Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Miért viselkedik így a bátyám?

Miért viselkedik így a bátyám?

Figyelt kérdés

Van egy 2 évvel idősebb testvérem, aki az utóbbi fél-1 évben alig beszél velem, apukámmal pedig szinte teljesen megszakította a kapcsolatot, pedig egy városban élünk (anyámmal nem tudom beszél-e, de a szüleink elváltak, ő nem tartozik a témához.)


Például volt szülinapja nemrég, apu írt neki facebookon, hogy találkozzunk, és azt írta nem, de nektek jó szórakozást.


Kérdeztem mi baja, (utcán véletlen tlaálkoztunk) és kb csak kinevetett, hogy nem értem mi baja.


Mivel fogalmam sincs leírom az elmult éveketröviden, hátha tudtok valamit mondani:


Apum nevelt fel minket, ő egy kertesházban él.


Van egy lakás, ami a miénk lesz apum szerint. ebben a lakásban éltem én és a tesóm évekig. oda költözött a tesóm párja, de cserébe nekem nem kellett fizetnem semmilyen rezsit onnantól.


1 év múlva elköltöztem a barátomhoz. Mivel elköltöztem, apum szerint is úgy fair, ha a tesóm (mivel ő ahasználja a lakást teljesen) fizet valamennyit nekem, hiszen én albiba mentem és nem ott laktam.


60 ezret fizetett a tesóm nekem, én a párommal laktam albiban, szerencsére olcsón, 95 000 Ft volt havonta.


Ez így ment pár évig. Közben többször szóba jött apum részéről, hogy el kell adni a lakást ahol tesóm lakik és felezünk, tesom azt mondta ok, nekem mindegy, ugyse tudtam volna semmit venni.


Igy teltek az évek, aztan vege lett a kapcsolatomnak, és a tulaj is ugy volt, hogy emel. Ekkor apum még jobban erőltette, hogy adjuk el a lakást, elfelezzük a pénzt tesoval és mindenki vesz sajátot, mivel én egyedül maradtam (igaz a tesóm adta a 60 ezret)


A tesóm azt mondta oké, kiköltözött és elment albiba, mert azt mondta addig nem akar a lakásban élni, amíg jönnek a vevők.


Viszont közben én nekem új barátom lett, illetve kiderült, hogy nem emel a tulaj, és a hitel nagyon drága, és a lakások is drágábbak mint apum és én hittük.


Ez volt tavaly ősszel, én azóta összeköltöztem az új párommal (nek ivan háza), a tesóm albiban van a lakás pedig üresen áll, hiszen nincs értelme eladni és felezni, mert ugyse tudnánk venni most semmit belőle.



Röviden ennyi, de azt tudni kell, hogy apum és bátyám sose jöttek jol ki, mindig veszekedés lett a vége. Én azt nem értem velem mi baja a tesómnak, de apummal is mi baja? Tesóm jól keres, vállalkozik én nem annyira, érthető, hogy nem adtuk el a lakást. Vagy én nem látom jól?


2023. aug. 4. 07:39
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
56%

Mivel elköltöztem, apum szerint is úgy fair, ha a tesóm (mivel ő ahasználja a lakást teljesen) fizet valamennyit nekem, hiszen én albiba mentem és nem ott laktam. - nem is értem, mi a baja.


Miért kellene NEKI finanszíroznia a te albidat? Mert apátok sgghülye? Ja, az nem a bátyád hibája, és nyugi, én egy fillért nem adtam volna, nemhogy 60 000-et havonta.


Nyilván ez a baja, hogy lehúzzátok őt a .csába.

2023. aug. 4. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 A kérdező kommentje:
De ő nem ellenkezett és így még mindig neki is olcsóbb volt, mintha külön albiba ment volna. Szerintem a lakás hogy nincs eladva az a baja, de nem érti, hog most drága a hitel kamat és én nem keresek annyit, hogy kapjak.
2023. aug. 4. 07:50
 3/43 anonim ***** válasza:
86%

Akkor sem tartozik neked pénzzel. Az albérlet a saját döntésed volt, a bátyádnak semmi köze hozzá, és nem kell pénzelnie - nem is értem, ez honnan a fenéből jött nektek.


És be sem látod, hogy nincs igazad - meg miért kellene hitel ahhoz, hogy eladjatok a lakást?


Eladjátok, kész, feleztek, és vesztek, ha tudtok újat - ha nem, nem.

2023. aug. 4. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 A kérdező kommentje:
De én nem tudnék lakást venni a feléből, mint a bátyám akinek több pénze van. Akkor meg minek álljon a számlán a pénz feleslegesen. A bátyám évekig szinte ingyen használta a lakást, mait én nem, miközben én albérletben voltam.
2023. aug. 4. 08:37
 5/43 anonim ***** válasza:
87%
Semmi alapja nincs annak hogy tartozzon.
2023. aug. 4. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 A kérdező kommentje:
Ki beszélt arról, hogy tartozik nekem? Az volt a kérdés mi baja. Ő ment bele magától a havi 60 ezerbe, sose mondta, hogy gond lenne
2023. aug. 4. 08:42
 7/43 anonim ***** válasza:
81%
Fizetett volna neked a nyehera...teljesen megértem a tesodat. Én ràtok sem néznék.
2023. aug. 4. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 A kérdező kommentje:
Értsd már meg, hogy nem ez a baja, 1 milliós fizetésből nem érdekli a havi 60 ezer Ft...
2023. aug. 4. 08:59
 9/43 anonim ***** válasza:
100%

Ha a bátyád 60 ezret fizetett neked havonta, míg neked 95 ezer volt az albérlet, ráadásul gondolom, a fennmaradó 35 ezret is felesben fizettétek a pároddal, akkor messzemenően te jártál jobban anyagilag. A leírásod szerint ez így ment évekig. Ez tényleg nem igazságos, bár akkor kellett volna változtatni, nem utólag haragudni.

Ezt is írod: "ebben a lakásban éltem én és a tesóm évekig. oda költözött a tesóm párja, de cserébe nekem nem kellett fizetnem semmilyen rezsit onnantól."

Ha hárman laktatok ott, akkor a rezsit is illett volna harmadolni.

2023. aug. 4. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 A kérdező kommentje:
A tesom mondta, hogy ne fizessem a rezsit. Szerintem neki az a baja, hogy nincs eladva a lakás.
2023. aug. 4. 09:09
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!