Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Ilyen helyzetben adjak e...

Ilyen helyzetben adjak e ajándékot a párom ikertestvéreinek? Bunkó vagyok vagy jogosan nem érzem azt, hogy adnom kellene nekik valamit?

Figyelt kérdés

Nagyon röviden:

Őszintén szólva a párom családjával eléggé közömbös-semmilyen a kapcsolatom. Az anyjának adtam szülinapjára ajándékot, mivel csak az anyja - bármennyire se kedveljem és bármennyire is hiszem azt, hogy a párom közelébe se kíván.


Egészen eddig elég nyugodtan álltam az ikertesók szülinapi tényéhez, mivel ha 2 szót szóltam hozzájuk az össz 6 hónap alatt. A páromnak nem mondtam semmit arról, hogy valamit is szeretnék adni nekik. Nade! A párom ma találkozott az anyjával és ő mesélte el neki, hogy a fiú ikertesó mostanában meglátogatta az egyik rokonát és hogy az volt az első dolga elmondani neki, hogy mennyire barátságos lányka vagyok, amikor utoljára látott engem... Én miután elolvastam a sztorit, nem tudom, hogy ez pontosan rejtett üzenet e vagy sem, de az is majdnem biztos, hogy el leszek hívva az összejövetelre és nem mehetek üres kéz nélkül.

Ha már ajándékról van szó, akkor valami drága cuccot kell nekik adnom. A párom pénzt fog adni neki, szóval nekem is azt kellene..



2023. aug. 28. 19:47
A kérdező szavazást indított:
Adj nekik ajándékot, mégha nem állsz velük "olyan" kapcsolatban
Üres kézzel mennék
Nem tudom, egyéb
Még el sem mennék
35 szavazat
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
96%
"üres kéz nélkül"- bocs, de vagy üres kézzel, vagy ajándék nélkül a helyes megfogalmazás. Amúgy sokat segítene, ha tudnánk az ikrek életkorát.
2023. aug. 28. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Bocsi:D


17 évesek lesznek.

2023. aug. 28. 19:56
 3/16 anonim ***** válasza:
97%

Én biztos nem adnék KÜLÖN ajándékot, hanem közösen a párommal.

Másrészt azért az tényleg igaz, hogy valamit illene adni, de nem kell drága dolognak lennie, söt tinik esetében sokkal jobban örülnek, ha esetleg valami jelképes cucc mellé pénzt kapnak, amiböl azt vesznek, amire a szivük vágyik.

2023. aug. 28. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
73%
Na erre van ötletem, pénzt pl. semmiképpen nem adnék. De egy közös program, négyesben...pl. szabaduló szoba, vagy VR Tours – Városnézés időutazóknak. Nézz utána ezeknek.
2023. aug. 28. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
84%

Drága ajándékot tuti nem adnék. Nyilván csak az arányokat nézd, de amikor én voltam 17 éves, a párom tesójával tök jóban voltam, de a szülinapomra csak két körömlakkot kaptam tőle. Jól esett, mert figyelmesség, mégse valami drága cucc.

Vegyél valami tusfürdőt, ilyesmit.

2023. aug. 28. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
95%

"Ha már ajándékról van szó, akkor valami drága cuccot kell nekik adnom."


Miért kellene drága ajándékot adni egy iskolás lánynak? Adjon a pasid nekik, ha akar. Te egyrészt nem dolgozol, másrészt annyira jóban se vagytok, harmadszor pedig úgysem a mostani pasid lesz a férjed.

2023. aug. 28. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
92%
Valami kis apróságot adj.
2023. aug. 28. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
48%

Egy- egy üveg jó sör azzal, hogy jövőre is jössz, akkor majd felbonthatják.

Bár ha alig beszéltetek, akkor a cukkolás elmaradhat.

2023. aug. 28. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
74%

Pezsgő+ csoki.

Pénzt nem illik, drága ajándékot szintén nem.

2023. aug. 29. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
24%
17 évesek? Basszus, akkor te is gyerek vagy, mi az, hogy drága ajándékot kell adjál? Azért nem írom, hogy egy üveg pezsgő, mert elvileg te meg se veheted (ő meg nem ihatná), nevetséges! Pont annyit kell vinned, mint amennyit vendégségbe viszel, ha meghívnak! Valami apró figyelmesség, és kész. Eszem megáll. Neked az nem fokmérő, hogy a testvére mit ad neki, elvégre te nem a testvére vagy, hanem egy - bocs, de - senki, akivel járogat a tesó. Ha rendes élettárs lennél, komoly barátnő (ami ebben a korban nem is lehetsz még) akkor meg evidens lenne, hogy meg se kellne hívjon, mert a párodhoz tartozol, amit meg a párod visz, azt közösen adjátok.
2023. aug. 29. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!