Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Hogyan oldjam meg hogy a...

Hogyan oldjam meg hogy a húgom a problémáit ne bőgéssel/nyafogással próbálja megoldani?

Figyelt kérdés
9 éves, és konkrétan mindentől sír. Ma azért csapott le egy hisztit mert fél 8-kor keltettem fel, hogy vigye ki az imádott kutyáját. Már többször megpróbáltam elmondani neki hogy ezzel semmit sem ér el, nem nagyon érti. Nem megy a házifealadat-> sír. Mivel ő a legfiatalabb gyerek (7 évvel fiatalabb mint én) így azért sokkal jobban el van kényeztetve mint mi voltunk. Hogyan tanítsam meg hogy nem úgy kell megoldani a problémát hogy sír ?

2023. júl. 29. 08:18
 1/7 anonim ***** válasza:
94%

Sehogy. Majd megtanulja.


Az öcsém 13 évesen is különb hisztiket vágott ki, mint a 2,5 éves unokahúgom :D

2023. júl. 29. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
89%

Engedd el. Majd kinövi/megtanulja.

Megtanítani pedig nem feltétlen neked kell, arra ott vannak a szüleitek.

2023. júl. 29. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Ez jó hogy megtanulja, de nekem vannak/voltak olyan osztálytársaim akiket ha leszidott egy tanár egyből sírtak. Remélem húgom nem jut el ilyen szintre
2023. júl. 29. 09:35
 4/7 anonim ***** válasza:
72%
A sírással soha ne érjen célt, ne legyen vigasztalva (természetesen csak hiszti sírásnál, nem akkor, ha valami tényleg szomorú történik). De ha a szüleid nem partnerek ebben, akkor nem fog működni. Még annyit tehetsz, hogy elmagyarázod neki, hogy ő már nagylány, ez a viselkedés nem való hozzá, ciki, stb
2023. júl. 29. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Pár év és kinövi.
2023. júl. 29. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
37%

Hát, bakter, 34 vagyok, de ha leb... a főnököm, sírok. Nem értem, mi ebben a probléma. Vagy amikor a barátommal vitatkozunk, sírok, mert az összes érvemet elsöpri a sajátjaival és úgy érzem, tök tehetetlen vagyok, aztán ez sírásban végződik.


Nem azért, hogy zsaroljak vele bárkit, vagy célt érjek, hanem mert így reagálok végül.


Nem fogok csak azért nem sírni, mert jaj, ki mit gondol.

2023. júl. 29. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Senior Séf ***** válasza:
Majd rádöbben.
2023. júl. 30. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!