Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Falaztam öcsémnek, és most én...

Falaztam öcsémnek, és most én szívok miatta?

Figyelt kérdés
Tegnap édesanyám dolgozott, és nekem is meg öcsémnek is rövid napja volt, így elég hamar hazaértünk. Délután indultunk utána édasapánkhoz, ahol a mai napon voltunk, én este pedig kocsmázni mentem volna a barátaimmal, és onnan mentem volna haza anyánkhoz. Öcsém engem felhívott délben miután végzett, hogy szeretne egy kicsit még maradni, mert a haverjaival kimennek a sportpályára, és megkért hogy ne mondjam el anyánknak, mert akkor tuti kiakadt volna. Megígértem, hogy nem fogom beköpni, amúgy is szerintem a korához képest nem tölt annyi időt szociális élettel mint amennyit kéne. Viszont mire hazaért és megebédelt, már indulnunk kellett volna apánkhoz, így az edények nagyrészét nem mosogattam el, hanem csak beáztattam a mosogatóban. Tegnap este anyám felhívott hogy lecsesszen, és megmondta, hogy ma este ne kocsmázni menjek, hanem haza. Nem tudom hogy kéne kezelnem a helyzetet, mert egyrészt nem akarom öcsémet bemártani hisz nem tett semmi rosszat és megígértem neki, hogy nem mondom el. Másik részről viszont nem érzem igazságosnak azt, hogy ennek én igyam meg a levét, főleg hogy így is nagyon kevés időm van amit szocializálódással tudnék tölteni, és a tegnap esti programom az osztálytársammal is le lett mondva rajtam kívül eső indokok miatt.

nov. 11. 15:27
1 2
 1/13 mantis religiosa ***** válasza:
100%

1. Elmosogatsz, és egy félórával később érsz a kocsmába. Legfeljebb kimaradsz az első körből. Probléma megoldva.


2. Mondd meg, hogy névnapra vagy hivatalos, nem lehet lemondani, mert azzap kegbántanád az ünnepeltet.

nov. 11. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Valószínűleg anyám már tegnap este elmosogatott, nem azért hívott ma haza hogy megcsináljam, egyszerűen csak büntetni akart. Emellett ismeri a barátaimat mivel tudja kikkel szoktam eljárni, nem titkolózom kifejezetten, szeretek átlátszó lenni így mindkettőnknek könnyebb, így elég lenne ránéznie a naptárra hogy tudja, senkinek nincs névnapja. De ha lenne az se érdekelné, lépett már meg ilyet szülinapi buli kapcsán is.
nov. 11. 16:07
 3/13 anonim ***** válasza:
89%
Mondd öcsédnek, hogy vegyen már neked egy csokit, mert magad alatt vagy. Amúgy tényleg jön egy szívességgel.
nov. 11. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
92%

Cserébe öcsi mosogatott volna. Amúgy az a két tányér tényleg olyan sok idő lett volna?


Az öcsédet meg ha eddig nem mártottad be, már ne tedd.

Anyukád meg lehet tök más miatt akar otthontartani.

nov. 11. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Nem a tányérokról van szó, hanem a fazekakról, amikben a kaja volt, igen, nem volt már időm mindet elmosni. De mostmár mindegy, este lemeccselem anyámmal, nem hiszem hogy lenne nagyon más indoka otthontartani, egyébként is telefonban úgy mondta, mintha direkt emiatt kéne hazamennem
nov. 11. 17:15
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez szívás.

De ha egyszer tartottad a hátad, már ez úgy is marad.

nov. 11. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
17%
Ezt nevezik jutalommal. Jo lecke lesz számodra.
nov. 11. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
21%
Osztalytársai max középiskolasnak vannak, nem akkora baj, ha nem kocsmázik...
nov. 11. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Ötödéves technikumi tanuló vagyok..... De egyébként ne álszenteskedjünk, a 18 alatti tinik is eljárnak kocsmázni, én is kocsmáztam már 16 éves koromban is. Nem minden hétvégén, de azért eljártam már akkor is bulizni.
nov. 11. 18:14
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Hát legközelebb majd remélhetőleg viszonozza.
nov. 11. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!