Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Toxikus testvér,hogyan zárjam ki?

Toxikus testvér,hogyan zárjam ki?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Egy ideje már örlődöm,és lelkileg ott tartok, hogy néhányszor az öngyilkosság is megfordult bennem.

Én 26 éves vagyok, öcsém 21 éves.

Körülbelül 2 éve öcsém elkezdte ezeket a pszichológia könyveket olvasni, és azóta borzalom.

Napi szinten, elmond mindennek, én buta vagyok, nem értek semmihez, emberileg nulla vagyok, semmit nem érek. Ennek nincs előzménye, csak úgy elkezdi ezeket mondani. Egyébként édesanyámra is ugyanezeket mondja csak más szavakkal,de már ő is ki van tőle.

Persze kiállok magamért, de általában hatalmas veszekedés szokott lenni belőle, és az ő részéről tettlegességig fajulna. Mostanában inkább csak elhallgatom,nincs erőm hozzá.

Más részről, az ő számlájára megy a fizetésem ,és anyukámé is,tudom nagy hülye vagyok hogy nincs sajátom,de annó anyukám rá beszélt hogy neki úgy is van két számlája és az egyiket használjam én, és nem kell plusz díjakat fizetnem érte. Aztán egy hitel miatt anyukám

számláit inkasszózták emiatt gyorsan maradt az öcsémé. Eddig nem volt gond mert oda adta rögtön a pénzt, viszont most azt mondta ő nem fogja oda adni nekünk mert mi nem érdemeljük meg,ő keményebben dolgozik ,majd ő beosztogatja folyamatosan,vagy 1 héten egyszer elmegy ő boltba. Már csináltattam saját számlát a héten.

Hamarabb kellett volna.

Ezen rágódom folyamatosan,aludni sem tudok mert ezek a szavak járnak a fejembe. Egy 21 éves akarja kontollálni az életem.

Elköltözni nem tudok, nem élnék meg egyedül, anyukám nem hagyná itt öcsémet.

Itt egy rokonom sincs ahová mehetnék, se egy barát ,senki...gondolkodtam külföldi álláson,de nincs nyelvtudásom, se kezdő tőkém,és anyut sem szívesen hagynám egyedül,ha öcsém is elmenne,anyu nem élne meg egyedül.

Kérlek mondjatok valamit, amivel el tudom viselni öcsémet ,vagy legalább ne vegyem magamra ezeket a szavakat, mert hiába mondogatom magamnak,hogy ne figyeljek rá, úgy érzem ezek a szavak be férkőztek az agyamba... Kérlek rossz indulatú kommenteket ne írjatok, tudom hogy en is nagyot hibáztam a bank kártyával, de már nem tudom vissza forgatni az időt.

Ha ez számít, az édesapám eléggé agresszív ember vot,bár öcsém 12 éves volt mikor elmenekültünk tőle,lehet traumaként megmaradt neki ez az agresszió...



2023. aug. 6. 01:45
 1/10 anonim ***** válasza:
85%
Fizut saját számlára, szóközöket meg tegyél végre...
2023. aug. 6. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
15%

Nem tudom öcséd milyen pozíciót vívott ki magának a családban, hogy ezt édesanyád meglépte (öcsinek van számlája egyedül, menjen oda anyukád és a te fizetésed is)

Borzalmasan el lehetett kényeztetve öcsike, vagy neki mindig mindent szabadott...

Akár online is lehet számlát nyitni, azonnal tedd meg, valamint azt is, hogy papír alapú dokumentum (se egyenlegértesítő) ne menjen a címedre...


Vannak öcsinek nyugodtabb pillanatai? Le kellene ülni vele és elmondani, hogy szeretnéd rendbetenni a kapcsolatotokat, inkább jó testvérek legyetek, szeretnéd ha változtatna viselkedésén. Mennyire indulatos ember, milyen könnyen kapja fel a vizet, nyugodtan beszélni vele mennyire lehet nem tudom, a kérdés azt sejteti: talán nem igazán.


Egyébként meg lehet említeni azt is, hogy visszamenőleg adja oda a fizetésedet attól a hónaptól kezdve amikor az első megérkezett.

Lehet mondani, hogy a családsegítőhöz fordulsz és ottani pszichológussal beszélsz, ha öcsi zsarolása tovább folytatódik.

2023. aug. 6. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
83%
Elköltözöl, és ignore. Ennyi :D 26 vagy.
2023. aug. 6. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
91%

A számlás dologról meg annyit, bemész a bankba nyitsz egy számlát 15 perc, és utána oda utaltatod a fizetésedet.


De te egy kamasz vagy, aki unalomból ír kérdéseket, különben tudnád, hogy működik a dolog.

2023. aug. 6. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
74%
Ezt azért csinálja, mert szorong, önbizalomhiányos. Le akar húzni téged, hogy erősnek érezze magát. Ezt tudd, hogy ez a motivációja.
2023. aug. 6. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
69%

A "szóköz nélküli" szövegek kitalálója írta a sztorit?

Én meg komolyan segíteni akartam...

2023. aug. 6. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Szólsz a munkahelyeden hétfőn, hogy na akkor a kövi havi fizut ide utaljátok.

A történetnek vége. Az, hogy 26 évesen nem tudsz elköltözni, sírás. Én 250-et keresek gyárban vidéken, de egy kis egyszobás albérletet kitudtam venni. Nem élek nagylábon, de legalább nem is vagyok olyan helyzetben mint te, a családoddal. Most nem a gyűjtögetés a cél neked, hanem csak hogy ne legyél otthon.

De hát ilyen pipogyaként, ami süt az írásodból, úgyse költözöl el 40 évesen se.

2023. aug. 6. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát, ha te 26 évesen nem élnél meg egyedül, akkor lehet van némi igazság abban amit öcséd mond nem?
2023. aug. 6. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy meg mindegy, mert ha anyád azzal trükközik hogy más számlára utaltat, akkor a tartozást se fizeti és hamar viszik a házat
2023. aug. 6. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
73%
Irány a bank, saját számlára a fizut, öcsinek megy nyaklevest, aztán lenyugszik. :)
2023. aug. 6. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!