni. Nem tudom hogy jó ötlet-e. Ismerem sűrűn szokott szétszórt lenni, butaságot csinálni. Elég kockázatos lenne ha autót vezetne. Mondtam is neki de hajthatatlan, szerintem nem most kéne vezetnie, várhatna még egy kicsit.

Én 28F ő 20F



2023. júl. 23. 15:17
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
93%

Elöször is ebben hol van a nagyzolás?

Másodszor ne írigykedj, ha megkapja a jogosítványt, akkor miért ne vezethetne?

2023. júl. 23. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Meddig várjon? Harminc éves koráig, vagy tovább?
2023. júl. 23. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Tudom milyen, végül is a bátyja vagyok. Mindenkinek jobb lenne ha még várna egy pár évet.
2023. júl. 23. 15:25
 4/20 anonim ***** válasza:
90%
Gondolom neked se jogsi, se kocsi? Így csak irigy vagy.
2023. júl. 23. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Igen idősebb vagyok, bár nem tökéletes. Jogsi van, kocsim nincs, mivel eddig még nem volt rá szükség.
2023. júl. 23. 15:35
 6/20 anonim ***** válasza:
97%
Nagyfiú mar, majd ő eldonti, mit szeretne
2023. júl. 23. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
90%
Miért, pár év múlva szerinted mi lesz?
2023. júl. 23. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
28%

Ő most fiatal, ahogy Te is.

Élni kéne az életet, amennyit a pénztárca enged.


Közúton nincs sok dobása, ha saját maga ellen vezet, akkor nem lesz sokáig jogsija, nyilván minden fiatal megnézi mit bír az autója, motorja, ritka az olyan aki nem.

2023. júl. 23. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 Szervizmérnök úr ***** válasza:
30%

20 évesen nagyobb eséllyel lehet elkövetni hibákat, amiből bármi lehet, végzetes, vagy életre szóló bajok.

Nem látom értelmét a kérdező leszólásának, hiszen neki van jobb rálátása.

Viszont egy makacs öcskössel reménytelen szót érteni, mert minél jobban mondod neki, annál jobban növekszik az ellenállás.

Legjobb talán a fordított elv, vagyis rábeszélni az autóra, hátha pont leakad a témáról.

Magam később kezdtem vezetni, de így is voltak olyan emlékezetes balfogások, amiből komoly gond is lehetett volna, egy kis balszerencsével.

Végül megúsztam annyival, hogy havas úton megcsúsztam, nem részletezem, másnak a bénázása miatt is részben. De az is pénzbe került.

Lényeg, hogy elképzelhetők olyan szituációk, amitől lehet félteni egy öccsöt vagy gyereket, hogy csúnyán ráfázhat.

2023. júl. 23. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
32%

Le leszek pontozva, de én azt látom hogy a 18-20 évesek nagy részének egyszerűen nincsen meg az a kellő érettsége, ami a mai világban kell a (többi közlekedő számára is) biztonságos közúti közlekedéshez.


Persze megvan hamar a jogsi, kocsi is, aztán meg megy a keménykedés meg a racse amink előbb utóbb baleset lesz a vége. Rosszabb esetben meghal valaki.


Nekem van jogosítványom és rohadtul nem irigykedem ezekre az emberekre. Azt viszont látom, hogy versenypályának nézik az utakat és nekem, mint tapasztalt, szabályos sofőrnek kell mentenem miattuk a helyzetet.


Szerintem pont ezért kellene pszichológiai alkalmassághoz kötni a jogosítványt.

2023. júl. 23. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!